Kompletny dobór sprzętu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Golpol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-09-11, 00:19

Kompletny dobór sprzętu

Post autor: Golpol »

Witam serdecznie

Mam do Was wszystkich forumowiczów ogromną prośbę. Otóż potrzebuję dobrać całościowy zestaw internetowy. Sytuacja wygląda następująco. Posiadam kartę sim z sieci plus i z niej chciałbym rozprzestrzenić internet po domu, aczkolwiek zasięg który uzyskuję z mobilnego modemu jest zbyt słaby (tylko w jednym punkcie uzyskuje czasem 3g), poszukuję więc rozwiązania mojego problemu. W obecnej chwili nie dysponuję żadnym sprzętem który mógłbym zastosować (mobilny modem użyczył mi znajomy). Mieszkam w Harasiukach, woj podkarpackie, gm Harasiuki. Bardzo proszę o przedstawienie jakiś całych zestawów lub komponentów które podołają. Kwota jaką dysponuję to 600 zł. Jeśli temat nie w tym dziale to bardzo przepraszam administracje i moderatorów, jednocześnie proszę o migrację go w odpowiednie miejsce.

Pozdrawiam i z góry dziękuję
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kompletny dobór sprzętu

Post autor: matek451 »

Niewłaściwy wybór operatora internetu mobilnego, Plus to pomyłka. W twojej okolicy Plus/CP ma problemy z zasięgiem nawet na3G z UMTS900 Aero2. Wg. ich mapy zasięgu dociera jakiś szczątkowy LTE800Sferii ale na wiele bym nie liczył. BTS-y w Biszczy, Rudniku czy Krzeszowie. Czyli daleko , teren trudny i gwarancji nie ma. Na twoim miejscu zmieniłbym operatora.Jedyny sensowny wybór to Orange lub T-Mobile korzystających z NetWorks. BTS-y UMTS900 w Harasiukach, Banachach. U tych operatorów bierze się ofertę ze sprzętem.
Golpol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-09-11, 00:19

Re: Kompletny dobór sprzętu

Post autor: Golpol »

Dziękuję za informacje. O dobór prosił mnie właściwie znajomy, wolałem podpytać na forum bo bałem się że może być ciężko z uzyskaniem czegoś sensownego, a lepiej spytać niż się pchać w koszta, tym bardziej kogoś i robić sobie potem wrogów.

Dodam że na sprzęcie z plusa łapało 3g tylko w jednym punkcie w domu (korytarz), poza tym zasięgu brak, a z tego co mi wiadomo LTE w tamtej okolicy nieobsługiwany.

Pozdrawiam
Golpol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-09-11, 00:19

Re: Kompletny dobór sprzętu

Post autor: Golpol »

Temat do zamknięcia i wrzucenia w kosz
ODPOWIEDZ