ODU IDU download dużo niższy niż upload

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daniel001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-31, 16:44

ODU IDU download dużo niższy niż upload

Post autor: Daniel001 »

Witam serdecznie,

Posiadam zestaw ODU IDU z Plusa. Od jakiegoś czasu mam problem z internetem, mianowicie download jest o wiele wiele niższy niż upload. Załączam wynik ze speedtestu
Obrazek

Antena zewnętrzna na wysokości pierwszego piętra bez zakłóceń, dachów, budynków i drzew. Jeszcze jakiś czas temu wszystko szło jak z płatka, teraz każda strona ładuje się i ładuje, nie wspominając o ładowaniu się filmów z YouTube. Co dziwne, tak jak pisałem upload jest prawie 20 razy wyższy niż download, a raczej powinno być odwrotnie.

Aktualnie z sieci korzystam tylko ja z komputera stacjonarnego i żona z laptopa. Sygnał na routerze i zewnętrznej antenie to kolor niebieski, czyli powinno działać całkiem sprawnie.

Czekam na pomysły w rozwiązaniu mojego problemu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: ODU IDU download dużo niższy niż upload

Post autor: radius »

Taki obrazek Ookla czy na innym teście może świadczyć o przeciążonej stacji bazowej.

Masz możliwość zrób taki test o 3-4 nad ranem kiedy mało Użytkowników korzysta z infrastruktury.

Pokaż co na temat sieci pokazuje panel administracyjny.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ODU IDU download dużo niższy niż upload

Post autor: matek451 »

A skąd te całkiem nieuprawnione stwierdzenie, ze Plus ma działać sprawnie ? Dokonałeś najgorszego wyboru jeśli chodzi o operatora i do tego kiepski sprzęt. Najlepszy pomysł to rezygnacja z Plusa, z tym sprzętem nie jesteś w stanie nic zrobić. Ten chiński wynalazek ma kiepską antenę dookólną, łączysz się z BTS-em LTE1800Aero2 który jest masakrycznie przeciążony,. UL dużo wyższy niż nędzny DL o tym świadczy. Nie wiadomo czy w okolicy jest jakiś inny mniej obciążony, gdyby taki był to dysponując anteną kierunkową dual LTE1800 można by wymusić połączenie z nim. próbowałeś na LTE800sferii, jaka to lokalizacja? Plus to najgorszy operator LTE , od dawna nie modernizuje sieci tylko sprzedaje oferty na potęgę. W TV reklamuje LTE-A, którego praktycznie nie posiada. Wiadomo od dawna ze oglądanie reklam TV szkodzi. Pokaż zakładkę z IDU z parametrami sygnału LTE, do tego lokalizację.
Daniel001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-31, 16:44

Re: ODU IDU download dużo niższy niż upload

Post autor: Daniel001 »

Mam ten zestaw od dwóch miesięcy i taki spadek prędkości internetu doświadczam dopiero gdzieś od dwóch tygodni. Wcześniej wszystko śmigało dobrze, na dodatek w speed testach o tej samej godzinie download był w granicach 20-30 Mb.

Lokalizacja: Knurów (woj. śląskie), okolice ulicy Puszkina

Status LTE
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ODU IDU download dużo niższy niż upload

Post autor: matek451 »

Korzystasz pewnie z BTS-a LTE1800aero2 w Knurowie, Niepodległości 8. Kilkaset metrów od niego, parametry sygnału jak na ta odległość słabe ale to norma dla tego szajsu z Plusa/CP. BTS przeciążony wręcz kosmicznie, takich jak ty , nabitych przez Plusa/CP w tym rejonie nie brakuje. Z tym zestawem nic nie zrobisz, spróbuj na LTE800 Sferii, Jest tez pozwolenie przy Niepodległości oraz Dworcowej 1 i Kapelanów Wojskowych 1 ( co za głupia nazwa dla ulicy). Tam tez pozwolenia na LTE1800 aero2. Zrób tez testy LTE1800 przy tym BTS-ie przy Kapelanów za pomocą telefonu LTE z Network Cell info. Może będzie mniej obciążony i zapewnia szybszy internet. To ostatnia deska ratunku, za pomocą anteny dual LTE1800 wymusisz połączenie z nim. Ale będzie to wymagać dużej ingerencji w ODU i zastąpienia tej kiepskiej anteny dookólnej w nim. Koszt ponad 250 zł. Nie ten operator, nie ten sprzęt to w twoim przypadku sensowna odpowiedź. Może być jeszcze gorzej, Plus idzie ostro w dól .
Daniel001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-31, 16:44

Re: ODU IDU download dużo niższy niż upload

Post autor: Daniel001 »

Dosłownie przed chwilą wykonałem test ponownie i teraz wygląda to całkiem dobrze. Nijak jednak to się ma do tego co działo się wieczorem.

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ODU IDU download dużo niższy niż upload

Post autor: matek451 »

A co jest wart ten test? Nic, potwierdza tylko przeciążenie BTS-a. Jedyny miarodajny test to ten w szczycie internetowym czyli wieczorem gdy wszyscy siądą przed komputery. O 8 rano mało klientów to prędkości normalne. Sam mam Plusa i jest podobnie, na szczęście to mój internet zapasowy.
Daniel001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-31, 16:44

Re: ODU IDU download dużo niższy niż upload

Post autor: Daniel001 »

Ok, w takim razie dzięki wielkie za pomoc. Na chwilę obecną nie jestem w stanie nic z tym zrobić więc muszę cierpiąc jakoś z tym żyć.
ODPOWIEDZ