Przesiadka z OFP , na Orange freenet

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

Witam wszystkich. Użytkuję orange freedom pro prawie od dwóch lat (umowa kończy sie w czerwcu). Miałem do wykorzystania pakiet 5 GB + szczęśliwe godziny za 56 zł- modem axestlell mv410 (rev.A). Zadzwoniono do mnie z w celu przedłużenia umowy. Zaproponowali 21 GB za 29 zł na dwa lata bez modemu. Tylko kartę dostanę dualną. Zgodziłem się wstępnie i obecnie czekam na kuriera.

Zastanawiam się teraz, czy dokupić z samemu modem cdma z rev.B? Czy będzie duża różnica w jakości łącza i szybkości? Obecnie wyciągam w porywach do 1Mbit o 2-3 w nocy. W dzień, jak zapchany bts to i do 200kb spada ;/ . Pingi powyżej 100 (poziom sygnału około -90dBm) Miejsce zamieszkania Dydule, na południe od Bielska Podlaskiego. W okolicy ok. 10 km trzy bts-y- . Teren leśno-polny, nieznacznie pofałdowany.

A i jeszcze jedno. Ostatnio gdy czyściłem komin złapałem sygnał 3g/hsdp w smartfonie ale był niestabilny. Na mapce orange jestem na granicy zasięgu. W mieszkaniu (popegerowski blok) ciężko się dogadać przez komórkę bez zakłóceń :D . Poradźcie proszę, co robić. Przyjąć tą umowę ostatecznie i dokupić na allegro np. mv610 rev.B (150-200zł). A może próbować szczęścia z nowym router do 3G i koniecznie z anteną zewnętrzną ?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: DiilGang »

Najpierw odwołaj kuriera, to co dostałeś na przedłużenie umowy to jest kpina w stronę klienta . Teraz 21 GB można dostać za 12 zł po wypowiedzeniu umowy . Ja nawet nie wypowiadałem umowy, tylko w salonie Orange poprosiłem o kontakt z DUK . Dostałem 30 % rabatu na abonament ze sprzętem na dwa lata. Bez sprzętu nawet 80 % rabatu . Mam 49 GB za 63 zł + router z LTE i tablet .

Nie warto zostawać na CDMA, to martwa technologia u Orange.

Do masztu z UMTS 900 lub UMTS 2100 masz 5 km, koło Koszek . Nie jest to tak daleko . Próbowałbym złapać HSPA+DC . Do tego potrzeba modemu z tą technologią, np. Huawei E3251 . Do tego dokupujesz router TP-Link MR-3420 V2 i panel Cybertecha 15 dBi i internet powinien chodzić dobrze .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
dexter18

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: dexter18 »

Będziesz miał kartę dualną to kup sobie modem z obsługą DC i sprawdź jak się mają transfery. Gwarantuję, że różnica będzie niebo a ziemia w porównaniu u do CDMA. Nie kupuj nic z rev.B. Przejdź na 3G. A ten co masz teraz zostaw sobie w razie gdyby 3G odmówiło posłuszeństwa. Kabel nie więcej jak 10 metrów powinno hulać.

[ Dodano: 2014-03-09, 15:20 ]
Teraz E398 na tablicy można wyrwać na 120 zł więc lepiej dołożyć to 20 a E3251 idzie urwać nawet za 100 zł. Do tego router MR3420 v2 i masz całkiem fajny sprzęt do odbioru.
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

Dobra, więc składam rezygnację aby uzyskać lepsze warunki i modem 3G. Co do tego masztu w Koszkach, to się lekko zdziwiłem, ponieważ zaznaczałem w opcjach tylko "bts search". Rozumiem że pozwolenie UKE na maszt Orange ma, ale czy uruchomili?...

Tak teoretycznie, czy to możliwe, że na dachu z użyciem smartfona(samsung galaxy3) ściąga mi sygnał z odległego o ponad 10 km nadajnika ( w Orli, Boćkach, albo Bielska?). Jak daleko sięgają falę w tej technologi (umts2100)
dexter18

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: dexter18 »

hitmack pisze:Dobra, więc składam rezygnację aby uzyskać lepsze warunki i modem 3G. Co do tego masztu w Koszkach, to się lekko zdziwiłem, ponieważ zaznaczałem w opcjach tylko "bts search". Rozumiem że pozwolenie UKE na maszt Orange ma, ale czy uruchomili?...

