CDMA czy 3G ??? Pomocy !

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Witam wszytkich a więc chciałem sie spytać co będzie lepszym wyborem ? mam w tej chwili router MV410R + Orange free dom pro 3gb limitu. jestem w tej chwili na rev a ale zastanawiam sie nad rev b. Jakie prędkosci są tam osiagane ? Czy nie lepiej kupić Hspa dc ?

przechodząc na cdma rev b musiał bym czy tak czy tak kupic router. A do hspa dc zamierzałem kupić :

modem huawei e372 + TP-Link mr3420 + taka antena do modemu http://www.cybertech.com.pl/p100,antena ... s2100.html czy to dobry zestaw ?

W jakiej technologi będe miał niższe pingi ? Zależy mi na tym ponieważ gram w gry online.

Do najbliższego Bts-a mam 3 km po prostej lini. Doradzcie mi jaką technologię lepiej wziąść ?

Mieszkam 3 km od tego nadajnika na przychodzie http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 49&zoom=15. Oczywiscie mówie cały czas o orange.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: HariMata »

O CDMA nawet Rev.B zapomnij. Przećwiczyłem i to. Postęp w stosunku do Rev . A istotny, ale to już historia. Miałem taki zestaw jaki planujesz zakupić, z tym że w routerze było podmienione oprogramowanie na Open WRT. Spisywał się bardzo dobrze. Możliwe, że będzie potrzebny aktywny Hub USB. Zastanów się nad modemem z obsługą LTE. Różnica w cenie niewielka. Ja swój E3372 kupiłem za 120 zł. W tej chwili nie masz chyba zasięgu LTE i będziesz używał DC+, ale w przyszłości może coś dołożą i będzie jak znalazł. Ja na tej antenie z odległości ponad 6 km miałem w DC+ pingi w granicach 50ms i transfer nawet 20 Mb/s.
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Wszystko by było dobrze, do tego panel, tylko zwiększ sobie limit bo na 3 GB to za dużo nie pograsz :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: matek451 »

Zacznij od złożenia wypowiedzenia umowy na Freedom Pro.Do kiedy umowa? Aby korzystać z 3G musisz migrować na FreeNet z dualną kartą R-UIM/SIM. Masz do wyboru opcję ze sprzętem. Wtedy do ugrania w DUK Orange rabat 30% oraz limit większy o 40% w stosunku do ofert standardowych. Ze sprzętu bierz MF283+. Ewentualnie oferta tylko SIM z rabatem 50% i większym o 40 % limitem. Twoja obecna oferta i sprzęt to bida z nędzą. Oferta jak sprzed 6 lat a płacisz pewnie jak za zboże. Osobiście podziękowałbym Orange i przeszedł do Play. Skąd dokładnie jesteś? W Play można mieć internet bez limitu za niewielką kasę na 3G i LTE. W ofercie na abonament i kartę.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Dexter18 ja miałem orange free pro a teraz juz bym miał orange free net i nie miał bym 3 gb limitu tylko zamierzam wziąść ten pakiet za 39.90 25 gb pewnie cos dołożą za przedłużenie umowy jak zawsze. W tej chili płace za internet 56 zł z szczęśliwymi godz i mam 3 gb a teraz bym płacił 40 zł i bym miał 25 gb.

Jeszcze mam 1 pytanie jeżeli przedłużę umowę przez internet to bede miał darmowe szczęśliwe godz. I tu nie jestem pewien. Opłaca sie kupic przez internet na stronie orange ? Nie ma tam żadnych haczyków ?

[ Dodano: 2015-01-29, 11:08 ]
Mieszkam w miejscowości Grądek najbliższa antena jest na przychodzie (3km) i nie wiem czy play by mi poszło. Czy nie miał bym za małego zasięgu. Jeżeli możesz to sprawdz. Ja niec nie słyszałem o jakimś rabacie 30% i 40% więcej limit. Jest to gdzieś na stronie ?

Umowa jest do kwietnia ale orange powiedziało że juz teraz jakbym podpisał umowę (przedtem dał wypowiedzenie) to juz mogli by mi dać tą sim chyba ze będe chciał ofertę z modemem lub routerem.

