Internet na wieś

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arbookogz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-22, 09:54

Internet na wieś

Post autor: arbookogz »

Witam.
Jaki internet będzie najlepszy na moją wieś (Wólka Rumunki, 87-630 Skępe)? Miałem już internet radiowy w Orange, technologia CDMA 450 MHz i go straciłem, bo Orange zrezygnował z tego internetu. <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na próbę PLAY LTE i u mnie jest masakra, chodzi mi słabo i nie idzie nic normalnie robić. Ja byłem bardzo zadowolony z Orange CDMA i chciałbym coś podobnego lub nawet lepszego jeśli jest. To jak? Ktoś pomoże?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet na wieś

Post autor: dzejk »

W którym miejscu mieszkasz, bo nie widzę takiej nazwy http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 28&zoom=13
Mogłeś zostać w orange i negocjować zmianę technologii na LTE.
Na czym testowałeś play? Masz jakiś modem/router/smartfon z LTE?
arbookogz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-22, 09:54

Re: Internet na wieś

Post autor: arbookogz »

Mieszkam we Wólka Rumunki - to jest na granicy z Blinnem. Ale mi LTE nie będzie dzialało na wsi. Play testowałem na routerze Huawei i na forum mi napisali, że nie gwarantują mi dzialania internetu u mnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wieś

Post autor: matek451 »

Z tymi użytkownikami CDMA w Orange to jakaś plaga. Od dawna było wiadomo ze CDMA wyłączą, pozwolenia wygasły 16.12.2016 więc i tak te 4 m-ce przedłużyli. Gapiostwo użytkownikow CDMa Orange wręcz poraża. Tu kolega ma od 4 lat zasięg 3g w Orange z UMTS2100 i UMTS900 z BTS-a NetWorks w Skępem,Spółdzielcza3 a korzystał nie wiedzieć czemu z zabytkowego CDMA. Na dodatek teraz ma LTE800 Orange z Karolewa lub Skępego a tęskni za CDMA. Taki sam zasięg w T-Mobile. LTE u tych operatorów będzie działało tylko nie trzeba słuchać "fachowców" na takich forach a kupić antenę na pasmo 800MHz. w Orange bierze się internet LTE dla domu za 59,90 i MF286 za ) zł. Do niego 2xATK-10/800-980 lub ATK-20. ale najpierw telefon z LTE i Network cell Info, karta Orange i testy na zewnatrz. Pokaże parametry sygnału i dane BTS-a.Jesli na BTS-ie Play przy Polnej w Skępem działa LTE800 to takze zasięg tego operatora będzie u ciebie, możliwe że nawet LTE1800 z niego, na antenie dual LTE1800MHz. Na koniec Plus, zasięg z BTS-a w Gójsku, trzeba sprawdzić czy działa tam LTE1800aero2 czy LTE800Sferii. W Skępem na Kolejowej działaja obydwa te BTS-y.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet na wieś

Post autor: dzejk »

Masz jeszcze ten router huawei z play ?
Dokup w salonie starter orange na kartę i od razu zarejestruj podając swoje dane, a dostaniesz 100GB do wykorzystania przez 30 dni.
W t-mobile dają bezpłatne startery z 20GB na 7 dni lub sam kup starter za 5 zł, a dostaniesz 20 GB na 30 dni.
Router z play nie ma simlocka, więc bez problemu będą działać te startery.
Pewnie będzie też działać program do podglądu parametrów sygnału http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
arbookogz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-22, 09:54

Re: Internet na wieś

Post autor: arbookogz »

matek451 pisze:Z tymi użytkownikami CDMA w Orange to jakaś plaga. Od dawna było wiadomo ze CDMA wyłączą, pozwolenia wygasły 16.12.2016 więc i tak te 4 m-ce przedłużyli. Gapiostwo użytkownikow CDMa Orange wręcz poraża. Tu kolega ma od 4 lat zasięg 3g w Orange z UMTS2100 i UMTS900 z BTS-a NetWorks w Skępem,Spółdzielcza3 a korzystał nie wiedzieć czemu z zabytkowego CDMA. Na dodatek teraz ma LTE800 Orange z Karolewa lub Skępego a tęskni za CDMA. Taki sam zasięg w T-Mobile. LTE u tych operatorów będzie działało tylko nie trzeba słuchać "fachowców" na takich forach a kupić antenę na pasmo 800MHz. w Orange bierze się internet LTE dla domu za 59,90 i MF286 za ) zł. Do niego 2xATK-10/800-980 lub ATK-20. ale najpierw telefon z LTE i Network cell Info, karta Orange i testy na zewnatrz. Pokaże parametry sygnału i dane BTS-a.Jesli na BTS-ie Play przy Polnej w Skępem działa LTE800 to takze zasięg tego operatora będzie u ciebie, możliwe że nawet LTE1800 z niego, na antenie dual LTE1800MHz. Na koniec Plus, zasięg z BTS-a w Gójsku, trzeba sprawdzić czy działa tam LTE1800aero2 czy LTE800Sferii. W Skępem na Kolejowej działaja obydwa te BTS-y.

Kolego ja prędzej nie wiedziałem, a Orange dopiero mi list wysłało w kwietniu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wieś

Post autor: matek451 »

To nie chodzi o to ze nie wiedziałeś. Umowa jest zawierana z reguły na dwa lata, internet z Orange masz pewnie od dawna. Co dwa lata można brać nową umowę na lepszych warunkach i ze sprzętem. W Orange zasięg 3g jest u ciebieod co najmniej 4 lat i tyle mogłeś już z niego korzystać zamiast CDMA. Do tego Orange miał w tym czasie ekstra oferty przedłużeniowe za małą kasę i routery LTE/3G za grosze. Ty nie skorzystałeś , o swoje interesy trzeba dbać a nie czekać na informację od operatora. Orange od dawna zapowiadał koniec CDMA. W zamian zbudował dla takich lokalizacji jak twoja sieć UMTS900 w ramach NetWorks i od roku LTE800. Od dawna wymieniał karty RUIM do CDMA na dualne U-SIM /RUIM do LTE/3G/CDMA.
ODPOWIEDZ