Tak teoretycznie, czy to możliwe, że na dachu z użyciem smartfona(samsung galaxy3) ściąga mi sygnał z odległego o ponad 10 km nadajnika ( w Orli, Boćkach, albo Bielska?). Jak daleko sięgają falę w tej technologi (umts2100)

W miejscowości Koszki, masz BTS Orange na którym wisi U900/2100. Więc możliwe, że to stąd właśnie złapałeś sygnał chodź odległość wynosi nie całe 5 km. Warto będzie zainwestować w panel 15 dBi z krótkim kablem i próbować zestawić połączenie powinno się udać. Jest tam też pozwolenie na LTE ale nie wiadomo kiedy ruszy.

[ Dodano: 2014-03-09, 16:03 ]
Osobiście "ciągnę" z 24 km na panelu 15 dBi z kablem 5 metrowym i nie narzekam.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: DiilGang »

Na razie nie możesz złożyć wypowiedzenia, ponieważ zostało jeszcze 3 miesiące do końca umowy.

Możesz zrobić tak: iść do Orange, powiedzieć, że chcesz przedłużyć umowę i poproś o telefon do DUK . Tam składasz swoją propozycję i raczej powinni na nią się zgodzić od ręki. Byłem w podobnej sytuacji ( umowa kończyła się w marcu, przedłużyłem z rabatem w grudniu ) .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: wojteks »

DiilGang pisze:Na razie nie możesz złożyć wypowiedzenia, ponieważ zostało jeszcze 3 miesiące do końca umowy.
Może, tylko w wypowiedzeniu musi być formułka że ze skutkiem na koniec okresu zastrzeżonego.
Nie pomagam na PW!
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

I tak właśnie zrobię. Najpierw tylko odprawię kuriera z kwitkiem :D. Nigdy już nie dam się namówić, na "wspaniałe" oferty konsultantów. To podstawa- z tego co czytam na forum.

Wprawdzie troszkę się martwię, czy te całe 3G ruszy. Łapie tylko na dachu, a i tak zanika. No ale antena powinna sobie poradzić. W ostateczności zawsze zostaję karta dualna i poczciwe cdma. Dziękuję wszystkim za sprowadzenie mnie na właściwą drogę.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: DiilGang »

Uda się. U mnie też nie ma nawet niestabilnego UMTS 2100 . Po dołożeniu anteny mam sygnał i średnie transfery 12-16 Mb .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

Dzisiaj rano zadzwonił do mnie kurier z tym aneksem do umowy. Oczywiście podziękowałem i nie przyjąłem tej marnej oferty z BOK'u tak jak doradzaliście.

Czytałem na forum, że po takiej akcji musi minąć 40 dni aby mój PESEL "przemieliło" przez system orange. Takie jakby zabezpieczenie przed zawieraniem wielu umów w krótkim czasie. Rozumiem, że na ten czas mam spokój z cudownymi ofertami konsultantów?

A jak ma się to do ewentualnego kontaktu z DUK, gdybym w najbliższym czasie wybrał się do salonu i składał wymówienie? Czy to może mi uniemożliwić otrzymanie lepszej oferty z Działu utrzymania, póki nie minie okres tych 40 dni? Czy nie ma to znaczenia?
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: Orange Ekspert »

Nie musisz czekać 40 dni. Wystarczy, aby umowa do nas wróciła i możesz złożyć kolejne zamówienie. Oferta przedłużenia umowy ustalana jest indywidualnie. Możesz skontaktować się z działem propozycji (*400) lub z nami przez formularz Pomoc Orange http://pomoc.orange.pl/. Dostaniesz kartę dualną, dlatego zawsze możesz wrócić do dotychczasowego urządzenia, które obsługuje technologię CDMA.
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

Witam ponownie. Zaszedłem w końcu do orange w celu rezygnacji z OFP. Pani z salonu zapytała, czy jestem pewien. Ja na to żeby połączyła do działu propozycji, może oni coś wskórają :roll: . Krótka rozmowa, i z miejsca abo12 zł (a nie 30 w BOK) za 21GB na 2 lata. Połasiłem się jednak na 49GB za 18zl plus szczęśliwe godziny 3zl, tak w razie czego.

Serdecznie dziękuje wszystkim za odzew i cenne rady. Oszczędziłem ponad 2 setki przy x2 limit z hakiem. No a mina :szok: pani z salonu (swoją drogą bardzo miłą) na ten rabat po prostu bezcenna...

