Router mv610 R nie łączy sie z internetem

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawel2984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-26, 11:12

Router mv610 R nie łączy sie z internetem

Post autor: pawel2984 »

Witam . Posiadam router mv 610 r . Przez miesiąc miałem szybki internet cdma gdzie predkosci pobierania były ponad 1mb. To jest dla mnie szybko bo miałem wczesniej modem any data high speed z orange. Przez miesiac miałem moc sygnału 70-80 dbm. A teraz mam 100-105 a czasem to 113-115. Lecz czasami wskakuje 65 . Kupiłem antene zewnetrzną , byłem 15 metrów od nadajnika w Daniłowcach i nic. Mieszkam w Konstantynówce powiat sejny. Antena nic nie zwiekszyła dbm. Dzwoniłem do orange i powiedzieli mi zebym wymienił karte sim . Wymieniłem i nic. Na tym modemie co miałem wczesniej net jest ale on nie <font color="#FF00FF"><b>»»korzysta««</b></font> z cdma tylko ze starszej technologii 10x wolniejszej!To sie nacieszyłem netem w domu. Orange mówi mi ze to przez złą pogodę. Nawet i w słoneczna nic ni edawało .A wtedy gdy miałem neta to i w wietrzną pogodę działał. Na speed testach miałem ponad 7 mb a na czysto przy pobieraniu ponad 1 . teraz to pali sie wi fi , power djoda. A network i signal palą sie przy próbie połączenia. connect nie swieci wgl. Co robić?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router mv610 R nie łączy sie z internetem

Post autor: ja.michal »

Oddać sprzęt na gwarancję bo wygląda na uszkodzony.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router mv610 R nie łączy sie z internetem

Post autor: matek451 »

Jaka to antena ?Mieszkasz 12km od BTS-a CDMA450 Orange, sprawdziłeś czy BTS Daniłowice działa?
pawel2984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-26, 11:12

Re: Router mv610 R nie łączy sie z internetem

Post autor: pawel2984 »

Mam antene z dipola . A bts działa bo dzwoniłem w tej sprawie do orange. Dziwne ze to tylko po miesiacu czasu sie stało. Moze trzeba go zaktualizowac. Lub moze router jest zawirusowany bo czytałem na forach ze były przypadki zawirusowac i orange moze zablokowac takie urządzenia ale ie wiem czy to prawda.Mieszkam 11 km od btsa licząc drogą a w lini prostej z pewnoscia mniej do samych sejn mam 5 , a Daniłowce sa 6 km od miasta. Odległosc moim zdaniem nic nie robi bo wczesniej miałem bardzo dobre i stabilne łącze. Na mapie zasiegu mozna zobaczyc ze ten bts bardzo daleko rozsyła zasieg w promieniu co najmniej 25 km nie ma zadnego btsa cdma . Moze w suwałkach jest lecz teraz to króluje tam 4g.
Palmer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-07-28, 11:52
Lokalizacja: Ostrołęka/Dylewo

Re: Router mv610 R nie łączy sie z internetem

Post autor: Palmer »

Idź z tym routerem do salonu i niech go wymienią lub naprawią. Jeśli nie rozwiążą problemu, powiedz że rezygnujesz z ich usług. To często pomaga ;)
ODPOWIEDZ