Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szczurex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-26, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: szczurex »

Witam, piszę do was w sprawie internetu z którym mam ciągle problem. Z góry przepraszam, jeżeli piszę w złym dziale oraz jeżeli podałem niepożądane linki.

Mianowicie mam problem w doborze dobrego internetu pod moją lokalizacje.
Moja lokalizacja: Gdańsk, Dulkowa 6, 80-690

Internet kablowy odpada bo jestem prawie na samym końcu sygnału (pobieranie plików 160-180kb/s http://www.speedtest.net/my-result/5748094089). Obecnie mam w Orange, miałem w Netii i było to samo.

Pierwsza sprawa:
Tydzień temu <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na próbę zestaw "Zestaw Domowego Internetu LTE ODU/IDU-200 - Internet LTE Plus 80 GB - http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... rnetu-2.cp" miałem na antenie zewnętrznej zasięg LTE 3 kreski tj. niebieski kolor, pobieranie na speedtescie ok. 35-40mb/s, a wysyłanie ok. 60-80mb/s, bywało, że miałem pobieranie 8mb stałego pobierania w nocy na platformie steam. Taki internet działał jedynie w dzień i w nocy. O godzinie 18-23 internet na speedtescie spadał do 2-4mb/s pobierania, a wysyłanie takie same jak wcześniej tj. 60-80mb/s, jednym słowem padaka. Z tego co wyczytałem Cyfrowy Polsat ingeruje w internet, bo jak to możliwe, aby ściąganie było większe niż pobieranie?! W dodatku, osoba która zawarła ze mną umowę próbną, powiedziała "że ta usługa za 85zł będzie miała pierwszeństwo nad tą co jest za 65zł ... To jest śmieszne :/. Co do sprzętu nie miałem problemu (jakby co mam demko wszystkich ustawień sprzętu), tylko chyba do operatora. Miałem pomysł aby kupić taki zestaw na Allegro i wsadzić kartę z Play, bo podobno Play ma wykupione najwięcej anten oraz preferuje w mojej okolicy najlepszy zasięg http://www.play.pl/pomoc/mapa-zasiegu/ Jedyny problem to taki, że ten zestaw posiada blokadę SIMLOCK i nie wiem czy da się ja zdjąć ... ? I czy ten pomysł z zestawem by się sprawdziły gdyby się zdjęło te zabezpieczenie tj. SIMLOCK?

Druga sprawa:
Znajomy był wczoraj u mnie z przenośnym urządzeniem z Orange, u niego jest ściąganie 60mb/s, a u mnie 4mb/s a mieszkamy 200m od siebie.Jak to możliwe? :/

Nie mam pojęcie co zrobić jaki zestaw kupić tj. jaką antenę, router oraz jakiego operatora mam wybrać?
Proszę, pomóżcie mi ponieważ obecny Internet to męczarnia.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: dzejk »

Ten zestaw z plusa nie ma simlocka, skąd ten pomysł ? Jedynie apn trzeba zmienić na internet, gdy wkładasz starter innej sieci.
Inna sprawa, że siedzi w nim kiepska antena dookólna i cały zestaw ogólnie jest słaby, ale jak go już masz, to testuj - kup starter na kartę orange oraz 'play internet na kartę' - w obu przypadkach dostaniesz bonus za rejestrację w postaci 100GB, do testów wystarczy ;)
Do nadajników masz parę kilometrów, więc bez dobrej anteny kierunkowej na 1800 MHz się nie obejdzie.
Mapa pozwoleń http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 45&zoom=12
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: matek451 »

Tu nie ma co się bawić w testy na tym szajsie z CP. Dobra rada to spakuj to i oddaj im jak najprędzej. Broń Boże nie kupuj tego wynalazku na wolnym rynku, omijaj szerokim łukiem. Nie zawracaj sobie głowy Plusem/CP, nie oglądaj ich reklam w TV. To najgorszy operator mobilny. Nie modernizuje sieci tylko na potęgę sprzedaje oferty. Ten tragiczny DL przy wysokim UL świadczy, ze BTS , z którym łączy się ten wynalazek jest masakrycznie przeciążony. Najbliższe pozwolenia na BTS-y LTE1800 daleko, przy Pieszej 1, Przełom 10 oraz w Jantarze i Cedrach wielkich. Na dodatek nie wiadomo czy wszystkie działają. Do testów użyj telefonu z LTE oraz aplikacją Network Cell Info. Testy w domu i na zewnątrz. Do nich karta głosowa Orange za 5 zł, rejestrujesz ją i masz 100GB. Orange korzysta z sieci LTE1800Networks. BTS-y Lazurowa8, Falowa 8,Piesza 1, Mikoszewo,Cedry W i Kiezmark. Do tego dwa własne pozwolenia na LTE800 w Przejazdowie i Wocławach. Któryś na pewno działa. To optymalny operator jeśli chodzi o zasięg i ofertę abonamentową. Polecana to Internet LTE dla domu za 44,90 +15,01zł/m-c za router B315. Testy Play na karcie Play Internet na Kartę za 9 zł, po rejestracji bonus 100GB. Play korzysta z BTS-ów LTE1800 i LTE2100 Piesza 1, Bogatka, Cedry W. i Jantar. Na tych 2 ostatnich też pozwolenia na LTE800. Oferta na kartę w Play bezkonkurencyjna, korzysta się z RBM na kartę 5 i usługi Darmowy Internet LTE bez limitu. Koszt 5 zł m-c. Jest sposób na uzyskanie RWK na takiej karcie. Sprzęt kupuje się samemu. Najtańszy mobilny router MiFi z LTE to 120-150 zł. Stacjonarne routery LTE od 200 zł.Po testach wybór operatora i sprzętu oraz dobór anteny na wybrane pasmo. W grę wchodzą anteny na 800MHz do LTE800 lub Dual LTE na 1800MHz. Ustawiasz na wybrany BTS. Aplikacja NCI pokaże parametry sygnału, CID BTS-a oraz ustalimy pasmo. Koszt anten około 200 zł. Nie słuchaj żadnych konsultantów w salonach, niezależnie od operatora. To nie doradcy a handlarze. Powiedzą i obiecają wszystko aby sprzedać ofertę.
szczurex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-26, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: szczurex »