[ Dodano: 2015-01-29, 11:16 ]
Z tego co widzę na btsearch to najbliższy nadajnik play jest 10 km od mojej miejscowosci. Obsługuje też lte. Czy jeżeli bym kupił antenę to miałbym szanse na LTE ?
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

W miejscowości Stare Kosiny masz U2100 iU900 celował bym w ten pierwszy na DC powinno być 5-15 Mb/s odległość jest 11 km ale czasami do zrobienia. Ewentualnie jak mówi matek451, przejść do Play, odległość ta sama. Wyposażyć się w modem z DC lub LTE, antenę panelową startery i bez testów nic nie będzie.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

http://www.play.pl/pomoc/mapa-zasiegu/ prosze wpiszcie sobie tam grądek i zobaczcie o co chodzi ??? czyli chyba zasięgu nie mam mam aby na zewnątrz budynku. Najbliższy nadajnik tak jak dexter napisał w starych kosinach. czyli 10 km. Złapał bym lte ? jakieś 30 mb/s ? z pingami 30/60 ?

[ Dodano: 2015-01-29, 11:34 ]
z tego co widze to ten nadajnik ma lte ten w starch kosinach i bym miał za 50 zł lte bez limitu
Ostatnio zmieniony 2015-01-29, 11:44 przez FounD, łącznie zmieniany 1 raz.
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Możesz próbować ale teoretycznie nie sugeruj się mapami operatorów. Widzisz wieczorem tego BTS ? Jak wygląda teren. Możesz próbować z dualem cybertecha i krótkimi kablami ale nikt Ci tego nie gwarantuje, że będzie działać.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

W sumie to masz racje. Ale przez tyle lat byłem w orange mamy w domu 4 telefony w orange + internet. Mam 3 km to Bts-a teren praktycznie czysty. Więc pokusił bym się o hspa dc w orange. Najbardziej chce tylko tego żeby ping był stały a nie 40-120-50-180 chce żeby był stały ping poniżej 100. I pobieranie gdzieś około 10 Mb/s

[ Dodano: 2015-01-29, 11:51 ]
więc chyba Dc-Hspa będzie dbrym wyborem. Zestaw taki jak wam podałem wyniesie mnie z 450 zł. Powinno dobrze działać
Ostatnio zmieniony 2015-01-29, 14:07 przez FounD, łącznie zmieniany 1 raz.
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

W DC ping u mnie jest tak w normie na team speak pokazuje 40-50 wiec już da się spokojnie grać w CS czy coś innego. Gram w War Thunder i pingi są na poziomie 75-120. Ale da się grać.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Ja gram w takie gry jak league of legends, world of tanks, Cs go, Call of duty modern warfe 2. I cchę żeby normalnie można było sb pogadać na skype, ts i pograć w te gry z kumplami. Więc dc powinno byc dobrym wyborem. A ty z jakiej sieci masz hspa dc i ile km oddalony nadajnik ?
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Ja łapę z Plusa 9 km.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

łapiesz hspa dc tak ? to jak ja mam 3 km to powinno byc lepiej gościu co nagrywał na yt z orange hspa dc do nadajnika mówił ze ma 2 km to miał ping 25 i prędkosć 18-23
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

W zależności od siły sygnału i obciążenia nadajnika. Tak mam DC-HSPA+
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: matek451 »

Niepojęte, kolego Orange dyma cię od lat. płacisz 56 zł za nędzne 3GB+noce a ty kierujesz się sentymentami. Na tym FreeDom Pro już w 203 roku powinni ci dać dużo większy limit. Zachowujesz się jak niewolnik. Teraz chcesz jeszcze przedłużać Orange na warunkach jak dla ludzi z ulicy. Na dodatek chcesz umowę bez sprzętu a to lipa. Kto dziś za internet 25GB bez LTE i sprzętu płaci 40 zł? W Play można mieć na LTE internet za niewielką kasę a nawet za darmo. A klienci Play mają jeszcze kilka innych opcji. Czemu mając 4 tel. w Orange nie masz rabatu na to nędzne 3GB. Ten operator łupi cie od lat a ty sobie życia bez niego nie wyobrażasz.Widać, że nie chcesz mu zrobić krzywdy. Nawet wypowiedzenia nie składasz tylko wierzysz w bzdety konsultantów. Zaraz ci wcisną MVH 650 . Dałem ci gotowy schemat postępowania. Ale twoja kasa , twój wybór. Za 42+3=45 zł możesz mieć 42GB z routerem MF283+ za 39 zł lub za 30+3=33 zł 84GB + noce. Tylko trzeba nie mieć sentymentów, nie rozmawiać z konsultantami a w Orange złożyć wypowiedzenie i negocjować z DUK. To jedyna metoda na dobrą ofertę.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Ja tą umowę podpisywałem 3 lata temu ... I miałem w umowie że mam 3 gb i do 1 mb kiedyś sie tyle płaciło za neta ... za 56 zł miałęś 3 gb + ncoe to było w miare dużo. Jeszcze sie nad tym zastanowie a móglbys mi cos więcej opowiedzieć o tym rabacie 30 % i 40 % więcej limitu ? jak go zdobyć co powiedzieć w orange ?
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Kiedy masz koniec umowy ? Składasz w salonie rezygnacje i pewnie będą do Ciebie dzwonić z Działu Uwielbienia Klienta.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

koniec umowy mam w kwietniu ale teraz juz musze złożyć wypowiedzenie i moge podpisać umowe jak chce

