CDMA na kartę, Orange?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

mk321
Stały użytkownik forum

CDMA na kartę, Orange?

Postautor: mk321 » 2016-07-05, 21:15

Potrzebuję internet na 3 miesiące. Zasięg 3G łapie bardzo słabo (testowałem Orange na kartę w Huawei E3372 i czasem tylko na chwilę złapie sieć). Jedyne co trochę działa, to Aero2 (mam do tego jeszcze antenę ATK-10). Kiedyś w tym miejscu używałem Orange Freedom PRO w CDMA i działało nawet nieźle.

Mam router Axesstel MV 410 (na CDMA od Orange) i chciałem do niego kupić jakąś kartę. Z tego co teraz jest, to w Orange na kartę nie oferują CDMA (kiedyś chyba dawali dualne karty? ale nie teraz ;/ ). Umowy na rok nie chcę i dlatego nie mogę wziąć Orange Free Net (w którym jest CDMA). Jest jakiś sposób, żeby dostać od nich CDMA na 3 miesiące? Jedyne co wymyśliłem, to znaleźć kogoś kto ma Orange Free Net i akurat by chciał zrobić cesję - ale musiałbym mieć niezłe szczęście.

Może z innej sieci uda mi się wykorzystać ten router? Z tego co czytam, to CDMA Orange było na 450MHz, a CDMA Plus jest na 410Mhz, więc nie będzie działać na tym routerze(?). A może coś z innej sieci? Czy istnieje jeszcze jakiś internet w CDMA na kartę?

Jakby ktoś pytał o lokalizację: 5 km na zachód od Mińsk Mazowiecki.

bdkacz
Specjalista bezprzewodowy-senior

Re: CDMA na kartę, Orange?

Postautor: bdkacz » 2016-07-06, 05:26

Nigdy nie było CDMA w ofercie na kartę. MV410 z Orange nie zadziała z CDMA od Plusa/Nordiska. Nordisk (operator sieci CDMA Plusa) oferuje umowę na czas nieokreślony bez limitu za 29 zł/m-c ,aktywacja 19zł i sprzęt (modem USB działający z Tp-linkiem MR3220/3420) za 60 zł - tylko bierz DGT CT-680 USB,bo ona ma wejście na antenę zewnętrzną. http://www.nordiskpolska.pl/sites/defau ... 1.11_1.pdf ,ale najbliższy nadajnik to Kołbiel (południowy zachód od Mińska), z anteną zewnętrzną może by złapał.

CDMA łapałeś pewnie z Dębie wielkie. Orange ma tam pozwolenia na LTE1800 i 3G. Można ewentualnie z antenami próbować. W Dębie wielkie jest też pozwolenie Playa na LTE 800 (zasie podobny do GSM 900) tylko pytanie czy działa.

Wróć do „Internet CDMA (Orange Freedom PRO, Sferia, Nordisk, Plus)”