CDMA przedłużenie umowy

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czarny
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-03-16, 20:34
Lokalizacja: z prowincji

CDMA przedłużenie umowy

Post autor: czarny »

Mam CDMA w plusie skończyła mi się umowa i chciałem podpisać nową nie ukrywam na lepszych warunkach, ale niestety - kolo z salonu:nie zawieramy nowych umów na ten internet albo pozostanie dalej na tych samych warunkach albo wypowiedzenie i koniec:
Pytam się :dobra koniec i co dalej,jestem z plusem 6 lat i co będę traktowany przy podpisaniu nowej umowy ale już na 3G jako dotychczasowy klient czy nowicjusz-kolo z lekkim uśmieszkiem :D tak jak nowy i tu padłem umowa na 2 LATA :szok:
6 lat poszło w :klnie:
Można coś z tym zrobić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: wojteks »

czarny pisze:Można coś z tym zrobić?
A co byś chciał zrobić, złóż wypowiedzenie a potem zawsze możesz iść do konkurencji. Operatorzy przestali utrzymywać klientów za wszelką cenę, to się im nie opłaca.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: matek451 »

Podaj lokalizację,sprawdzę jak z dostępnością zasięgu innych sieci. Zachowujesz się jak niewolnik, przez te 6 lat w mobilnym dokonały się ogromne zmiany. Poza tym o ofercie przedłużeniowej nie rozmawia się z konsultantami w salonie tylko z DUK po złożeniu wypowiedzenia. Jak nie dadzą dobrej umowy z rabatem 50% na 3G/LTE to do widzenia.Inni operatorzy czekają.
Awatar użytkownika
czarny
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-03-16, 20:34
Lokalizacja: z prowincji

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: czarny »

matek451 pisze:Podaj lokalizację,sprawdzę jak z dostępnością zasięgu innych sieci. Zachowujesz się jak niewolnik, przez te 6 lat w mobilnym dokonały się ogromne zmiany. Poza tym o ofercie przedłużeniowej nie rozmawia się z konsultantami w salonie tylko z DUK po złożeniu wypowiedzenia. Jak nie dadzą dobrej umowy z rabatem 50% na 3G/LTE to do widzenia.Inni operatorzy czekają.
Lisków pow.Kalisz woj.wielkopolskie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: matek451 »

Masz zasięg 3G wszystkich operatorów. I tak w Plusie/CP jesteś w zasięgu UMTS900 Aero2 z BTS-a Lisków,Spółdzielcza 11. W Orange, T-Mobile masz zasięg na UMTS900 Networks z BTS-a przy Spółdzielczej 11.Na deser Play z zasięgiem LTE i 3G oraz nielimitowanym internetem. BTS LTE 1800 i UMTS900 Play w Koźminku około 5 km od ciebie. Z 3G i BTS-a UMTS Lisków w Plusie, Orange i T-Mobile powinieneś mieć zasięg nawet bez anteny. Do Play potrzebna antena zewnętrzna w zależności od technologii na 900MHz(3G z HSPA+) lub 1800Mhz( do LTE).Najlepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet na próbę z Plusa, Play i przetestować każdego operatora.Jeśli masz TVsat w CP lub telefon w Plusie za min. 49 zł możesz skorzystać z rabatu 50% na internet w Plusie/CP w ramach SmartDom. W Plusie/CP warto brać internet ze sprzętem. W PLay masz internet bez limitu na 3Gi LTE za 49,99( 6 m-cy za 29,99). Umowa bez sprzętu na 18 m-cy. Sprzęt kupujesz sam. Nie ma co płakać po CDMA, pora korzystać z normalnego neta.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: Throu »

Dokładnie, uciekaj z CDMA. Obecnie nawet oferty dla nowych klientów są dużo ciekawsze w porównaniu do tego co mógłbyś ugrać na przedłużeniu cdmki. Jeśli tylko masz odpowiedni zasięg (a matek451 pokazał wyżej, że masz) to nawet się nie zastanawiaj, pozostanie przy CDMA jest najgorszą z możliwych opcji.
Awatar użytkownika
czarny
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-03-16, 20:34
Lokalizacja: z prowincji

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: czarny »

Wypowiedzenie wysłane jeszcze tylko 30 dni i koniec CDMA. :hurra:
Kolo do mnie:to co robimy dalej?
To ja :jakaś oferta?
On Mi info z ogólnej ulotki jak dla nowych 69,90 - 25GB
Dziękuję :nienie:

