Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: krecikson »

Czy ktoś się orientuje jaki jest wpływ na zdrowie promienowania emiotowanego przez tego rodzaju karty i modemy do łączenia się z sieciami GPRS i EDGE? co innego rozmawiać kilka minut z telefonu a co innego siedzieć kilka godzin przy takim sprzęcie ciągle przesyłajacym dane. Czy antena zewnętrzna oddala częściowo to zagrożenie? Temat może na wyrost ale trzeba pomyśleć za wczasu o wszystkim :)
miś

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: miś »

Masz raCJĘ W SWOIM PYTANIU ale na to nikt ci nic nie powie bo to strata dla operatorów. Pewnym jest że moc 2W wystyłana z nadajników modemowych rozrywa łaczenia DNA w komórkach człowieka powoduje ich zmutowanie i przyczynia się do powstania choroby nowotworowej.
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: krecikson »

a jaką moc ma taki telefon z modemem gprs albo edge jeśli położę go obok i będe przesyłał dane? albo ktoś położy sobie na kolanach laptopa z pracującym modemem, w każdym razie u mnie przy przesyłaniu danych GPRS występują zakłócenia w TV (tylko w momencie przysyłania) sprzet leży ok. 1 metra od TV
kolo

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: kolo »

Już odpowiedni ludzie postarają się żeby do takich badań nie doszło. Jesteśmy królikami doświadczalnymi...
Gość

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Gość »

2W to dużo, taka moc jest używana w stacjach VSAT do nadawania sygnału na satelitę, ale tu odległość do pokonania to prawie 40 tys. km.
ApacZ

802.11&GPRS&EDGE&UMTS

Post autor: ApacZ »

Dziwna sprawa jest fakt , ze urzadzenia 802.11 maja 100mW i o ile dobrze pamientam promieniowania wokol anteny czyli jak karta daje 100mV to powinna byc tylko antena , ktora ma zysk 0db - ewentualnie lepsza przy dlugim przewodzie. Stawianie takich sieci w biurze lub w domu to juz morderstwo , a fachowcy od GSM stwierdzili , ze 1W dla 1800GHz i 2W dla 800GHz. Takze jak jeszcze nie masz dzieci ,a chcialbys miec to zdala od gprs. Jak juz musisz to korzystaj z modemu gprs w telefonie bo maja 100mW. Firmy telekomunikacyjne swietnie sobie radza w tym temacie w Europie. Nikt na to nie zwraca uwagi bo takie rozwiazania zapewniaja <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> zyski. Cos jak z papieroskami :) dopuki nie posypia sie pierwsze pozwy sadowe. Moim zdaniem na modemach powinien byc napis UZYWANIE POWODUJE BEZPLODNOSC
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 802.11&GPRS&EDGE&UMTS

Post autor: zDaleKi »

ApacZ pisze:...fachowcy od GSM stwierdzili , ze 1W dla 1800GHz i 2W dla 800GHz.
Masz na myśli 2W dla 900 MHz oczywiście?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gosc

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: gosc »

co Wy ludzie chcecie zyc po 1000 lat ????????? :)
kolo

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: kolo »

A mnie już kilka razy nieźle trzepło to 2W...zupełnie jakby przechodził przeze mnie prąd czy coś,w każdym razie trudno było się po tym pozbierać. Jak was też trzepnie to trzeba koniecznie zatrzymać odrazu transfer bo może być źle...
A przesuwanie się myszki po ekranie, zakłocenia w głośnikach znajdujących się 3metry od modemu, falowanie ekranu, miganie świateł, przestrajanie stacji radiowych..ale za to można śmigać po necie z zawrotną prędkością 5kB/s :D
Ostatnio nawet dentysta zauważył niepokojące zmiany, obawiam się że to może być to
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Antena zewnętrzna

Post autor: tracer.on »

nie wiem może się mylę ale zastosowanie zewnętrznej anteny chyba załatwia sprawę, podłączając przewód antena - modem (nie wszystkie modemy mają końcówkę) moim zdaniem nie powinno występować żadne promieniowanie.

