Rozłączanie internetu CDMA- problem

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Erajin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-02, 17:07
Lokalizacja: Jurzynek

Rozłączanie internetu CDMA- problem

Post autor: Erajin »

Witam. Posiadam internet Nordisk CDMA, jak również iPlus CDMA. Od 4 dni oba routery (Axess MV410) rozłączają się niemalże jednocześnie, co 20-30 minut. Trzeba resetować urządzenia i jakiś czas wszystko działa dobrze. Czy to wina BTS? Najbliższy znajduje się ok. 6 km ode mnie, a w zasadzie to 2 BTSy obok siebie. Podkreślam, że wcześniej wszystko działało dobrze, aczkolwiek miałem 1-2 rozłączenia w ciągu dnia, jednak wyglądało to inaczej. Dawniej tak jakby router wchodził w stan uśpienia, teraz po prostu wywala mi internet. Pierwszy problem był znośny, bo mogłem np dokończyć pobieranie pliku, czy nie wyrzucało mnie ze Skype/TS3, mimo, że nie mogłem wczytać żadnej strony. Teraz stało się to uciążliwe, a dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi od BOK. Co mogę zrobić z tego typu problemem? Czy można zgłosić gdzieś awarię BTS? Proszę o pomoc i z góry dzięki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozłączanie internetu CDMA- problem

Post autor: wojteks »

Erajin pisze:a w zasadzie to 2 BTSy obok siebie.
CDMA Nordisk i Plus to to samo, idzie ze stacji Nordisk.
Nie pomagam na PW!
Erajin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-02, 17:07
Lokalizacja: Jurzynek

Re: Rozłączanie internetu CDMA- problem

Post autor: Erajin »

Tzn chodziło mi o to, że w jednej miejscowości są 2 BTS'y Nordiska obok siebie. Wiem, że kiedyś to było to samo, jednak Plus wycofał już CDMA ze swojej oferty, a Nordisk ostatnio dał promocję CDMA bez limitu danych. Prosiłbym jednak o odpowiedz dotyczącą mojego problemu :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Rozłączanie internetu CDMA- problem

Post autor: ja.michal »

Wszystko wskazuje na problem z siecią. Czekaj do odpisze BOK.
ODPOWIEDZ