Teraz tylko zakupić antene i przekołatać się na cdma do czerwca
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: matek451 »

Takich klientów to oni nie lubią, cwani i na dodatek wiedzą więcej od nich. Dobrze , że odesłałeś tego kuriera z ofertą BOK. Kaska zawsze się przyda :) Odbijesz sobie to CDMA.
JarekMk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2011-03-26, 12:51
Lokalizacja: Malbork

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: JarekMk »

hitmack pisze:Witam ponownie. Zaszedłem w końcu do orange w celu rezygnacji z OFP. Pani z salonu zapytała, czy jestem pewien. Ja na to żeby połączyła do działu propozycji, może oni coś wskórają :roll: . Krótka rozmowa, i z miejsca abo12 zł (a nie 30 w BOK) za 21GB na 2 lata. Połasiłem się jednak na 49GB za 18zl plus szczęśliwe godziny 3zl, tak w razie czego.

Serdecznie dziękuje wszystkim za odzew i cenne rady. Oszczędziłem ponad 2 setki przy x2 limit z hakiem. No a mina :szok: pani z salonu (swoją drogą bardzo miłą) na ten rabat po prostu bezcenna...

Teraz tylko zakupić antene i przekołatać się na cdma do czerwca
Zazdroszczę Ci...
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

Dzięki dzięki. Po cdma 5 GB za 56 zł jest to kolosalna róźnica. Orange jednak potrafi zadbać o stałego klienta. Co prawda ceny pakietów szybko się zmieniają, więc po dwóch latach oferta już nie będzie robiła takiego wrażenia. Z drugiej strony abonamentu jak za kilka piw więc nie narzekam :rotfl:
RTbingo
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2014-06-14, 12:54
Lokalizacja: Karszewo

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: RTbingo »

Orange jednak potrafi zadbać o stałego klienta
, wierz mi, że nie potrafią ja w orange na zakichanym CDMA jestem 3 lata i jak teraz chcę przedłużyć umowę na kolejne 2 lata po złożeniu wypowiedzenia oni składają mi ofertę jak dla nowego klienta z 40% rabatem na abonament co jest śmieszne a jak mówie im, że chcę taką i taką ofke to oni nie maja takich w systemie i taka to rozmowa...
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

RTbingo z tym "dbaniem" o stałych klientów to napisałem z przymrużeniem oka :rotfl:

Rozumiem, że kontaktował się z Tobą duk? Co dokładnie teraz proponują ? Bo z tego co inni piszą to tej oferty ( -80% abo i 40% więcej GB) już nie ma niestety.
Huawei e398+router TL-MR3420+panel cybertech 17dBi (12m kabla)
RTbingo
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2014-06-14, 12:54
Lokalizacja: Karszewo

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: RTbingo »

Dzwoniłem do nich o ofke 28GB za 24,95zł to mówią, że nie maja tej oferty w systemie no paranoja i proponują mi 49GB za 44,95zł, i za 24,95zł 14 GB oraz za 29,95zł20GB (rozmowa z konsultantem DUK). Wykonałem kilka telefonów za każdym razem rozmowa z innym konsultantem.
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

20 GB za 30 zeta? Czy to aby na pewno duk? Takie ochłapy to mi ze zwykłego BOK proponowali... Chyba złe podejście masz w negocjacjach. Postrasz ich przycisnąć że pójdziesz do konkurencji, czy coś. Wtedy powinni wyskoczyć sami z lepszą ofertą. Rozumiem, że rezygnacja ze starej umowy wysłana? Swoją drogą myślałem że to duk dzwoni do klienta, nie na odwrót. Jeżeli pytasz się konsultanta: "Czy pan aby <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> dzwoni z działu utrzymania?" to się raczej nie przyznają, że to zwykły bok. Tak myślę.
Huawei e398+router TL-MR3420+panel cybertech 17dBi (12m kabla)
RTbingo
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2014-06-14, 12:54
Lokalizacja: Karszewo

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: RTbingo »