Przechlapane mają ci co muszą być mobilni bo <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie jezt zdrowe przebywanie dłuzszy czas w obojętnie jakim promieniowaniu jest szkodliwe.
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: lkmc »

Chinka to o mnie :x praktycznie nie rozstaje sie z komputerem, ale pare lat temu podobne historie byly na temat komorek i poki co nic konkretnego nie udowodniono :D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lkmc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: kemott1 »

Dzięki tracer.on, bo już sie bałem o moje przyszłe dzieci, przed chwilo sprawdziem. Przy zastosowaniu zewnetrznej anteny nie mam pasków na telewizorze i trzasków w głośnikkach ale gdy podlacze zwykłą antenke (standardowa przy modemie) to robi się nie ciekawo :?
GodAs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-08, 15:13

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: GodAs »

ApacZ ma rację wyjaśniając co to jest 2 Waty, dajmy nawet 1 W jak przy niektórych modemach i zakresach. Ludzie to naprawdę wali po łbie i nie tylko. Antena zewnętrzna jak najbardziej wiele tu pomoże. Polecam zwłaszcza tym którzy używają net GSM zamiast stacjonarnego. Osobiście używam tego rozwiązania w samochodzie.
A co do szkodliwości komórek to wiele już zbadano i udowodniono tylko "ci co mają kasę" nie pozwalają tego nagłośnić. Przecież gazeta nie napisze artykułu negatywnego o telefonie komórkowym jeśli na następnej stronie ma się <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> wielka kolorowa reklama operatora gsm promującego nowy telefon komórkowy marki... jakiejś tam.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Szadzik »

GodAs pisze:ApacZ ma rację wyjaśniając co to jest 2 Waty, dajmy nawet 1 W jak przy niektórych modemach i zakresach. Ludzie to naprawdę wali po łbie i nie tylko.
A jak to jest z żelazkiem, kuchnką mikrofalową, telewizorem, lodówką, drukarką,, radiem, czjanikiem bezprzewodowym itd., itp.? Przecież one również emitują pole elektromagnetyczne! I to wielokrotnie silniejsze! Przestaniesz mieć z ich powodu dzieci?

Dla wszystkich co mają watpliwości - Polska ma najbardziej restrykcyjne przepisy dotyczące PEM (pole elektromagnetyczne) na świecie!!! Wiele krajów UE ma dzisięciokrotnie niższe normy promieniowania, a Stany Zjednoczone nawet więcej niż dziesięciokrotne!!! Jakoś do tej pory nie ma tam ujemnego przyrostu naturalnego (a telefonia komórkowa istnieje tam dużo dłużej niż w Polsce).
Back to the Future ;)
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: chris »

Szadzik pisze: A jak to jest z żelazkiem, kuchnką mikrofalową, telewizorem, lodówką, drukarką,, radiem, czjanikiem bezprzewodowym itd., itp.? Przecież one również emitują pole elektromagnetyczne! I to wielokrotnie silniejsze! Przestaniesz mieć z ich powodu dzieci?
A skąd Ty <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> informacje ,że te urządzenia emitują promeniowanie wielokrotnie silniejsze niż karta GSM ???

Telewizję oglądasz z odległości kilku metrów a kartę GSM masz tuż obok ręki.
Żelazka - tego chyba używa się o wiele rzadziej niż komputera.
Drukarka - to zazwyczaj urządzenie stricto mechaniczne i nie emituje żadnych fal.
A czajnik bezprzewodowy ? Chyba tylko nazywa się bezprzewodowym - to błędne określenie.
GodAs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-08, 15:13

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: GodAs »