Nie już nie mam tego zestawu od CP oddałem przed wyznaczonym terminem, ponieważ się nie sprawdzał w godzinach wieczornych w których najwięcej korzystam. Stwierdziłem, że ingerują oni w mój internet, ponieważ jak może być taka różnica pomiędzy pobieraniem, a wysyłaniem oraz ich ten cały sprzęt korzysta z anten które nie wyrabiają i są przeciążone. Co do SIMLOCA nw nie znam się, ale jak włożyłem kartę Orange na abonament i wypełniłem pola pod Orange APN to na urządzeniu ikonka karty była czerwona oraz na aukcji na allegro zauważyłem w opisie, że jest napisane "DZIAŁA W SIECIACH SIEĆ PLUS ORAZ CYFROWY POLSAT oraz AERO 2" więc stwierdziłem, że posiada SIMLOCA :(

Co do Internetu na pewno chcę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> jakiś bez limitu danych, ale nw czy Orange/Play czy inny (takie polecili mi znajomi, bo podobno w naszej okolicy są najlepsze), ale nw który. Co do rutera nw czy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> wraz z umowa czy kupić samemu? Bo ten ruter od CP "Routera IDU-200", mogę przyznać że sprawował się dobrze, ale to tylko moje odczucie.
Antenę na pewno będę musiał kupić samemu tylko jaką? Wolałbym kupić coś mocniejszego lub średniej półki, nie z najniższej ...

Ps. Dziś lub jutro zrobię testy na tej aplikacji "Network Cell Info".
szczurex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-26, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: szczurex »

Wszedłem dzisiaj po drabinie na najwyższe miejsce mojego domu tj. tam gdzie wcześniej zamontowano mi antenę zewnętrzną od CP. Złapałem zasięg LTE 2-3 kreski na karcie Orange. Odpaliłem program "Network Cell Info" i program zebrał chyba wszystkie potrzebne dane, a ja na sam koniec zrobiłem screenshoty ekranu. Dzisiaj kupie jeszcze starter od Play i sprawdzę to w taki sam sposób co z kartą od Orange.

Tutaj załączam screeny:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Mam pytanie czy do tej anteny którą zaznaczyłem z mojej lokalizacji mógłbym się połączyć (choć informuje jest tam teren leśny)? Bo zauważyłem że jest tam LTE 2600, zdaje się na waszą pomoc bo chcę mieć internet przyzwoity. :)

Mam pytanie dotyczące jaką antenę kupić i router. Antenę muszę kupić wyłącznie pod antenę, z która muszę się łączyć czy mogę kupić mocniejszą chodzi mi o to, że jeżeli antena jest 1800Mhz to czy mogę skierować na nią antenę 2100Mhz (2100>1800) czy tylko jak jest 1800 to 1800Mhz (1800=1800) ? Proszę o pomoc, ponieważ jestem w tych sprawach zielony.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: matek451 »

A jakie prędkości na LTE przy połączeniu z tym BTS-em LTE1800NetWorks przy Pieszej 1 ? Parametry sygnału dostateczne, warto zrobić testy pod tym BTS-em oraz innymi NetWorks, które wymieniłem. Antena Dual LTE1800MHz konieczna, pozwoli wymusić połączenia z różnymi BTS-ami LTE1800 Networks leżącymi na różnych kierunkach i wybrać najlepszy. Jeśli wybierzesz Orange to napisałem, jaka oferta abonamentowa i z jakim sprzętem bierzesz z Orange.
szczurex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-26, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: szczurex »

matek451 bardziej wolałbym pójść i pierw <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> zestaw testowy z Play na okres 14 dni.

http://allegro.pl/antena-dual-lte-1800- ... 64349.html
Czy taką antena się sprawdzi? Czy proponujesz jakąś lepszą bo nadal nie wiem jaka jest różnica pomiędzy 1800Mhz a 2600Mhz bo tutaj znalazłem taką http://allegro.pl/antena-dual-lte-17dbi ... 26035.html a jest taka sama jak ta co wyżej podałem link ... ? Którą wybrałbyś ?

