Koniec CDMA Orange w 2016?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: raven18 »

Witam
Dawno mnie nie było ale jako że necik działa dobrze to i narzekać nie było na co :)
Wracając do tematu, gdzieś czytałem o zakończeniu działania CDMA w Orange w 2016 roku, na ile jest to pewna informacja? Póki co byłem zadowolony, dl po 600-700 Kb/s, aczkolwiek umowa na czas nieokreślony multimo/telestrada, do tego limit 20GB trochę jest nie wystarczający, w związku z czym chciałem przenieść się do orange 59.90zł + limit 50GB LTE freenet bez urządzenia ... na 2 lata, router by został stary mv610. Problem w tym że jeśli Orange wyłączy CDMA będę zmuszony dokupić nowy router umts (LTE nie działa i nie będzie raczej działać, mieszkam na wschodzie polski, dość zalesiony obszar), co generuje spore koszty :( Teraz nie wiem co robić, czekać do 2016 na informacje?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: krystianb »

raven18 pisze: multimo/telestrada, do tego limit 20GB
:zdziwko: na cdma orange można kupić usługę konkurencji? :szok:
Co do UMTSu to jeśli to prawdziwie wschodnia polska gdzieś przy granicy to tam chyba też u900 nie dociera? Bo jeśli jednak tak to powinno to działać szybciej, a sprzęt CAT14 można kupić za grosze i nie ma co siedzieć w cdma.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: raven18 »

Tak, otrzymuje się kartę dualną:
http://telestrada.pl/oferta/internet-mobilny
Z tym, że ja za 20 Giga płacę 50zł jeszcze... dlatego wolałbym jak najszybciej się stamtąd wypisać.
Co do umts to leci z nadajnika w Stacewiczach:
http://mapa.targeo.pl/gsm900-orange-dz- ... m900/adres
Nie wiem jak teraz, jakiś rok temu jak sprawdzałem działało tak sobie (o ile dobrze pamiętam 100-200Kb/s)

CDMA mam z Bielska Podlaskiego, około 15 km z anteną kierunkową.

Znalazłem nadajnik na btsearch:
http://btsearch.pl/szukaj.php?mode=std& ... stacewicze
Musiałbym sprawdzić jeszcze raz jak działa, może zależy od modemu. Z orange jest router ZTE MF283+, tyle że to dodatkowe 250 zł :| 5 miesięcy opłaconego abonamentu.

No i znalazłem kiedy pozwolenie cmda, do lutego 2016, lipa :(

Przetestowałem na tablecie wieczorem, niecały 1Mb/s na gsm, max zasięg, bida :( Jak mi wyłączą cdma będę miał niezły skok, z 6Mb na 1 :(
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: Orange Ekspert »

raven18 pisze:Witam
Dawno mnie nie było ale jako że necik działa dobrze to i narzekać nie było na co :)
Wracając do tematu, gdzieś czytałem o zakończeniu działania CDMA w Orange w 2016 roku, na ile jest to pewna informacja? Póki co byłem zadowolony, dl po 600-700 Kb/s, aczkolwiek umowa na czas nieokreślony multimo/telestrada, do tego limit 20GB trochę jest nie wystarczający, w związku z czym chciałem przenieść się do orange 59.90zł + limit 50GB LTE freenet bez urządzenia ... na 2 lata, router by został stary mv610. Problem w tym że jeśli Orange wyłączy CDMA będę zmuszony dokupić nowy router umts (LTE nie działa i nie będzie raczej działać, mieszkam na wschodzie polski, dość zalesiony obszar), co generuje spore koszty :( Teraz nie wiem co robić, czekać do 2016 na informacje?
Nie rezygnujemy z technologii CDMA. Będzie ona dalej świadczona w ofercie Orange Free Net jako jedna z sieci do wyboru (obok GSM, UMTS, LTE). Otrzymasz nową kartę dual SIM, która będzie obsługiwała wszystkie wymienione technologie w tym CDMA (współpracuje z routerem MV610).
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: raven18 »

Dzięki za odpowiedz, po bliższym przyjrzeniu pozwolenie na cdma jest w bielsku podlaskim także do grudnia (nie wiem dlaczego jest dwukrotnie wymieniony, raz do lutego i raz do grudnia), co daje w najgorszym wypadku 1.5 roku jeszcze. W każdym razie już się zdecydowałem, w dużej mierze dlatego że dzieci zjadły tabletami limit 20GB w 2 tygodnie, nawet za wiele nie korzystając z internetu :zdziwko: kiedyś wykorzystanie miesięczne 10-15 GB max.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: krystianb »

raven18 pisze:Dzięki za odpowiedz, po bliższym przyjrzeniu pozwolenie na cdma jest w bielsku podlaskim także do grudnia
Spójrz sobie na inne pozwolenia tak samo mają datę.
Jedyna możliwość kiedy to podmiot nie kontynuuje działalności w danej lokalizacji to stado baranów mieszkające na około i kompletnie blokujące możliwość przedłużenia pozwolenia. Jeśli orange nie przedłużyło by pozwoleń to straciło by częstotliwość, konwersja na lte450 jeśli kiedykolwiek do niej dojdzie nawet nie wiem czy zmiany pozwoleń będzie wymagała, 450 chyba już jest neutralna technologicznie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: adixm »

raven18 pisze:Przetestowałem na tablecie wieczorem, niecały 1Mb/s na gsm, max zasięg, bida
Napisz gdzie mieszkasz to może uda się coś doradzić.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: raven18 »

Mieszuki gmina wyszki powiat bielski, woj podlaskie. Ale już kupiłem orange free LTE opcję 59 bez urządzenia z rabatem 30% (akurat trafiłem na tym forum te rabaty cgroup :hyhy: ). Bez problemu działa z routerem mv610
nikisz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-02-10, 22:42

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: nikisz »

skończyła mi się umowa na orange free na cdma i zrobiłem taką opcje ..przedłużyłem umowę na INTERET DOMOWY LTE raptem 150 gb poten lejek dostałem dualną karte i działam dalej na mv610 a drugą karte mam w telefonie 30 gb za 5 zł gdyby jednak wyłączono cdma do umowy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> za 9 zł na rezerwę zte mf 283+ i śpie spokojnie.....pozdrawiam
kris86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-23, 13:57
Lokalizacja: dylewo

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: kris86 »

LTE na mv610??? O ile mi wiadomo z tego sprzętu można wycisnąć góra 9,3Mb/s w idealnych warunkach ;) To trochę za mało na LTE :D
nikisz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-02-10, 22:42

Re: Koniec CDMA Orange w 2016?

Post autor: nikisz »

INTERNET DOMOWY LTE ZA 59 ZŁ działa w lte/3g/cdma nie mam w zasięgu lte mam zasięg 3g ale jest tak obciążony że max to 3 mb od 6 lat mam cdma i obecnie dalej korzystam z cdma max 7-8 mb to że usługa w orange ma w nazwie lte to taki chwyt marketingowy działa we wszystkich technologiach pozd
ODPOWIEDZ