CDMA czy 3G ??? Pomocy !

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Ja tą umowę podpisywałem 3 lata temu ... I miałem w umowie że mam 3 gb i do 1 mb kiedyś sie tyle płaciło za neta ... za 56 zł miałęś 3 gb + ncoe to było w miare dużo. Jeszcze sie nad tym zastanowie a móglbys mi cos więcej opowiedzieć o tym rabacie 30 % i 40 % więcej limitu ? jak go zdobyć co powiedzieć w orange ?
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Kiedy masz koniec umowy ? Składasz w salonie rezygnacje i pewnie będą do Ciebie dzwonić z Działu Uwielbienia Klienta.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

koniec umowy mam w kwietniu ale teraz juz musze złożyć wypowiedzenie i moge podpisać umowe jak chce

[ Dodano: 2015-01-29, 15:39 ]
a ten router MF283+ nie potrzebuje czasem modemu ? to jak to jest z ta promocją bym miał go za 1 zł + dokupic jakiś modem ?
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Widziałeś go chociaż ? To router domowy wiec nic więcej nie potrzebujesz oprócz anteny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: matek451 »

MF283+ to router z wbudowanym modemem LTE i 3G. obsługuje LTE1800, UMTS2100 z HSPA+DC oraz UMTS900 z HSPA+. Wypowiedzenie umowy składasz w salonie na minimum m-c przed jej upływem. Najlepiej w salonie i prosisz o kontakt z DUK, któremu przedstawiasz swoje warunki czyli to co ci zaproponowałem. Jak się nie zgodzą to bez żalu żegnasz Orange. Konkurencja czeka. Ewentualnie jak wybierzesz Play to masz kilka opcji na internet bez limitu na 3G i LTE. W Play sprzęt kupujesz sam.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Jeszcze się głęboko zastanowie nad LTE w playu. nadajnik 10 km to nie jest jakaś masakrycznie duża odległość kupiłbym antene kierunkową i po sprawie. Spróbuje przetestować na samym modemie.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: adixm »

FounD pisze:Jeszcze się głęboko zastanowie nad LTE w playu. nadajnik 10 km to nie jest jakaś masakrycznie duża odległość kupiłbym antene kierunkową i po sprawie. Spróbuje przetestować na samym modemie.
FounD, 10km to na serio poważna odległość i moim zdaniem raczej taka odległość kwalifikuje się pod LTE, ale niższej częstotliwości, więc nawet jak uda się złapać to LTE nie podpisuj umowy terminowej z Play, tylko korzystaj z internetu na kartę. Tym bardziej że to iż w przyszłości Play będzie miał stację bazowa z LTE bliżej są raczej niewielkie, a to że wygrają choćby 5Mhz pod LTE na niższej częstotliwości i dołożą do tej stacji bazowej jeszcze niższe.
Ponadto nie znam ukształtowania terenu, ale w przyszłości szybciej pokorzystasz z LTE ale właśnie z tego btsa ze Sferii który powinien być trochę dalej położony ale za to w częstotliwości 800MHz, choć daleki jest od polecania internetu od grupy CP, to jak zależy Ci niekoniecznie na dużym pakiecie danych, a przede wszystkim bardzo niskim pingu to może być kiedyś dobre wyjście.
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

10 km jest do zrobienia jeśli, jest widoczność jakaś z bazową i szansa, że Cię zaloguje.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: adixm »

dexter18 pisze:10 km jest do zrobienia jeśli, jest widoczność jakaś z bazową i szansa, że Cię zaloguje.
Przecież nie twierdzę, że niemożliwe ale i tak nie ma sensu podpisywać umowy terminowej. Jest to najlepsze wyjście bo jak sądzę w przyszłości trafi się coś lepszego, może od NetWorks!, a może od grupy CP.
dexter18

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: dexter18 »

Ja też nie twierdzę, że nie da się zrobić odległości bo sam łączyłem się z 24 km jak wskazywało z mapy BTS.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: adixm »

dexter18 pisze:Ja też nie twierdzę, że nie da się zrobić odległości bo sam łączyłem się z 24 km jak wskazywało z mapy BTS.
W to raczej już bardzo ciężko mi uwierzyć.
FounD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-01-29, 00:15
Lokalizacja: Mława

Re: CDMA czy 3G ??? Pomocy !

Post autor: FounD »

Witam was wszystkich jeszcze raz. Moglibyście mi doradzić ? Jak wy byście postąpili ? A wiec zdecydowałem się na Hspa dc z orange i nie wiem czy brać z urządzeniem za 50 zł + 5 zł noce czy bez urządzenia 50 zł + noce i kupić sobie router wi-fi + modem + antene ? Sam juz nwm

http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html Prosze zobaczcie jak to wygląda

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2015-02-01, 08:15 ]
Za kolejne posty z bełkotem będzie ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 2015-02-01, 08:15 przez FounD, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