Internet mobilny Orange LTE - Problem z wyborem sieci

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marcoo85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-12-11, 17:33

Internet mobilny Orange LTE - Problem z wyborem sieci

Post autor: Marcoo85 »

Witam wszystkich... jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie... od niedawna jestem posiadaczem internetu mobilnego Orange Free LTE wraz z routerem MF283+... Po przestudiowaniu tego forum odnośnie wyboru sieci i anteny mam totalny bałagan w głowie i nic mi się nie zgadza... w mojej okolicy w promieniu 8 i 3 km mam dwa nadajniki 900 mhz... troszkę dalej ok 13 km mam nadajnik 2100 mhz... zasięg na routerze łapie raz hspa+ a raz dc hspa+... z tego co już przeczytałem to hspa+ jest na 900 mhz a dc hspa+ na 2100 mhz... ten drugi śmiga mi o wiele szybciej... i dotąd sprawę rozumiem...wszystko się zgadza... z wyborem anteny pod te częstotliwości też sobie poradzę... ale... wybrałem na routerze zasięg tylko LTE... i o dziwo łapie mi to LTE co prawda jedna kreska zasięgu ale jest... tylko jakim cudem? wyczytałem ,że LTE jest w paśmie 1800 mhz... a takiego nadajnika nie ma w mojej okolicy... najbliższy taki nadajnik to poznań czyli ponad 30 km w linii prostej od mojej "wsi"... i teraz co robić? kupić antenę na pasmo 2100 mhz dc hspa+ czy spróbować z LTE na 1800 mhz? ale w ogóle jakim cudem łapie LTE z tak daleka samym routerem? moja lokalizacja to Grójec 63-013 wielkopolska Pozdrawiam!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny Orange LTE - Problem z wyborem sieci

Post autor: matek451 »

W swojej lokalizacji najbliżej masz do BTS-a NetWorks w Miąskowie, działa na UMTS900 z HSPA+. Zasięg UMTS2100 z HSPA+DC dociera z BTS-a NetWorks w Miłosławiu, Wrzesińska 24. Z kolei ten słaby LTE z BTS-a NetWorks Środa, Niedziałkowskiego 27. Chyba,że w Miłosławiu uruchomiono LTE1800. Warto spróbować z tym LTE1800, nawet z Środy , skoro zasięg pojawia się w domu. Czyli zakup anteny Dual LTE na 1800MHz, powinna dać też zysk na 2100MHz choć mniejszy. Zawsze zresztą można zwrócić.
Marcoo85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-12-11, 17:33

Re: Internet mobilny Orange LTE - Problem z wyborem sieci

Post autor: Marcoo85 »

Hmmm... dzięki za odpowiedź... więc tak... co do Miąskowa UMTS900 zgoda... natomiast w Miłowsławiu według (btsearch) również jest UMTS900... i również według (btsearch) to w Środzie mam UMTS2100 i to stamtąd łapał bym dc hspa+... natomiast UMTS1800 (btsearch) pokazuje mi najbliższy w Poznaniu... ? pozdrawiam
Marcoo85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-12-11, 17:33

Re: Internet mobilny Orange LTE - Problem z wyborem sieci

Post autor: Marcoo85 »

Ale coś mi to podejrzane... jakieś nieaktualne informacje mi chyba pokazuje btsearch...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny Orange LTE - Problem z wyborem sieci

Post autor: matek451 »

Jesteś mieszkańcem Wielkopolski a tam koledzy mają już zweryfikowane BTS-y na http://mapa.gsm.poznan.pl/ , również te w twojej okolicy.
Marcoo85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-12-11, 17:33

Re: Internet mobilny Orange LTE - Problem z wyborem sieci

Post autor: Marcoo85 »

Ok... Wszystko się zgadza! Bardzo dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