T- MOBILE za tą samą cenę daje 40 GB na 12 m. i 60 GB na 24 m
Nocki bez limitu za 9,08
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: trybun »

czarny pisze:Wypowiedzenie wysłane jeszcze tylko 30 dni i koniec CDMA. :hurra:
No, czy są powody do radości to się jeszcze okaże. Miałem CDMA Orange i... w każdej chwili dnia i nocy mogłem spokojnie oglądać filmiki na YT, bez widocznego buforowania. Aktualnie "jadę" na 3G Orange, i jak się okazuje wieczorami mam często problemy nawet z odbiorem poczty. Prędkość to kilka/kilkanaście KB/s. I żeby nie było - dzieje się to już po szeroko reklamowanym połączeniu w sieć Networks z Erą. Oczywiście nie chcę Cię tu do czegoś zniechęcać, czy zachęcać, ale po moim przykładzie widać że są możliwe różne scenariusze.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: Throu »

trybun pisze:Aktualnie "jadę" na 3G Orange, i jak się okazuje wieczorami mam często problemy nawet z odbiorem poczty. Prędkość to kilka/kilkanaście KB/s.
Widocznie za słaby sygnał, pozostaje zainwestować w solidną antenę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: matek451 »

Pragnę zauważyć , że kolega @czarny wcale nie musi wiązać się z Orange czy T-Mobile korzystających z NetWorks. Promocje z rabatem 80% to już przeszłość, teraz są lepsze oferty u innych operatorów. Ma u siebie dostęp do 3G i LTE z no-limit w Play lub 3G w Plusie/CP. Warto potestować Play.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

Witam mam podobny problem w marcu 2015 kończy mi się umowa na internet CDMA w Plusie. Nie wiem co mam teraz zrobić internet cdma działa u mnie dobrze i wystarczająco na moje warunki zamieszkania. Interesuje sie także oferta nordisk bez limitu mieszkam w Kukowie gmina SKępe może ktoś coś pomoże doradzi?? Z góry dziekuję i pozdrawiam.
dexter18

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: dexter18 »

Na twoim miejscu zastanowił bym się nad Play. 7 km jest do zrobienia. Jeśli chcesz pozostać w Orange to w miejscowości Skępe, działa na U2100, Jest też BTS w miejscowości Karolewo ale to prawie 13 km.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

Kolego jestem w plusie nie orange. a Co do playa to wątpię gdyż jest to ponad 8 km ode mnie z czego 6 zalesione. a jak wygląda sytuacja z tym nordiskiem ktoś z tego korzysta w ogóle gdyż jestem zadowolony z cdma transfer mam w okolicach 200-250 kB
dexter18

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: dexter18 »

Przepraszam, ja się pomyliłem co do Orange. Wybacz. W miejscowości Skępne masz U900. Jak teren zalesiony to można próbować z ATK-20 i może by się udało wyciągnąć więcej niż na Nordisk. Z tamtąd dociera to Ciebie sygnał. Jest tam też LTE1800 ale nie wiem czy do Ciebie doleci ten sygnał przez zalesiony teren. Jaki masz teraz pakiet ? Proponował bym spróbować z U900.
Ostatnio zmieniony 2015-01-31, 11:10 przez dexter18, łącznie zmieniany 1 raz.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

teraz 18 gb plus iplusopobieracz na 12 h razem 80 zl

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2015-01-31, 15:19 ]
Proszę pisać zgodnie z zasadami pisowni!
dexter18

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: dexter18 »

Spróbował bym na twoim miejscu, połączyć się z U900. Wystarczy ATK-20 i do tego może E3131.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

tylko wiesz kolego ja dosyć dużo pobieram i tu oferta nordisk bez limitu mi się bardzo podoba
dexter18

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: dexter18 »

No fakt, teraz nie ma iplusopobieracz. Szkoda bo by też się przydało.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

a nie wiesz jak wyglada to w nordisk czy naprawde jest to bez limitu bo zasieg maja z plusa więc nic nie powinno się zmienić chyba
dexter18

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: dexter18 »

Pobieraczek plusa był raczej bez limitu. Teraz już tego nie ma szkoda, że nie wróci. Nie tak jak miałem w T-Mobile.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

ale w ofercie nordisk jest niby bez limitu przez caly okres trwania umowy
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: fulo »