[ Dodano: 2015-01-29, 15:39 ]
a ten router MF283+ nie potrzebuje czasem modemu ? to jak to jest z ta promocją bym miał go za 1 zł + dokupic jakiś modem ?
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Widziałeś go chociaż ? To router domowy wiec nic więcej nie potrzebujesz oprócz anteny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: matek451 »

MF283+ to router z wbudowanym modemem LTE i 3G. obsługuje LTE1800, UMTS2100 z HSPA+DC oraz UMTS900 z HSPA+. Wypowiedzenie umowy składasz w salonie na minimum m-c przed jej upływem. Najlepiej w salonie i prosisz o kontakt z DUK, któremu przedstawiasz swoje warunki czyli to co ci zaproponowałem. Jak się nie zgodzą to bez żalu żegnasz Orange. Konkurencja czeka. Ewentualnie jak wybierzesz Play to masz kilka opcji na internet bez limitu na 3G i LTE. W Play sprzęt kupujesz sam.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Jeszcze się głęboko zastanowie nad LTE w playu. nadajnik 10 km to nie jest jakaś masakrycznie duża odległość kupiłbym antene kierunkową i po sprawie. Spróbuje przetestować na samym modemie.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: adixm »

FounD pisze:Jeszcze się głęboko zastanowie nad LTE w playu. nadajnik 10 km to nie jest jakaś masakrycznie duża odległość kupiłbym antene kierunkową i po sprawie. Spróbuje przetestować na samym modemie.
FounD, 10km to na serio poważna odległość i moim zdaniem raczej taka odległość kwalifikuje się pod LTE, ale niższej częstotliwości, więc nawet jak uda się złapać to LTE nie podpisuj umowy terminowej z Play, tylko korzystaj z internetu na kartę. Tym bardziej że to iż w przyszłości Play będzie miał stację bazowa z LTE bliżej są raczej niewielkie, a to że wygrają choćby 5Mhz pod LTE na niższej częstotliwości i dołożą do tej stacji bazowej jeszcze niższe.
Ponadto nie znam ukształtowania terenu, ale w przyszłości szybciej pokorzystasz z LTE ale właśnie z tego btsa ze Sferii który powinien być trochę dalej położony ale za to w częstotliwości 800MHz, choć daleki jest od polecania internetu od grupy CP, to jak zależy Ci niekoniecznie na dużym pakiecie danych, a przede wszystkim bardzo niskim pingu to może być kiedyś dobre wyjście.
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

10 km jest do zrobienia jeśli, jest widoczność jakaś z bazową i szansa, że Cię zaloguje.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: adixm »

dexter18 pisze:10 km jest do zrobienia jeśli, jest widoczność jakaś z bazową i szansa, że Cię zaloguje.
Przecież nie twierdzę, że niemożliwe ale i tak nie ma sensu podpisywać umowy terminowej. Jest to najlepsze wyjście bo jak sądzę w przyszłości trafi się coś lepszego, może od NetWorks!, a może od grupy CP.
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Ja też nie twierdzę, że nie da się zrobić odległości bo sam łączyłem się z 24 km jak wskazywało z mapy BTS.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: adixm »

dexter18 pisze:Ja też nie twierdzę, że nie da się zrobić odległości bo sam łączyłem się z 24 km jak wskazywało z mapy BTS.
W to raczej już bardzo ciężko mi uwierzyć.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Witam was wszystkich jeszcze raz. Moglibyście mi doradzić ? Jak wy byście postąpili ? A wiec zdecydowałem się na Hspa dc z orange i nie wiem czy brać z urządzeniem za 50 zł + 5 zł noce czy bez urządzenia 50 zł + noce i kupić sobie router wi-fi + modem + antene ? Sam juz nwm

http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html Prosze zobaczcie jak to wygląda

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2015-02-01, 08:15 ]
Za kolejne posty z bełkotem będzie ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 2015-02-01, 08:15 przez FounD, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