A jakie prędkości na LTE przy połączeniu z tym BTS-em LTE1800NetWorks przy Pieszej 1 ? Co do tego nie wiem jak przez tą aplikacje się połączyć z antena która ja chce, może gdzieś jest jakiś filmik? Mam już jak coś kare Play Internet na Karte 3GB ale pada deszcz i muszę czekać :/

Ps. Na antenę mogę wydać do 300zł, tylko aby była mocna. Jakieś propozycje?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: matek451 »

A po co brać sprzęt i ofertę z Play dla testów i co miało by to być? Po co płacić aktywację, w Play nie opłaca się brać abonamentu a testy można zrobić na starterze Play Internet na Kartę za 9 zł , po jego rejestracji jest 100GB na m-c. Do tego telefon z LTE i NCI jest lepszym narzędziem testowym. Aby stwierdzić czy działa LTE2600 Play w Jantarze trzeba zrobić test pod BTS-em. Co do prędkości u siebie Orange z Pieszej 1 to powinieneś je już znać bo w domu łączysz się właśnie z nim, zrób speedtest na zewnątrz. Potem możesz sprawdzić pod BTS-em oraz tymi innymi LTE1800NetWorks, o których pisałem. Linki do anten nie działają, antena do Orange LTE1800 oraz Play LTE1800 , LTE2100 to Dual LTE1800 MHz o zysku 15dBi z Cybertecha. Anteną na 2600MHz na razie się nie przejmuj, póki co nie wiadomo czy w Jantarze LTE2600 Play działa.
szczurex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-26, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: szczurex »

Obecnie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> zestaw w Play na abonament (bez limitu tj. 100 GB :/, ale no dobra) wraz z routerem "Huawei E5186", ponieważ ta oferta na firmę + 2 numery były dla mnie opłacalne, ale to mniej ważne ... Router sprawuje się dobrze obecnie w domu złapał zasięg LTE wraz z 2/3 kreski na routerze. Problem jest taki, że nie mogę go jeszcze podłączyć, ponieważ nie mam odpowiedniej końcówki/złącza do niego aby podpiąć moją zamontowana antenę. Mam pytanie czy zwykły kabel antenowy od TV, który wykorzystywał modem/ruter od Cyfrowy Polsat nadaje się do tego routera, który <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>?

Pytanie mam dotyczące anteny czy jeżeli antenę zamontowałem pod anteną od TV (zdjęcie podam poniżej) to nie zakłóci mi ta antena od TV zasięgu anteny od internetu? Lepiej by były zamontować ją może wyżej od anteny od TV czy wgl dać ją na osobnej rurce? W dodatku jak odpowiednio ustawić antenę pod nadajnik? Jest może jakiś program który pokazuje mi jakieś parametry czy muszę ustawiać ją na czuja?
Obrazek
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: key »

Mam pytanie czy zwykły kabel antenowy od TV, który wykorzystywał modem/ruter od Cyfrowy Polsat nadaje się do tego routera, który <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>?
Nie.
to nie zakłóci mi ta antena od TV zasięgu anteny od internetu?
Nie powinna - dzialaja na innych pasmach i sa dla siebie niewidoczne.
Do anteny pociagnij dwa kable - pracujesz w technologi MiMo.
Kierunek ustaw na najblizszy nadajnik, sprawdz sile sygnalu przy pomocy routera/modemu i szukaj maksimum.
Nie pomagam na PW.
szczurex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-26, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: szczurex »

Do anteny pociagnij dwa kable - pracujesz w technologi MiMo.
Posiadam taką oto antenę:
Obrazek
Na aukcji gdzie kupiłem sprzedawca napisał, że potrzebny kabel to "BARDZO DOBRY 6m KONEKTOR ANTENOWY GSM FMEż / Nm" na allegro (sory za reklamę) to chyba muszę jedynie do tego wejścia do anteny jeden kabel pociągnąć, a nie dwa, dobrze zrozumiałem? Link do anteny i kabla moge podać na PW, jeżeli trzeba bo tutaj chyba nie wyświetla się ...
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: key »

Link nie jest potrzebny.
Antena ma dwa zlacza i potrzebuje dwoch kabli.

Poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/MIMO
Nie pomagam na PW.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z Internetem! Nie mam pojęcia co już z tym robić :(

Post autor: dzejk »

router e5186 ma złącza SMA, więc kabel też musi mieć takie, a z drugiej strony złącze N, które pasuje do powyższej anteny.
Kable oczywiście dwa, identyczne.
ODPOWIEDZ