Spytam z czystej ciekawości, co teraz można ugrać z orange przy przedłużaniu umowy? Głównie chodzi mi o to co DUK proponuje teraz?
Awatar użytkownika
witoj
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-22, 13:45
Lokalizacja: polska

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: witoj »

mastah11 pisze:w nordisk czy naprawde jest to bez limitu bo zasieg maja z plusa
Raczej odwrotnie, Plus ma zasięg CDMA z Nordiska, Solorz kupił jaki czas temu Nordisk i dlatego Plus miał ofertę CDMA.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: wojteks »

mastah11 pisze:ale w ofercie nordisk jest niby bez limitu przez caly okres trwania umowy
Podaj konkretny zapis, w większości umów jest bez limitu ale z ograniczeniem prędkości po xxGB a Plus należy do tych którzy bardzo dokładnie tego przestrzegają.
Nie pomagam na PW!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: adixm »

wojteks pisze: Podaj konkretny zapis, w większości umów jest bez limitu ale z ograniczeniem prędkości po xxGB a Plus należy do tych którzy bardzo dokładnie tego przestrzegają.
Pewnie o to chodzi:nordisk
Co ciekawe w całym regulaminie nic nie pisze o żadnym pakiecie po którym mogliby przyciąć prędkość czy jakikolwiek wpis o tym że jak korzystanie z internetu zagraża stabilności sieci to mogą przyciąć do np. 32kb/s, ponadto cena jedyne 29zl, chociaż nie wierzę że ten internet może dobrze działać skoro maksymalna prędkość to 3,1Mb/s dzielonych na wielu użytkowników.

[ Dodano: 2015-02-03, 11:25 ]
fulo pisze:Spytam z czystej ciekawości, co teraz można ugrać z orange przy przedłużaniu umowy? Głównie chodzi mi o to co DUK proponuje teraz?
30% rabatu na cały okres umowy przy umowie ze sprzętem.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

Widzę że jednak osoby tutaj nie miały kontaktu z ofertą z firma nordisk. Ja jednak chyba zaryzykuję gdyż kusi mnie ta oferta bez limitu. A skoro Plus korzysta z ich zasięgu więc prędkość nie powinna się zmienić, pomimo iż nigdy nie udało mi się osiągnąć poziomu 3,1Mb/s.
dexter18

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: dexter18 »

Oferta bez limitu ? No, nie wiem czy to takie hop. Możesz mieć 100 Gb lub 50 i nie zdziw się jak przytną prędkość.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

Według tego co piszą w ofercie i regulaminie nie ma nic wspomniane o limicie gigabajtów.

[ Dodano: 2015-02-06, 09:17 ]
Dzień dobry,



Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami. Dostarczany przez nas internet w technologii CDMA jest internetem mobilnym i tak jak w przypadku stałych łącz nie posiada żadnego limitu pobierania danych. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym Biurem Obsługi Klienta.

z poważaniem,
Ł
Specjalista ds. technicznego wsparcia klienta

Nordisk Polska sp. z o.o.
ul. Postępu 3
02-676 Warszawa

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2015-02-06, 17:18 ]
:pppp:
Proszę przestrzegać netykiety i regulaminu forum.
Usunięte dane konsultanta.
Ostatnio zmieniony 2015-02-06, 17:17 przez mastah11, łącznie zmieniany 1 raz.
milko
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2014-10-28, 18:06
Lokalizacja: z Polski

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: milko »

Może to http://allegro.pl/27gb-plus-internet-na ... 93752.html
i jakiś modem na umts 900, warto spróbować bo 3,1Mb/s przy dużej ilości pobierania to męka.
Ostatnio zmieniony 2015-02-10, 13:38 przez milko, łącznie zmieniany 1 raz.
mastah11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-01-31, 07:53
Lokalizacja: Kukowo

Re: CDMA przedłużenie umowy

Post autor: mastah11 »

Zgadzam się kolego że to jest męka, lecz w miejscowości w której mieszkam lepsze to niż nic. Byłem w wczoraj w salonie plusa i wypowiadam umowę, gdyż jak mi to zostało przedstawione Plus nie ma już tych pakietów co były. Dzisiaj kontaktuje się z Nordisk i zobaczymy co to będzie.
ODPOWIEDZ