No jak już zaczynamy porównywać emisje z czajnika elektrycznego bądz drukarki do nadajnika GSM to ja poprostu wysiadam.
Wypadało by rozróżnić co to jest nadawanie na konkretnym pasmie radiowym o określonej mocy od znikomego pola magnetycznego mieszczącego się w takich normach że nawet nie trzeba tego podawć na tych urządzeniach (żelazko, czajnik). Na marginesie od przed chwilą wymienionych większe pole wytwarza każdy zegarek na rękę (również ten nakręcany).
Szadzik masz rację co do rygorystyki polskich norm tylko należało by to trochę sprecyzować i rozróżnić jedne od drugich.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Szadzik »

chris pisze:
Szadzik pisze: A jak to jest z żelazkiem, kuchnką mikrofalową, telewizorem, lodówką, drukarką,, radiem, czjanikiem bezprzewodowym itd., itp.? Przecież one również emitują pole elektromagnetyczne! I to wielokrotnie silniejsze! Przestaniesz mieć z ich powodu dzieci?
A skąd Ty <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> informacje ,że te urządzenia emitują promeniowanie wielokrotnie silniejsze niż karta GSM ???

Telewizję oglądasz z odległości kilku metrów a kartę GSM masz tuż obok ręki.
Żelazka - tego chyba używa się o wiele rzadziej niż komputera.
Drukarka - to zazwyczaj urządzenie stricto mechaniczne i nie emituje żadnych fal.
A czajnik bezprzewodowy ? Chyba tylko nazywa się bezprzewodowym - to błędne określenie.
Hehehe, przecież każde urządzenie podłączone do prądu emituje PEM.
Karta GSM pracuje przy maksymalnenj mocy baaardzo rzadko, raczej tylko wtedy jak masz baaardzo mały zasięg i musi cały czas wyszukiwać. Jak ma dobry zasięg to pracuje z dużo mniejszą mocą (tak jak telefon, jeśli masz słaby zasięg to pracuje z dużą mocą i bateria się czybciej wyczerpuje, a jak ma dobry zasięg to dłużej trzyma).
Jeśli nie wiesz czemu żelazko, czy lodówka emituje większe PEM, to zerknij na tabliczkę znamionową któregokolwiek z tych urządzeń i zobacz jaką ma to urządzenie moc. Taki czajnik bezprzewodowy ma minimum 2000 watów!!!, więc jakim cudem może emitować mniejsze promieniowanie niż telefon pracujący np. z mocą 0.1 wata (dobry zasięg)?
Teraz zlicz sobie te wszystkie urządzenia co je masz u siebie w domu i siłę ich promieniowania, i będziesz wiedział co Ci zaszkodziło, karta GSM, czy inny sprzęt elektryczny.
Back to the Future ;)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Szadzik »

GodAs pisze:No jak już zaczynamy porównywać emisje z czajnika elektrycznego bądz drukarki do nadajnika GSM to ja poprostu wysiadam.
Wypadało by rozróżnić co to jest nadawanie na konkretnym pasmie radiowym o określonej mocy od znikomego pola magnetycznego mieszczącego się w takich normach że nawet nie trzeba tego podawć na tych urządzeniach (żelazko, czajnik). Na marginesie od przed chwilą wymienionych większe pole wytwarza każdy zegarek na rękę (również ten nakręcany).
Szadzik masz rację co do rygorystyki polskich norm tylko należało by to trochę sprecyzować i rozróżnić jedne od drugich.
Już napisałem, ale jeszcze powtórzę, nadajnik/ odbiornik GSM pracuje na pełnej mocy tylko jeśli potrzbuje cały czas wyszukiwać sieć, w innych wypadkach moć jest ograniczona do niezbędnego minimum, które nie jest wcale większe niż PEM wytwarzany przez inne urządzenia elektryczne.

P.S. Czemu się dziwisz, że porównuję inne urządzenia emitujące PEM, a co, mam porównać z opakowaniem płatków kukurydzianych?

P.P.S. Dla zainteresowanych podaję link do pliku z danymi nt. norm oraz innych takich: http://www.et.put.poznan.pl/~szostka/bhp.pdf
Back to the Future ;)
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: chris »

