Internet cdma

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GrzywaRM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-05, 10:41
Lokalizacja: Kolonia Kaplonosy

Internet cdma

Post autor: GrzywaRM »

Witam od ponad 8lat mam taką samą prędkość internetu 512kb od neostrady. chciałem sie was zapytać czy w mojej miejscowości Kolonia Kaplonoasy(siedliska) da radę żeby poszedł jakiś internet mobilny gdyż obecny internet zaczyna mnie przysparzać o ból głowy do nadajnika cdma mam około 7km w linii prostej ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet cdma

Post autor: matek451 »

W swojej lokalizacji masz zasięg 3G w Orange i T-mobile realizowany z sieci NetWorks. Najbliższy działający BTS w Korolówce Osada działa tylko na UMTS2100( ponieważ to strefa przygraniczna to nie działa na nim UMTS900). Inny z UMTS900 to BTS Turno Osada. Nie działają pozwolenia Bojary, Mosty, Lubień i Korolówka. Zasięg CDMA450 z BTS-a Bojary. Pozwolenie radiowe jeszcze 17 m-cy. Pozostali operatorzy nie maja zasięgu. Trzeba by zrobić testy 3G w Orange, CDMA raczej pewne.
GrzywaRM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-05, 10:41
Lokalizacja: Kolonia Kaplonosy

Re: Internet cdma

Post autor: GrzywaRM »

a testy 3g jak się je robi. totalnie nie mam pojęcia
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Internet cdma

Post autor: DejaVu »

GrzywaRM pisze:a testy 3g jak się je robi. totalnie nie mam pojęcia
Bierzesz kartę sim jakiegoś operatora i patrzysz czy masz zasięg 3G , wchodzisz na stronę speedtest .pl i patrzysz jakość łącza , ewentualnie możesz coś pobrać ,albo obejrzeć coś na YT i porównasz wtedy z tym co masz ;) Ja po przejściu z CDMA na 3g bardzo tego żałuję , a teraz w wakacje ta mam chęć się pochlastać :cry:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet cdma

Post autor: wojteks »

DejaVu pisze: Ja po przejściu z CDMA na 3g bardzo tego żałuję ,
W czym problem, wkładasz kartę SIM/R-UIM do routera/modemu CDMA i masz.
Nie pomagam na PW!
GrzywaRM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-05, 10:41
Lokalizacja: Kolonia Kaplonosy

Re: Internet cdma

Post autor: GrzywaRM »

aha dzięki. nawet nie złapało zasięgu 3g niestety. może za kilka lat
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Internet cdma

Post autor: DejaVu »

wojteks pisze:W czym problem, wkładasz kartę SIM/R-UIM do routera/modemu CDMA i masz.
Tak się składa że mam modem adu890w i coś CDMA Orange przestało na nim działać :zdziwko: A wcześniej to miałem CDMA Plusa i tam chodziło to ok. na ruterze Axsesstel .

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2015-07-10, 22:00 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2015-07-10, 21:00 przez DejaVu, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet cdma

Post autor: matek451 »

@GrzywaRM mieszkasz w strefie przygranicznej na dodatek wschodniej. Niestety ale wszyscy operatorzy w takich rejonach nie uruchomili UMTS900 mimo pozwoleń na tych terenach. I co gorsze na tych terenach nie przewidują uruchomienia LTE800. Jedyna szansa na 3G dla ciebie na dziś to UMTS2100 NetWorks a do tego potrzebujesz dobrej anteny kierunkowej na 2100MHz ustawionej na Korolówkę Osada. Zawsze możesz skorzystać z CDMA450 w Orange z Bojar. Ale jeśli nie zależy ci na dużych prędkościach to teraz możesz skorzystać z promocji Nordisk na CDMA420 http://nordiskpolska.pl/sites/default/f ... mitu_5.pdf Zasięg u ciebie zapewnia BTS CDMA420 Nordisk w Lubieniu.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Internet cdma

Post autor: DejaVu »

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu ,aby nie zaśmiecać forum ;) więc zapytam tutaj , może ktoś bardziej obeznany w te klocki mi podpowie? Od października mam FreeNet od Orange - w mojej lokalizacji to wielka pomyłka nawet z anteną na dachu H+ jest ale osiągi słabe i duży ping umowa na 18miesięcy, teraz w wakacje to tragedia :facepalm: . nawet przeglądanie stron jest uciążliwe . Pomyślałem nad zawarciem umowy z Nordiskiem ,napisałem do nich maila - umowę trzeba podpisać telefonicznie-nigdy tego nie robiłem :zdziwko: mam sprzęt z Plusa więc powinno to działać , nie wiem tylko jaką umowę wybrać? 12czy 24 miesiące? w mojej lokalizacji mają pozwolenie do 2020r więc jeszcze to trochę podziała . Mam też pytanie dotyczące FreeNet czy można z tej ''karty'' dzwonić , czy są naliczane dodatkowe opłaty? nie wiem czy dotrwać do końca umowy czy też zapłacić karę umowną za zerwanie? brałem tylko sim. Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet cdma

Post autor: ja.michal »

Przecież w Nordisku za tą samą cenę masz umowę na czas nieokreślony.

Połączenia głosowe i wiadomości są oddzielnie naliczane we Free Net. Lepiej zrobić cesję zamiast płacić karę umowną, która prawdopodobnie wyniesie więcej niż koszt abonamentu na całą umowę.
ODPOWIEDZ