Wybór Dobrego internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MagiS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-20, 22:01

Wybór Dobrego internetu

Post autor: MagiS »

Witam,
Z góry przepraszam jeśli temat umieszczam nie w tym dziale co trzeba :niepewny: .
Mianowicie w lipcu kończy mi się umowa o internet u jakże znienawidzonego prze zemnie ORANGE z ofertą internetu stacjonarnego do 10mb/s, ( gdzie realnie mam DOWNLOAD'u 2,40MB natomiast upload 0,80MB ) i chcę zacząć poszukiwania nowego dostawcy tak wiec zawitałem na owe forum, czy macie coś ciekawego do zaoferowania dla mojej miejscowości ( ws. Malina 4 99-300 Kutno ) nie chciałbym przedłużać ponownie umowy u " kochanego " Orange, może znajdziecie ciekawą alternatywę z map BTS.
Internetu głownie będę używał na 3 komputerach [ PC + 2 Laptopy ( połączone do neta poprzez wifi ) ], nie powiem pogrywam w gierki multiplayer'owe, pobieram też trochę plików, jednak gdy jest słabszy dzień to przy 3 kompach naraz to strony www ładują się troochę.
Z góry dzięki za pomoc, :cfaniak:
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wybór Dobrego internetu

Post autor: Akwinata »

Dział raczej nie ten, bo zapewne chodzi Panu o net bezprzewodowy typu 3G czy LTE, ale rzuciłem okiem na BTSearch i w miarę blisko ma Pan kilka nadajników (BTS).
1. Plus na kominie jakiejś kotłowni (na południe od Pana, Sklęczkowska 18), więc powinien być wysoko i dawać dobry sygnał. Sęk w tym, ze ten BTS obsługuje tylko 3G.
2. Dla LTE nieco dalej i na południowy zachód ma Pan nadajnik od Play'a (Sklęczkowska 16 na dachu budynku) - jest to LTE na paśmie 1800 i 2100. Ręki nie dam uciąć czy bez anteny złapie Pan zasięg z tego nadajnika.
3. Jest jeszcze na wschód nadajnik z LTE od Networks (Sklęczkowska 42) na paśmie 1800 - tutaj już raczej na pewno będzie potrzebna antena.
4. Na zachód od Pana jest nadajnik od Playa z LTE800 - ten powinien bez problemu dawać sygnał bez anteny. Jest jednak na osiedlu i może być przez to bardziej obciążony.

Ma Pan więc kilka opcji - najpierw musi Pan <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na próbę jakiś modem, kilka starterów i testować (najlepiej modem wystawić za okno) czy w ogóle ma Pan zasięg i jakie osiągi (speedtest jest OK do tego). Do tego proszę poszperać na forum o programach (np. HiLink, TopNetInfo itp. zależy od modemu) do lokalizowania z którym nadajnikiem się Pan łączy, jaką ma Pan siłę sygnału itp. Te programy również umożliwiają wymuszanie pasma (im wyższe pasmo tym niższy zasięg ale z kolei lepsze prędkości - przy czym w praktyce sporo zależy od obciążenia nadajnika i innych czynników, jak ukształtowanie terenu). Metodą prób i błędów poświęcając nieco czasu powinien Pan ogarnąć fajny net bezprzewodowy. Dodam tylko, że w przypadku takiego łącza w wielu lokalizacjach bardzo istotne są anteny. Potrafią z braku zasięgu zrobić prawie maksymalny i dzięki temu ma Pan zupełnie inną jakość łącza.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór Dobrego internetu

Post autor: matek451 »

Na poczatek testy na kartach Orange, T-mobile , Plusa i Play na telefonie LTE z https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl . Testy na zewnątrz i pokazujesz zakładkę WSKAŹNIK, robisz speedtest DL/UL. W T-Mobile, Orange zasięg z kilku BTS-ów NetWorks. Kutno-Okólna na LTE800 kazdego z nich i wspólne LTE1800NW , działa LTE-A1800+800. Taki sam na Zamoyskego2. Trzy pasma i ich agregacja LTE2600, LTE800 i LTE1800NW na BTS-ie Grunwaldzka 5. BTS Sklęczkowska 42 nie wart uwagi, działa tylko LTE1800NW. Ogólnie warto skorzystać z 3 CC CA z Grunwaldzkiej. Oczywiście rzy tych odległościach konieczna będzie zewnętrzna antena kierunkowa, BTS-y są na różnych kierunkach. Plus w Kutnie ma dobra infrastrukturę więc i jego trzeba brać pod uwagę.Na Zamoyskiego i Grunwaldzkiej ma 3 CC CA z LTE2600+1800+900. Na Sklęczkowskiej 18 działa LTE1800 i LTE900 aero2 i ich agregacja. Ale najlepsza sytuacja jest z Play, 3 BTS-y z kompletem 4 pasm LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800 i agregacja. BTS-y Sklęczkowska 16,Grunwaldzka 17 i Zamoyskiego 2. I od tego operatora zacząłbym testy. Zapoznaj się z ofertami wszystkich operatorów. Tania oferta bez limitu za 49/65 zł z DL do 20 i 60Mb/s z B525 jest w T-Mobile. W Orange gorsza z 250GB+ noce poza limitem za 70 zł +6 zł za B525. Plus oferta słaba z limitami i FUP. W Play 100/200/300GB z szerokim wyborem sprzetu za 60-80 zł/m-c.
ODPOWIEDZ