Za każdym razem jak mnie przełączają do DUK to sie pytam typka czy on jest z DUK ze mi taką ofke daje a on mówi, że tak jest z DUK. Oferty te są takie same jak proponuje mi konsultant z BOK.Najpierw dzwonie pod *800 po czym łączy mnie z konsultantem, on mi przedstawia takie ofki jak wyżej ja mówie, że nie jestem takim czymś zainteresowany, on mnie przekierowywuje do DUK(czasami trwa to dobre pół godziny, potrafią nawet niekiedy przekierować do telefonów i wgl..) po czym dostaję taką ofke jak w BOK no żenada a on się jeszcze tłumaczy, że nie ma innych ofert w systemie. Jeden typek to nie ogarniał bo powiedziałem mu, że dostałem od nich ofkę 28GB za 24,95zł to powiedził, że przekieruje mnie gdzieś dalej i że może oni bd mieli tą ofke w systemie a tu po 20 minutach kobita proponuje mi jakiś telefon no ludzie masakra.... Wypowiedzenie umowy kończy mi się 6 lipca czyli za parę dni więc oni powinni wiedzieć, że już prawie umowa rozwiązana.
Tak dla ścisłości internet OFP mam już ponad 3 lata rok temu przedłużałem umowę na 15GB za 69zł ale w praktyce na orange online miałem ~21,5GB za tą sumę.Miesiąc temu miałem brać tą ofkę 29,95zł20GB ale dobrze, że trafiłem na te forum i poczytałem posty po czym napisałem wypowiedzenie tej umowy i odesłałem kuriera(wcześniej było napisane wypowiedzenie umowy OFP) no i teraż tak z nimi walczę jak widać bez skutku oczywiście kontaktowali się ze mną konsultanci z BOK czemu się wycofałem to ja im mówię , że za słaba oferta po czym skontaktował się ze mną DUK i zaproponował mi wcześniej wspomiane 28GB za 24,95zł ja mu na to, że chcę za ~18zł pakiet 49 GB a on że tego nie ma i koniec gadki. pakiet 49GB za te 18 zł od końca maja już został wycofany (Informacjapo kilkunastu kolejnych kontaktach z DUK). No więc tu jest może trochę chaotycznie zobrazowana cała moja sytuacja :)Jak nic nie wskóram to biorę ta ofke 49GB za 44,95 ona jest chyba najbardziej sensowna.
PS: Pozdro dla tego co przeczyta ten cały post ze zrozumieniem :D
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: Throu »

Kumpel przedłużał wczoraj umowę przez DUK. No i cholera wie co teraz maksimum można wytargać, jemu gość wcisnął 35 GB za 44,95 zł (czyli jak dla nowego klienta) bo staż abonencki krótki i nie miał 2 lat na tym numerze. O takich opcjach jak 20 GB za 29,95 czy 28 GB za 24,95 gość w ogóle nie słyszał (a na pewno był z DUK), wychodzi więc na to, że nie da się już za bardzo nic ekstra dostać. Te 35 GB za 44,95 to jest standardowy rabat 50% w umowie na 2 lata dostępny zarówno na stronie jak i w salonie nawet. Lipa.

Edit: Wiecie po jakim czasie od nieprzyjęcia kuriera można złożyć nowe zamówienie np przez esklep? Nawiązując do sytuacji powyżej - znajomy stwierdził, że nie weźmie tej oferty bo mu konsultant w głowie namieszał, odprawi kuriera z kwitkiem i złoży nowe zamówienie na ofertę 20 GB z modemem tym razem przez stronę internetową (podobno jest teraz jakieś promo, że dorzucają pendrive 16 GB za podpisanie umowy ze sprzętem). Tylko czy można tak od razu złożyć nowe zamówienie (przedłużenie umowy) czy jest jakiś okres przejściowy wymagany przy tego typu przypadkach?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: ja.michal »

Throu, zapewne po 40 dniach od złożenia ostatniego zamówienia, ewentualnie czas na powrót kuriera z dokumentami do operatora + 40 dni.
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

No to rzeczywiście kiepska sprawa. A ja się na początku kwietnia zastanawiałem, czy by nie poczekać jeszcze z miesiąc i dopiero wtedy negocjować (umowa wygasła dopiero w czerwcu). No bo przecież sytuacja dynamicznie się zmienia i powinni wyskakiwać z coraz lepszymi ofertami, a tu taki zonk.
Huawei e398+router TL-MR3420+panel cybertech 17dBi (12m kabla)
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: Throu »

ja.michal pisze:Throu, zapewne po 40 dniach od złożenia ostatniego zamówienia, ewentualnie czas na powrót kuriera z dokumentami do operatora + 40 dni.
Z tego co wiem to taka przerwa jest wymagana dla kolejnych aktywacji (po podpisaniu umowy kolejną można zawrzeć po upływie 40 dni), ale żeby to samo było przy rezygnacji z jej zawarcia? Trochę to by było bez sensu, zwłaszcza, że z tego co wiem znajomy ma złożone wypowiedzenie, które kończy się jakoś w lipcu i jak teraz odprawi kuriera to już nie byłoby czego przedłużać bo wypowiedzenie nabierze mocy przed upłynięciem tego 40-dniowego okresu. Jesteś pewny tych 40 dni?
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: hitmack »