Szadzik pisze:Jeśli nie wiesz czemu żelazko, czy lodówka emituje większe PEM, to zerknij na tabliczkę znamionową któregokolwiek z tych urządzeń i zobacz jaką ma to urządzenie moc. Taki czajnik bezprzewodowy ma minimum 2000 watów!!!, więc jakim cudem może emitować mniejsze promieniowanie niż telefon pracujący np. z mocą 0.1 wata (dobry zasięg)?
Teraz zlicz sobie te wszystkie urządzenia co je masz u siebie w domu i siłę ich promieniowania, i będziesz wiedział co Ci zaszkodziło, karta GSM, czy inny sprzęt elektryczny.
No , ale powiedz , jak mam odczytać bądź obliczyć promieniowanie z tych urządzeń a jeszcze lepiej dawkę promieniowania jaką otrzymuję codziennie je użytkując. Dla urządzeń GSM mam informację o SAR ( na stronce producenta ).

pzdr
P.S Mój czajnik bezprzewodowy ma 1400 W
GodAs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-08, 15:13

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: GodAs »

Przepraszam ale odpisuję ostatni raz.
Więcej już nie będę się udzielał na tym forum. (obiecuję :)
Jeśli ktoś myli postawowe pojęcia takie jak pobór mocy a moc emitowana nadajnika to jest tu coś nie tak.
Ale dzięki za słuszną uwagę na fakt o którym wcześniej zapomniano że komórki (w tym modemy GPS) nie pracują z pełną mocą tylko dostosowują ją do zaistniałego zapotrzebowania. No może za wyjątkiem starych tandetnych modeli.
Wracając do czajnika o mocy 2KW i jego promieniowania to masz rację że emituje większe promieniowanie tylko że cieplne (energia cieplna) , nie emituje żadnego promieniowania radiowego, owszem ponieważ grzałka to obwód zamknięty towarzyszy tu znikomy magnetyzm (całkowicie nieodczuwalny).
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: magmike »

Stwierdzone jest na pewno że PEM o dużej mocy powoduje to, że plemniki zatracają umiejętność poruszania się przez co mężczyzna staje się bezpłodny. Był nawet na onecie taki artykuł w którym panowie zakładający nadajniki GSM nabawili się bezpłodności i zaczęli sądzić sie z pracodawcą, ale warto zauważyć jaki pobór mocy mają te nadajniki i porównać ją z mocą naszych małych nadajników GSM (komórek). Na pewno komórki nie są źródłami jakichś silnych dawek promieniowania ale jeśli cały czas nosi sie je w kieszeni spodni to pewnie za kilka lat wyjdzie nam to nie na zdrowie ;-)
P.S. podczas rozmowy mamy przy głowie mikrofalówkę z tym że nie podłączoną do 230V a do 3,6V ;-)
pozdrawiam, magmike
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Szadzik »

GodAs pisze:Przepraszam ale odpisuję ostatni raz.
Więcej już nie będę się udzielał na tym forum. (obiecuję :)
Jeśli ktoś myli postawowe pojęcia takie jak pobór mocy a moc emitowana nadajnika to jest tu coś nie tak.
W takim wypadku powiedz mi, co się dzieje wokół kabla, przez który płynie prąd? Czyż nie tworzy się tam pole elektroamgnetyczne? Jeśli twierdzisz, że nie to wracaj do liceum na fizykę.
GodAs pisze:Wracając do czajnika o mocy 2KW i jego promieniowania to masz rację że emituje większe promieniowanie tylko że cieplne (energia cieplna) , nie emituje żadnego promieniowania radiowego, owszem ponieważ grzałka to obwód zamknięty towarzyszy tu znikomy magnetyzm (całkowicie nieodczuwalny).
Pozdrawiam wszystkich.
Z tego co ja wiem, to w telefonii komórkowej problemem nie jest promieniowaanie radiowe (takiego jest pełno wokół nas) tylko PEM - Pole ElektroMagentyczne, które z promieniowaniem radiowym nie m raczej nic wspólnego. A każde urządzenie działające na prąd tworzy wokół siebie promieniowanie elektromagnetyczne.
Back to the Future ;)
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: chris »

Wątek dotyczy chyba właśnie szkodliwości promieniowania radiowego a nie PEM.
Wymienianie tu innych urządzeń, które nie emitują fal radiowych, podawanie ich mocy i porównywanie z komórką jest nieporozumieniem !!!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Szadzik »

chris pisze:Wątek dotyczy chyba właśnie szkodliwości promieniowania radiowego a nie PEM.
Wymienianie tu innych urządzeń, które nie emitują fal radiowych, podawanie ich mocy i porównywanie z komórką jest nieporozumieniem !!!
A wiesz co to jest promieniowanie radiowe?

