Duże obciążenie łącza

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MagiS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-20, 22:01

Duże obciążenie łącza

Post autor: MagiS »

WItam serdecznie i od razu chciałbym przeprosić jeśli to nie jest odpowiedni dział. :/

Mam problem z moim internetem jest to ORANGE do 10mb/s przewodowy, od jakiegoś czasu zaczął strasznie zamulać podłączone są do tej sieci :
1. Mój PC ( po ethernecie)
2. dwa laptopy ( po wifi )
3. oraz jakieś 3,4 telefony w tym tablet
korzystanie z internetu stało się katorgą strony ładują się długo głupi plik o wadze 4-5mb pobiera się około min. o oglądaniu YT ( w chociaż 480p ) bez ciągłego buforowania można zapomnieć.
Konsultowałem się z suppore'tm Orange i gość po analizie powiedział mi że mam duże " WYSYCENIE ŁĄCZA" któreś urządzenie może wysyłać duża iloćć danych do internetu.
Ja powiem to wprost jestem zielony jeśli chodzi oto i nie wiem od czego zacząć aby to " naprawić " czy ktoś z Was mądrzejszych ode mnie byłby w stanie w jakiś sposób mi pomóc ?
Z góry chciałbym podziękować za jakąkolwiek pomoc :D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Duże obciążenie łącza

Post autor: wojteks »

Odłącz wszystkie urządzenia, podłączaj po 1 rób speedtesty, Upload jaki masz (bo teoretycznie jest do 1Mbps). Może któreś urządzenie coś na torrenty wysyła?
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