[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Janku pisze:Orange zaproponowało mi w tej samej cenie (74zł) pakiet 48GB (20 podstawy + 28GB z racji przedłużenia umowy, albo na odwrót). Do tego modem ZTE MF283+ za 9zł. Druga oferta to 36GB danych za 60zł plus ten sam modem za 9zł (dał mi rabat 50zł na niego).
Standardowa oferta. Ta z 48 GB nawet nie bardzo bo normalnie ona jest za 69,90 zł + noc bez limitu 0:00-8:00 + LTE bez limitu do 10 Mb/s.
Najlepiej wysłać wypowiedzenie. Przy umowie na 2 lata powinni dać zniżkę 30% na najwyższy abonament czyli 84 GB + noc bez limitu 0:00-8:00 + LTE bez limitu za 62,93 zł. Targuj się.

Na temat ZTE MF283+ nie ma wiele opinii. Poczytaj na forum. Podobno były jakieś problemy, ale jest już nowy firmware (o ile nie pomyliło mi się z innym modemem).
Janku pisze: I mam pytanie, czy ta oferta będzie korzystna dla mnie? Szczerze to obawiam się trochę tego 3G. Mam w telefonie kartę Aero2 i rzadko łączy mi się z internetem po 3G. Czy w innych sieciach dostanę korzystniejszą ofertę? Czy aktywować propozycję od Orange?
Czy opłacalna dla ciebie to już sam musisz przeliczyć.
W Orange Free Net będziesz mógł nadal się łączyć z CDMA w razie czego.
Masz do najbliższego 3G na 900 MHz koło 5 km. Raczej bez anteny się nie obejdzie (masz lasy po drodze). Wg mapki operatora masz zasięg 3G.

Nie wiem czy w twoim wypadku jest sens zmieniać operatora. Praktycznie do każdego masz koło 10 km.
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: astrin »

Witam.
ja.michal pisze: Najlepiej wysłać wypowiedzenie. Przy umowie na 2 lata powinni dać zniżkę 30% na najwyższy abonament czyli 84 GB + noc bez limitu 0:00-8:00 + LTE bez limitu za 62,93 zł.
Czy oprócz zniżki 30% na abonament nie ma już 40% więcej danych względem standardowej oferty (98 GB zamiast 84)?

Pytam, bo składałem wypowiedzenie 3 tygodnie temu (Orange Free Net za 9,90 zł) i negocjowałem ofertę telefonicznie (połączono mnie w salonie Orange), a kilka dni później dzwoniono do mnie, ale nie otrzymałem oferty, jakiej się spodziewałem, a gdy wspomniałem, że interesuje mnie pakiet 84 GB do 30 zł bez sprzętu, otrzymałem odpowiedź, że nie ma takiej oferty. W sumie nie wiem czy rozmawiałem z DUK bo nazwa ta nie padła w rozmowie, a nie dopytywałem, bo byłem wtedy przekonany, że to oni dzwonią.

Natomiast dzisiaj dzwonił do mnie konsultant, nie w sprawie przedłużenia umowy na internet, ale gdy poruszyłem ten temat, zaproponował mi 80 GB + noce bez limitu za 49,90 zł/m-c (bez sprzętu) + aktywacja 29 zł. I teraz nie wiem czy zgodzić się na taką ofertę czy da się utargować 84 GB za 29,95 zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@Janku konsultant robi cię w bambuko, standardowa umowa z BOK przy przedłużaniu umowy to o 20% większy limit. czyli tak jak pisze Michał 48GB za 69,90 lub 36GB za 59,90 i router MF283+ za 9 zł. Bez wypowiedzenia umowy nic nie ugrasz. Złóż je w salonie i poproś o kontakt z DUK. Zaproponuj rabat 30% + limit o 40% większy czyli 42GB za 41,93 lub 56GB za 48,93. W najdroższym 96GB za 62,93 To maks co można ugrać. Rabat 30% + 20% większy limit to standard. Do tego MF283+ za 39-9-1 zł. Noce dokupisz wg. potrzeb. Zasięg w Orange masz z sieci NetWorks, BTS UMTS900 w Zakrzewie, około 5 km od ciebie. Będziesz potrzebował anteny na 900MHz. Z tego BTS-a masz też zasięg w T-Mobile. Jak konsultanci nie wyrażą zgody to podziękuj Orange i bierz Play. Masz zasięg LTE na zewnatrz z BTS-a LTE1800Play z Dobrego, około 7km na antenie Dual LTE1800 powinno być OK, lub 3G na UMTS900 z tego samego BTS-a( potrzebna antena na 900MHz jak do Orange). W Play na 3G i LTE masz internet bez limitu i to ne tylko na abonament ale i w pre-paid. Jeśli będziesz miał zasięg LTE to na taryfach głosowych można mieć LTE bez limitu za mała kasę a w RBMII ( starter za 9 zł) nawet za darmo. W Play bierzesz tylko SIM a sprzęt kupujesz sam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

