AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

wojteks pisze:Tak na wszelki wypadek żeby osoby bez konta w DE się nie zarejestrowały/podłączyły.
Nie. Dlatego zeby potem bylo "latwiej" doladowywac - robi sie forma mieszana miedzy przedplata a kontraktem.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: adziu82 »

key pisze:Nie. Dlatego zeby potem bylo "latwiej" doladowywac
Nie wiem ,czy łatwiej doładować, ale na pewno trudniej zarejestrować kartę, dla osób którzy nie posiadają konta w Niemczech.
RAW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

adziu82 pisze:ale na pewno trudniej zarejestrować kartę
Zarejestrowac mozesz, nie dokupisz pakietu.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: adziu82 »

key pisze:Zarejestrowac mozesz,
To nie wiem ,czy ja po prostu nie potrafiłem,czy jak. Koleś kupił startera Tchibo i potrzeba była w pisania banku. Kilka dni był problem, aż wreszcie wziął od kogoś numer konta i zarejestrował kartę.
Kiedy ja rejestrowałem Tchibo, rok temu nie było problemu, bez banku robiłem to.
key pisze:nie dokupisz pakietu.
A jak to się ma do tych co zarejestrowali w tym mniej więcej terminie co ja, ja bez problemu ładuję konto zdrapką i dokupuję przez stronkę pakiet.
Może dla tych, co zarejestrowali się rok temu, nie zmieniali nic i można dokupić ten pakiet co piszesz o nim.
RAW
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: T9 »

Witam i przepraszam że odkopuję "trupa", ale mam pytanie - jak wygląda sytuacja z internetem od Tchibo, tzn ile kosztuje starter bez sticka, sam SIM (o ile jest taka opcja) i jakie są opcje pakietów (szczególnie te największe 5gb+/mc) ?

Aktualnie siedzę na aldi talku i niby utrzymuje ciągle zasięg to net często ot tak pada i potrafi tak leżeć dłuższy czas co mnie trochę irytuje.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Aldi i Tchibo kozystaja z tej samej infrastruktury.
Nie pomagam na PW.
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: T9 »

Chodzi mi bardziej o operatora - Aldi jest na e-plusie, zaś tchibo na o2, a podobno ten drugi ma dużo lepiej z zasięgiem i stabilnością.

Trochę zaznajomiłem się z tematem i byłem w realu gdzie były startery (chyba?!) po 9,95e do tchibo, dodatkowo znalazłem taką oto stronę, tylko że z połowy 2012 roku:

http://prepaid-wireless-internet-access ... y+-+Tchibo

I tu pytanie - opłaca się przeskakiwać na Tchibo? Ktoś już zmieniał i może coś więcej powiedzieć?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Przepaszam, masz racje, Tchibo to Fonica.
SIM dostaniesz w kazdym punkcie sprzedajacym produkty Tchibo - albo bezposrednio, albo w Real, Marktkauf, ....

Alternatywa w O2 jest Lidl.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: adziu82 »

T9 pisze:I tu pytanie - opłaca się przeskakiwać na Tchibo?
Ja przeszedłem z Aldi do Tchibo, ale dlatego że mój routerek huawei e5 nie łapał sygnału, tu gdzie jestem E-Plus ma słaby zasięg, więc wziąłem Tchibo, niby 5 e drożej ale jest różnica, mam praktycznie 5 Mb/s ,ping 100.
Ale później okazało się że trochę do gry online brakuje mi danych, więc ponownie kupiłem Lidla, ale już włożyłem kartę do noki n900 i w niej sygnał mam na maxa, więc podpina pod stacjonarkę i gram.
Nie mam pojęcia, dlaczego na routerze nie łapie sygnału.
RAW
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: T9 »

http://prepaid-wireless-internet-access ... IDL+mobile

W Lidlowym necie dalej trzeba się bawić w tę całą szopkę z oczekiwaniem na przyjście pocztą listu aktywacyjnego (czy co to tam jest)?

I czy dalej jest obniżenie transferu w lidlu po przekroczeniu 500mb/dzień w taryfie 5gb/mies?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

500 MB/ dzien maja wszyscy operatorzy w swoich umowach. Nie kazdy w kazdy przypadku blokuje.

O szopce z listem pierwszy raz slysze - aktywacja przechodzi przez internet, byc moze list jest wysylany do osob ktore daja "dziewne" dane lub nie maja danych w szufie.
Nie pomagam na PW.
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: T9 »

Ahm...

Czyli akcja z Lidlem jest taka sama jak w Aldiku - do kasy, poprosić o startowy SIM (bez sticka) + doładowanie by od razu aktywować pakiet 5gb/m ?

A jak to się ma w tchibo? Też tak samo - tzn kupić "Prepaid-SIM-Karte" - "Basis-Tarif" za 9,95e, zawierająca 5e na koncie? Bo nie do końca znajduję stosowne informacje na ten temat na ichnej stronie, nawet mam ulotkę, której nie bardzo rozumiem czy Basis-Tarif Prepaid-SIM-Karte to jest startówka, zaś doładowania w kasie...
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

1.) tak
2.) podobnie.
Nie pomagam na PW.
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: T9 »

Da się załadować Alditalka (przez ich stronę) poprzez kupienie karty doładowującej e-plus (e plus guthaben karte) ?

Znalazłem co prawda jakieś stare informacje, ale czy ktoś wie jak wygląda sytuacja teraz?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Nie zawsze.

Czasami przechodzi, czesto blokuja konto.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