Dobór modemu i anteny na 3G

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: ja.michal »

A jak w telefonie? Wyszukuje telefon sieć?
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: Janku »

Nie, też nic, milczy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: ja.michal »

Nawet ręcznie? Nawet GSM?
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: Janku »

Reszcznie szukalem w telefonie i tez nic nie wyszukiwalo. Mozeto wina zbyt slabego zasiegu? Ale wtedy na starym modemie rowniez by nie dzialalo, a tam jest wszystko ok. Moze sprobuje zabrac karte w miejsce gdzie na pewno jest zasieg i tam sie polacze, jezeli sie nie uda to wina karty, jezeli uda to sprzetu :/
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: ja.michal »

Chociaż GSM powinno być. A jeszcze inaczej. Masz kartę innego operatora? Możesz na niej w telefonie włączyć ręczne wyszukiwanie sieci i zobaczyć czy pojawi się na liście Orange? Spróbuj wszystko robić na zewnątrz, zarówno jeśli chodzi i kartę Orange jak i innego operatora.
Trochę to wszystko wygląda na brak aktywnej części SIM karty dualnej (SIM/RUIM). Jeśli wyszuka sieć, tym bardziej jeśli w innym miejscu gdzie na pewno jest zasięg, nie uda się połączyć to dzwoń do Orange i przedstaw sytuację. Najszybciej pewnie sprawę techniczną Free Net załatwisz pod *800.
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: Janku »

Mam inną kartę, w drugim slocie mam normalną kartę Play. Dzisiaj spróbuje przełożyć ją do slotu z 3G i zobaczę, co wyjdzie. Kartę z Orange sprawdzę pewnie dopiero w poniedziałek, gdy będę w pracy, tam na pewno jest zasięg
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: Janku »

Mam nowe informacje w sprawie mojej sytuacji :/

Otóż dzisiaj zapomniałem zabrać ze sobą kartę Orange do pracy. Więc gdy wracałem, wstąpiłem do salonu Play i kupiłem starter internetu mobilnego 500MB za 9zł. Wróciłem do domu, włożyłem nową kartę Play do modemu (Huawei) i... działa bez problemu! Modem od razu połączył się z siecią, nie zmieniałem nawet nic w profilu w ustawieniach routera (połączyło się na tym profilu z Orange który zrobiłem według Twojej instrukcji). Pełen nadziei przełożyłem więc kartę Orange i nadal cisza...

Na karcie Play zrobiłem dwa speedtesty i otrzymałem takie wyniki (karta Play, E3251 + D100)
Obrazek
Obrazek

Na starym sprzęcie (karta Orange, modem MV610VR) tak to się prezentuje:
Obrazek
Obrazek

I teraz nie wiem, co robić. Widać, że to wina prawdopodobnie karty, że nie chce współpracować z innym sprzętem (nowy modem i telefon). Iść do salonu Orange i próbować coś wywalczyć, albo na infolinii? Mam jeszcze tydzień żeby zrezygnować z tej oferty (starą ofertę Freedom Pro mam do czerwca, ale już teraz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kartę z Free Net żeby sprawdzić jak będzie działać) i brać Play (za 45zł mam nielimitowany internet, teraz w Free Net dostałem 42GB za 40zł + kilka złotych za Szczęśliwe Godziny w nocy)?
Pomocy... :(

EDIT: Czy mogę gdzieś sprawdzić w jakiej technologii aktualnie łączy się mój modem?
P.S. Przepraszam za dwa posty, myślałem że forum scali je do jednego
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: wojteks »

Janku pisze: ale już teraz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kartę z Free Net żeby sprawdzić jak będzie działać)
Prawdopodobnie ta karta SIM nie jest aktywna, dzwoń do BOK albo idź do salonu.
Nie pomagam na PW!
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: Janku »

W poprzednim tygodniu, w dniu gdy wyłączyli mi starą kartę dzwoniłem do BOK i mieli aktywować mi obecną. I faktycznie po chwili już działała, tylko chodzi o to, że działa tylko na ich starym urządzeniu, a tak raczej nie powinno być. Chyba to będzie koniec mojej przygody z Orange
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: wojteks »

Janku pisze:tylko chodzi o to, że działa tylko na ich starym urządzeniu, a tak raczej nie powinno być.
Ja nie wiem jaką umowę podpisałeś więc bez pogawędki z BOK nic tu nie wymyślimy.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: ja.michal »

Jak miałeś wcześniej umowę na samo CDMA to może pozostał w systemie na twoim koncie wyłącznie aktywna cześć RUIM kart SIM.
Zadzwoń do Orange pod *800 i powiedz, że karta nie łączy się w innych technologiach poza CDMA.

Jeśli aktywowałeś nową kartę i już się podłączyłeś z siecią to nie przysługuje ci już prawo rozwiązania umowy bez płacenia kary umownej. Przeczytaj dokładnie regulamin i treść aneksu swojej umowy.

W przypadku Huawei nie pamiętam czy jest komenda która podaje na jakiej częstotliwości się łączysz. Możesz natomiast wymuszać konkretne częstotliwości i technologie pracy modemu. Coś takiego ci wystarczy?
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: Janku »

Długo mnie nie było, ale czekałem na rozwiązanie sprawy.
Otóż 28 kwietnia napisałem rezygnację z umowy na FreeNet i wysłałem do Orange. Wczoraj chyba do nich to doszło, ponieważ wyłączyli mi nową kartę LTE, a starą aktywowali ponownie. Dodatkowo dzwoniłem do BOK w sprawie faktur (dostałem fakturę na 40zł za maj, za usługę FreeNet, z której de facto nie korzystałem wcale, bo miała być aktywna od 1 maja) i pani powiedziała mi że mam aktywną usługę CDMA, a FreeNet jest wyłączona.

Tak więc z Orange posiedzę do czerwca, a później przesiadka na Play. Dzięki za pomoc ze sprzętem, bo w sumie wyszło dobrze i pomogłeś mi bardzo w wyborze ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dobór modemu i anteny na 3G

Post autor: ja.michal »

Skoro jesteś zadowolony to dobrze. Jeśli będziesz potrzebował jeszcze pomocy to wpadaj na forum. ;)
ODPOWIEDZ