astrin pisze: Czy oprócz zniżki 30% na abonament nie ma już 40% więcej danych względem standardowej oferty (98 GB zamiast 84)?
Nie mam pojęcia. Umowa mi się kończy za ponad 4 miesiące. Wtedy pewnie coś więcej się dowiem.
astrin pisze: Natomiast dzisiaj dzwonił do mnie konsultant, nie w sprawie przedłużenia umowy na internet, ale gdy poruszyłem ten temat, zaproponował mi 80 GB + noce bez limitu za 49,90 zł/m-c (bez sprzętu) + aktywacja 29 zł. I teraz nie wiem czy zgodzić się na taką ofertę czy da się utargować 84 GB za 29,95 zł.
Nie wiem czy coś więcej utargujesz. Z tego co widzę na stronie internetowej to 100% więcej GB w pakiecie 49,90 zł:
http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html

Na twoim miejscu coś innego próbowałbym ugrać. Jeśli jesteś skłonny podpisać na 2 lata to walcz o LTE bez limituj na cały czas trwania umowy (najwyższe dwie opcje). Budową LTE lecą całkiem szybko, a wygląda na to, że i LTE 800 i 2600 MHz się pojawi. Wtedy oferta będzie jak znalazł. W opcji ze sprzętem sądzę, że 30% zniżki powinni dać, bez sprzętu tym bardziej. Oczywiście to tylko moje przemyślenia, ty decydujesz. ;)

P.S.
Zdaj raport z negocjacji, a właściwie efektu. :cfaniak:

[ Dodano: 2015-03-23, 21:59 ]
matek451 pisze:W najdroższym 96GB za 62,93 To maks co można ugrać. Rabat 30% + 20% większy limit to standard.
Jest w tym LTE bez limitu?

[ Dodano: 2015-03-23, 22:11 ]
Z ZTE MF283+ jest jeden zasadniczy problem, a raczej minus. Z tego co widzę w specyfikacji brak wsparcia dla LTE 800. :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Michał z ZTE ogólnie jest problem. Podstawowy to wsparcie ze strony ZTE Polska, nawet specyfikacja na ich stronie to porażka http://www.ztepoland.pl/mf-283/ Podobnie jak aktualizacje FW, poprzednik MF28D miał wiele problemów, na które ZTE był głuchy. Limit w tym najdroższym abonamencie to oczywiście na 3G, LTE teoretycznie bez limitu ale regulamin podobny do Plusa. Mało opinii na temat tego bez limitu w Orange. Może dotrze do ciebie to coś napiszesz :) Wiadomo, że szału nie ma jeśli chodzi o prędkości.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Zastanawiałem się nad tym ZTE przy przedłużaniu, ale chyba mobilny AirBox Orange (czy jak to się zwie - teraz nie sprawdzę, a wyjaśnienie niżej) będzie lepszym wyborem.
FUP w Orange również niewiadoma, ale z zapowiedzi Orange nie będzie to wyglądać jak w Plusie. Jak na razie wygląda na to, że prawda.


A mi właśnie stacja odmówiła współpracy. Wszystkie telefony i karty SIM wywaliło z 3G. Brak transmisji, brak połączenia z internetem. Na 2G chodzi jak krew z nosa (1-3 kB/s). Lejka nie mam nałożonego bo problem na wszystkim kartach Orange w tym prepaid, a i VM na 3G nie działa. Dzwoniąc na infolinię *800 jest komunikat o problemie z internetem i dziękują za zgłoszenie, pracują nad rozwiązaniem problemu.
Oczywiście nie zniechęcam do operatora, bo takie coś wszędzie się zdarza. ;)

