26 dni bez internetu?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
brzeszczot
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-06-15, 20:03
Lokalizacja: Szczepanów

26 dni bez internetu?

Post autor: brzeszczot »

Przeszedłem z Freedom Pro na Orange Free.

Miałem CDMA na Axess MV410. Teraz dostałem nową kartę SIM i router ZTE MF283+.

Tyle, że nic nie działa. Ani CDMA ani 3G / LTE na nowym sprzęcie.

Aneks do umowy mówi, że mają jakiś czas na podłączenie. Tyle, ż e to nastąpi po upływie okresu rozliczeniowego - w moim wypadku 16 lutego.

Nic z tym nie zrobę chyba - jak uważacie? Dzwoniłem pytałem dzisiaj to Pan polecił abym przełożył kartę z Free do starego modemu CDMA i powiada że zadziała.

Ale to nie ma prawa zadziałać, prawda? Axxel nie odbierze 3 G przecież? Nie mówiąc o LTE

Idzie jakoś wpłynąć na nich tak aby aktywowali wcześniej kartę na Free?

I jeszcze jedno - nie rozumiem jakim prawem odłączyli mnie od CDMA przed upływem okresu rozliczeniowego.

Jestem w stanie jakiegoś zawieszenia i bez netu. Oczywiście faktura przyszła na pełną sumę.
piotrekg3
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-01-13, 12:21
Lokalizacja: podkarpacie

Re: 26 dni bez internetu?

Post autor: piotrekg3 »

brzeszczot pisze:Teraz dostałem nową kartę SIM i router ZTE MF283+.

Tyle, że nic nie działa. Ani CDMA ani 3G / LTE na nowym sprzęcie.
Karta już aktywna? Na nowej karcie powinno ci działać również CDMA, na ZTE ci nie będzie działało, włóż karte do MV410, 3g/LTE pewnie właczą od nowego okresu rozliczeniowego.
TP-Link MR-3420 V2 + Huawei E3372 + Cybertech 1800 Mhz
brzeszczot
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-06-15, 20:03
Lokalizacja: Szczepanów

Re: 26 dni bez internetu?

Post autor: brzeszczot »

I rzeczywiscie działa - nowa karta na starym sprzęcie. Inna sprawa, że męczyłem się z tym dziadostwem z 3 h (z Axsselem). Do końca sam nie wiem jak się udało :)

W lutym czeka mnie przeprowadzka z kartą do nowego routera.

Wątek do kasacji, albo dla przestrogi - co by nie zakładać tematów pod wpływem wzburzenia i nadmiernych emocji. Zwracam też honor Orange. Zaś rozmówczyni w dziale pomocy oświeciła mnie i okazała zarówno pomocna jak i życzliwa. Kto nie lubi dzwonić tu ma wykładnię co i jak (w dziale pomocy chyba się tym posługują):

www.mikstat.pl/asp/pliki/do_pobrania/ro ... mv410r.pdf
ODPOWIEDZ