Sam też odprawiłem kuriera i po niecałych 4 tygodniach zaszedłem do salonu. Przy wypisywaniu aneksu konsultanka zauważyła na moim koncie ślad po niepodpisanej umowie, ale nie było z tego powodu problemu. Niech kolega sprawdzi, czy na jego koncie online w zakładce plan taryfowy> zmiana planu taryfowego nie ma wykrzyknika i komunikatu "Brak możliwości zmiany planu taryfowego". Jeżeli niepodpisana umowa dotarła już do centrali, to myślę że powinno dać się przedłużyć normalnie przez konto.
Huawei e398+router TL-MR3420+panel cybertech 17dBi (12m kabla)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: ja.michal »

Throu, nie do końca jestem pewien tych 40 dni. Lepiej zadzwonić i dopytać.
Co do biegu wypowiedzenia to można zawsze pójść do salonu, nie wiem czy telefonicznie da radę, i wycofać wypowiedzenie.
TheMicek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-21, 07:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: TheMicek »

Nie wiem czy piszę w odpowiednim wątku, więc ewentualnie proszę o przeniesienie. Od 6 czerwca posiadam ofertę Orange Free Net 49 GB za 18 zł. Wcześniej posiadałem internet w technologii CDMA. W ostatnim czasie "walczę" z Orange o możliwość dobrania drugiej karty sim do bieżącej umowy. Wydaje się to łatwe, ale nie w moim przypadku. Byłem w kilku salonach. W żadnym nie chciano mi wydać takowej karty, ponieważ mój numer karty to 26, a oni takich nie mają na stanie i trzeba się dowiadywać, ponieważ w bliżej nieokreślonym terminie mogą posiadać. Nawet nie wiem za bardzo o co chodzi, ponieważ nikt nie chciał mi tego dokładnie wyjaśnić. Odsyłano mnie do kolejnych salonów, aby sprawdzić czy tam takie sim posiadają. Podobno nie mogą sprawdzić w systemie, gdzie takie karty się znajdują. Tak zwiedziłem: Garwolin, Otwock, Mińsk Mazowiecki i kilka salonów w Warszawie. Nigdzie nie chciano wydać mi sim, ponieważ system nie chciał puścić. Złożyłem propozycję, aby wymienić moją obecną kartę sim na taką, do której da dobrać się kolejną. Taka propozycja nie spotkała się z aprobatą Orange, ponieważ " Nie da się tak". Infolinia także nie może mi pomóc, ani przekazać mi informacji gdzie sim zgodna z moim numerem się znajduje. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Może także ktoś z Orange się wypowie... Przepraszam za długość postu, ale chciałem dokładnie przedstawić sytuację.
RTbingo
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2014-06-14, 12:54
Lokalizacja: Karszewo

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: RTbingo »

Ja mogę dodać, że z Orange ciężko się dogadać w sprawie internetu, gdybym miał tą ofertę co ty masz to bym już do konca trwania umowy nie dzwonił do nich i korzystał sobie z tej oferty.
A tak odbiegając od tematu przyjechał do mnie dziś kurier i jeżeli przedłużałem umowę to powinienem dostać nową kartę ? Bo niedawno migrowałem już z OFP na FreeNet i mam już ta kartę Dualną.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: Throu »

RTbingo pisze:A tak odbiegając od tematu przyjechał do mnie dziś kurier i jeżeli przedłużałem umowę to powinienem dostać nową kartę ?
Zostanie Ci ta sama karta. Btw. na jakich warunkach przedłużyłeś?
RTbingo
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2014-06-14, 12:54
Lokalizacja: Karszewo

Re: Przesiadka z OFP , na Orange freenet

Post autor: RTbingo »

Zaproponował mi 20GB za 29,95 ale mówił, że w każdej chwili mogę do nich zadzwonić i przejść na wyższą ofertę 49GB za 44,95 co dziś zrobię i od nowego okresu rozliczeniowego (6 sierpień) wejdzie w życie mi ta umowa.Wiem, że te warunki są beznadziejne ale wydałem już masę kasy na dzwonienie do nich i poświeciłem parenaście godzina aby dostać lepszą ofertę ale bez skutku tą co dostałem to jest chyba standard z BOK a w DUK to samo mi oferują...wcześniej miałem juz napisane wypowiedzenie i aż musiałem zasuwać do salonu aby je wycofać bo na drugi dzień bym był bez neta aż do sierpnia. :facepalm:
ODPOWIEDZ