Upload a ping, kilka pytań.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateusz1008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-20, 15:43

Upload a ping, kilka pytań.

Post autor: mateusz1008 »

Dzień dobry,jestem nowy na tym forum, natknąłem się na nie przypadkiem i postanowiłem zapytać o kilka kwestii, może banalnych, ale ja jestem zielony w tych sprawach więc proszę o zrozumienie ;)


Ostatnio mój ping w CS:GO strasznie się zwiększył, tzn. zawsze miałem ok. 70 - później 140-150 nawet, a teraz ping skacze mięszy 70 a 1000 i tak cały czas ;) Robiąc test łącza na speedtest.net, niby ping jest okej, wynosi ok. 70 ms z Londynem, ale download wynosi tylko 2-3 mb, a zawsze wynosił 10, upload to nawet 0,04 mb, a zawsze było to 1 mb. Tutaj moje pytanie, czy ten ping jest spowodowany niskim uploadem? Dzwoniłem do dostawcy, naprawili wszystko przez jeden dzień, teraz jest znowu źle :/
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Upload a ping, kilka pytań.

Post autor: krystianb »

Jeśli faktycznie masz 40kb/s uploadu to faktycznie może nie dać się grać, bo się łącze zapycha (nie wiem ile tam cs potrzebuje, ale bardzo prawdopodobne, że więcej)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
mateusz1008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-20, 15:43

Re: Upload a ping, kilka pytań.

Post autor: mateusz1008 »

Czyli ping jest zależny od uploadu?

W CSGO mam ciągle 800 pingu, w cs source mam 50 pingu który skacze do 400 co kilka sekund, a w CSGO stałe 800.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Upload a ping, kilka pytań.

Post autor: YaHooo »

Tak naprawdę ping nie powinien zależeć od uploadu. Ale pamiętaj, że gra przesyła większe pakiety niż 32 bajty (standardowa paczka polecenia ping). Jeśli tych danych będzie więcej np. 5000 to samo wysłanie takiego pakietu (upload 40kb/s) będzie trwało 0.122 sekundy. Do tego trzeba dołożyć sam czas przesłania przez internet do serwera docelowego i wychodzą duże liczby. Sam możesz zbadać jak zachowa się ping w zależności od paczki danych. Polecenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=44678#44678" target="_blank">»PING«</a> posiada parametr

Kod: Zaznacz cały

ping wp.pl -l 10000
określający wielkość paczki jaka ma być użyta do testów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