huawei b593 + repeter wifi asus rp-n12

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mjhallll
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-06-05, 21:54

huawei b593 + repeter wifi asus rp-n12

Post autor: mjhallll »

Witam , mam router huawei b593 , dzisiaj zakupiłem do niego repeter wifi asus rp-n12 , jednak pomimo próby konfiguracji trwającej prawie 3h nie udało mi się ustawić go prawidłowo , próbowałem wielu ustawień z dhcp , ustawiać statyczne ip do routera z poziomu komputera itp jednak nic nie pomagało. Problem jest taki że po połączeniu się repetera z routerem tracę do niego dostęp , sieć jest jednak po połączeniu sie z siecią nie ma ani internetu ani dostępu do strony konfiguracyjnej repetera . Wydaje mi się że to może być jakis problem z dhcp . Czy ktoś z was może konfigurował kiedyś taki zestaw?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: huawei b593 + repeter wifi asus rp-n12

Post autor: tomekwwa »

Tyle tekstu i brak jakichkolwiek użytecznych informacji. Repeater połączony jak? Przewodowo, bezprzewodowo? Jaka jest konfiguracja routera? Jaka sieć jest po podłączeniu repeatera? Lan, Internet, na routerze czy repeaterze? Jaka jest konfiguracja repeatera? Nic nie wiadomo.

Możliwe jest zarówno, że repeater tworzy tylko dodatkowy punkt dostępu i wtedy ma mieć wyłączone DHCP i pracuje jako niewidzialny most, zazwyczaj ze stałym IP w tej samej podsieci co router. A może też tworzyć własną podsieć i wtedy sam nadaje IP ze swojego DHCP i tworzy drugi NAT.

Generalnie załóżmy, że router ma adres 192.168.8.1 i włączone DHCP 192.168.1.100-200. Do niego podpinasz repeater, wyłączasz DHCP i ustawiasz mu na stałe adres 192.168.8.2 i ma pracować w trybie Access Point. I tyle.

Teraz będąc podpięty czy pod router, czy repeater to powinieneś móc dostać się zarówno do 192.168.8.1, jak i 192.168.8.2.
Ostatnio zmieniony 2019-06-06, 07:30 przez tomekwwa, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huawei b593 + repeter wifi asus rp-n12

Post autor: wojteks »

Tryb repeater to zło, nie używaj go.
Nie pomagam na PW!
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: huawei b593 + repeter wifi asus rp-n12

Post autor: tomekwwa »

wojteks pisze:Tryb repeater to zło, nie używaj go.
Tego w ogóle powinni zabronić, albo nazwać to poprawnie, czyli spowalniacz połączenia internetowego.
mjhallll
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-06-05, 21:54

Re: huawei b593 + repeter wifi asus rp-n12

Post autor: mjhallll »

Nie działało gdy było spięte przez WiFi z routerem, kupiłem kabel rj45 i wszystko śmiga dużo lepiej ni wcześniej po WiFi z samym routerem, nie spodziewałem się że tak to pomoże a niemialem wcześniej jak sprawdzić po kablu routera bo stacjonarnego nie chciałem dźwigać a w laptopie nie mam wejścia rj45. Prędkość max jaka była na wifi z routera to jakieś 25mb/s teraz dochodzi do 50mb/s. Zastanawiam się nad zakupem b595 albo b715 jak bez zakupu routera mógł bym oszacować czy internet poszedł by na nim szybciej?
ODPOWIEDZ