[ Dodano: 2015-03-23, 23:32 ]
Jeszcze jedna sprawa co do internetu bez limitu w Orange. Orange ma faktycznie bez limitu w nocy. Spokojnie można ponad 100-175 GB pociągnąć i nic nie przycinają jeśli w dziennym limicie coś jest. Podobne doświadczenia mam z T-Mobile.
Także nawet jak opcja bez limitu będzie wątpliwa to najwyższy limit w Orange + bez limitu 0:00-12:00 dadzą radę. ;)
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Janku »

Dzięki za pomoc! A mam jeszcze pytania natury technicznej. Czy już teraz mogę złożyć wypowiedzenie, jeżeli umowa kończy mi się dopiero w czerwcu? I jaki możliwy inny sprzęt do ew. karty z Orange dla mojej lokalizacji? Obecny MV610R który dostałem przy pierwszej umowie działa bez żadnych zewnętrznych anten, chociaż czasami lubi gubić zasięg ale to maks. raz w tygodniu mi się zdarzy. Według waszych opisów mam wątpliwości czy nie chcą mi wcisnąć po prostu byle czego.
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: astrin »

Witam ponownie.

Nie przedłużyłem umowy na Orange Free Net. Trzy razy rozmawiałem z konsultantami telefonicznie. Ostatni raz kilka dni przed końcem umowy, ale akurat był to ranek po wielkiej awarii w Orange i rozmowa została przerwana, a gdy konsultant zadzwonił drugi raz to go nie słyszałem i się rozłączył. Potem nikt już do mnie nie dzwonił. Wcześniej proponowano mi tylko standardową ofertę przedłużeniową, a ja liczyłem na zniżkę 50% na abonament oraz 40% większy pakiet niż w standardzie. Być może nie chcieli mi dać lepszych warunków bo miałem umowę na Orange Free Net (512 MB) za 9,90 zł.

Jak pisałem wcześniej dzwonił też do mnie konsultant z Orange, nie w sprawie internetu, ale chciał mi zaproponować telefon do oferty pre-paid, a ja nie będąc zainteresowany przekierowałem rozmowę na temat internetu i zaoferował mi pakiet 80 GB + noce bez limitu za 49,90 zł na 24 m-ce. Zgodziłem się. Będzie to nowa umowa, nie mająca związku z moim wcześniejszym abonamentem. Ciekawe czy będzie wszystko tak jak uzgadnialiśmy, bo nie spotkałem się z taką ofertą dla nowego abonenta.
mario166
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-04-29, 11:27
Lokalizacja: Wola Władysławowska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: mario166 »

Witam. Obecnie posiadam internet Orange Freedom Pro 3+5GB wraz z routerem axesstel mv610vr wspartym anteną zewnętrzną na dachu przy kominie. Mieszkam w Woli Władysławowskiej w bliskiej odległości lasu :P (woj. Mazowieckie) i mam skierowaną antenę na Osieck. Najbliższe nadajniki to Wilga lub Osieck. Umowa kończy mi się 02.07.2015 roku, dzwonili do mnie konsultanci z BOK kilkakrotnie i proponowali mi przejście na Orange FreeNet 24GB :P wolałem się nie spieszyć i nie przedłużać umowy i dobrze zrobiłem. Od 27.04.2015 r. weszła nowa oferta internetu w orange. Teraz nazywa się Orange Lte FreeNet i dają np. przy przedłużeniu umowy przez internet 42GB za 59,99zł ale że mam Orange Open czyli drugą usługę w orange bym miał rabat 10zł mniej i bym płacił 49,99zł czyli tyle jak obecnie. Ale w tej ofercie co mnie interesuje jest niedostępny router który mnie interesuje ZTE 283+, muszę go mieć ponieważ mam również w domu stacjonarne komputery a co najważniejsze potrzebny mi jest router który ma wejścia na anteny zewnętrzne ze względu na moje położenie geograficzne :P dostępny jest tylko w droższej ofercie za 69,99zł której nie bardzo mi się widzi brać ze względów finansowych. Stąd moje pytanie co mam zrobić? właśnie zastanawiam się czy nie złożyć wypowiedzenia wraz z końcem umowy żeby zadzwonili do mnie z DUK. Na jakie warunki mogę liczyć? czy uda mi się wynegocjować w tej ofercie ten router? Proszę pomóżcie mi również w doborze dogodnej anteny.

pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi

Mariusz
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: adixm »

mario166 pisze: Na jakie warunki mogę liczyć?
Na pewno dużo lepsze jak złożysz wypowiedzenie,-30%+20% większy limit, do tego router który chcesz no i dojdzie rabat za Orange Open czyli zapłacisz w granicach 40zl/mc za 60GB+router.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

Witam. korzysta ktoś może z Free Net na ruterze MVH650 ? dobija mnie te nie stabilne 3G z którego korzystam na e3131+antena ATK :facepalm: Obrazek do modemu chciałem dokupić ruter Tp-link mr3220 aby roździelić sygnał dla konsoli PS3 , ale myślę czy nie lepiej kupić tego Axsestela ? na Allegro są po 200zł więc stówka drożej jak ten Tp-link ;) nie wiem jak teraz działa u mnie CDMA ale kiedyś przynajmniej miałem lepszy ping jak teraz na 3G mogłem grać po sieci , a obecnie od października nie gram , w szczycie tym 3G to można się pochlastać :cry: Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

DejaVu, różnie bywa. Pewnie piszesz o tym MVH650 oferowanym przez firmę. Możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni.
TheMicek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-21, 07:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: TheMicek »

Witam. Posiadam obecnie ofertę Orange Free Net za niecałe 20 złotych z limitem 50 GB. Umowa kończy się z końcem maja, oczywiście jest wypowiedziana. Z racji tego, że jestem bardzo zadowolony chciałbym kontynuować na tych samych warunkach, lecz podobno nie ma takiej oferty. W związku z tym mam pytanie. Co jest w tym momencie jest maksymalnie do wynegocjowania w ofercie bez sprzętu i ze sprzętem. Za wszystkie informacje serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: fulo »

Ja jutro będę dzwonić do DUK i dam znać co można wyrwać
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: fulo »

Rozmawiałem z panią z DUK i nie zaproponowali nic dobrego. 30 GB router Airbox 2 i 29 zł. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie mają innego sprzętu. Albo za 65 zł 60 GB i ten router. Ja podziękowalem. Mogłem coś pokręcić delikatnie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: onken »

To weź nową umowę, pewnie lepiej na tym wyjdziesz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Od ręki oferta dla ludzi z ulicy, za 59,90 masz 150GB+60GB poza strefą domową. Noce 0-8 poza limitem za free. Do tego zestaw Lenovo TAB2A8 z routerem MF283+ za 99 zł9 sprzęt wart 800-900 zł). Na dodatek 4 m-ce za darmo co daje opłatę średnio 50 zł m-c. Ta panienka z DUK chyba się z choinki urwała. Twardo stawiasz sprawę, rabat 30% na usługę. Limity i sprzęt taki sam ale negocjowałbym jeszcze taniej niż za 99 zł, łaski nie robią.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: onken »

Nie od dzis wiadomo ze czesto umowy dla nowych są lepsze niz przy przedluzeniu...
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Nie od dzis wiadomo ze czesto umowy dla nowych są lepsze niz przy przedluzeniu...
Nie zawsze, gdyż operator opiera się na twardych danych, którymi dysponuje mając klienta u siebie x-miesięcy (jest to zależne od intensywności korzystania z usługi, dla nowych przyjmowane są wartości średnie-przecież wiadomo że nie na każdym abonencie się zarabia tyle samo przy takiej samej wysokości abonamentu, ba na niektórych operator tylko traci-zwłaszcza to dotyczy voice).
jareq
TheMicek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-21, 07:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: TheMicek »

Rozmawiałem z DUK Orange. W tym momencie max bez sprzętu to 40 GB za 26 zł plus druga karta 5 zł, czyli łącznie 31 zł. Do tego szczęśliwe godziny. Napisałem to tylko dlatego, żeby nie tracić czasu na rozmowy z nimi bo nie ma o czym rozmawiać :) Wyższe oferty z nielimitowanym LTE wychodzą lepiej zamawiając przez stronę dla nowych z 4 miesiącami gratis, bo pani uważała że cena np. 59 90 jest nie do ruszenia. Możemy ewentualnie porozmawiać o jakimś rabacie na sprzęt i o zwiększeniu limitu. Pozdrawiam
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Duriel »

Orientuje się ktoś co może zaoferować DUK przy umowie na 2 lata bez sprzętu? Aktualnie mam Orange free net 59,90, 36gb i płacę 28zł + 5zł za szczęśliwe godziny. Umowa kończy mi się za 36 dni.
ODPOWIEDZ