Encyklopedia: Promieniowanie radiowe (fale radiowe)
promieniowanie elektromagnetyczne o najdłuższych falach niosące najmniej energii.
Nie próbuj mi wciskać, że nie wiem o czym mówię, skoro sam nie wiesz.
Skoro nie przemawia do was co ja mówię oto naukowa rozprawa na ten temat: http://cygnus.et.put.poznan.pl/~szostka/bhp.htm

Jak sobie przeczytacie, to wtedy zapraszam do dyskusji.
Back to the Future ;)
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: krecikson »

zaraz ktoś dorzuci że światło to też fale elektromagenetyczne które promieniują :lol: nie rozumie o co wam chodzi z tymi żelazkami, czajnikami, jak położysz właczone takie urządzenie obok radia albo tv to na pewno nie słychać zakłuceń takich jak od telefonu kiedy przez niego rozmawiamy, telefon albo inne urzadznie gsm musi połączyć się z nadajnikiem i o to promieniowanie chodzi, nikt mi nie powie że ono jest mniej szkodliwe niż zwykły zegarek który mam na ręce, jako laik dedukuje że po pierwsze zegarek ma dużo mniejsze napięcie i zużywa mniej prądu a po drugie nie ma możliwości łączenia się z jakimkolwiek nadajnikiem poprzez fale radiowe, a co mają powiedzieć ludzie u którym na domach zamontowane są nadajniki GSM :?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Szadzik »

krecikson pisze:zaraz ktoś dorzuci że światło to też fale elektromagenetyczne które promieniują :lol: nie rozumie o co wam chodzi z tymi żelazkami, czajnikami, jak położysz właczone takie urządzenie obok radia albo tv to na pewno nie słychać zakłuceń takich jak od telefonu kiedy przez niego rozmawiamy, telefon albo inne urzadznie gsm musi połączyć się z nadajnikiem i o to promieniowanie chodzi, nikt mi nie powie że ono jest mniej szkodliwe niż zwykły zegarek który mam na ręce, jako laik dedukuje że po pierwsze zegarek ma dużo mniejsze napięcie i zużywa mniej prądu a po drugie nie ma możliwości łączenia się z jakimkolwiek nadajnikiem poprzez fale radiowe, a co mają powiedzieć ludzie u którym na domach zamontowane są nadajniki GSM :?
A co ma w ogóle możliwość łączenia się z nadajnikiem ze szkodliwością? Przecież są zegarki co się synchronizują radiowo z zegarem atomowym!

Przeczytaj ten artykuł co podałem do niego adres w poprzednimm poście, jak już przeczytasz to wróć i odszczekaj to co napisałeś.
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: zDaleKi »

Szadzik pisze: A co ma w ogóle możliwość łączenia się z nadajnikiem ze szkodliwością? Przecież są zegarki co się synchronizują radiowo z zegarem atomowym!
Ale te zegarki odbierają fale a nie nadają :) :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Szadzik »

BliSki pisze: Ale te zegarki odbierają fale a nie nadają :) :lol:
A telefony to nadają tylko? Czy może w obie strony?
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: zDaleKi »

Dokładnie tak jak piszesz. telefony mają nadajnik i odbiornik.
A zegarek synchronizowany radiem ma tylko odbiornik. :)

Czyżbyś się z tym nie zgadzał? :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Technologie bezprzewodowe a promieniowanie

Post autor: Szadzik »

BliSki pisze:Dokładnie tak jak piszesz. telefony mają nadajnik i odbiornik.
A zegarek synchronizowany radiem ma tylko odbiornik. :)

Czyżbyś się z tym nie zgadzał? :)
A czy tak napisałem? Czyżbyś nie rozumiał co było napisane w moim poście?

Napisz lepiej co wiesz nt. PEM w GSM, jeśli coś wiesz.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