AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Witam oczekuję pomocy, nizej wyjasnie wszystko od początku a więc:

W czerwcu wyjezdzam na dwa miesiące do Niemiec dokładnie do HEIDESHEIMU koło MAINZ (rok temu też byłem) i postanowiłem teraz kupić laptopa i go wziąć tam do Niemiec.

I chciałbym mić tam internet bez przewodowy, bez umów i w_ogóle, słyszałem że w ALDIKU można kupić taką kość TalkALDI za chyba 39,99euro ktorą wpina sie w usb do laptopa i chciałbym korzystać z internetu ale z tej funkcji miesiecznej czyli 15 euro na miesiąc
Poniżej moje zapytania:

1. Ile wyniesie mnie zakup tego sprzetu potrzebnego do odbioru internetu? Co musze kupic?
2. Jak mam postepowac z instalacja co mam pierwsze zrobic zeby miec dostep do internetu, dodam że słaby jestem z jezyka niemieckiego, mało co rozumie także bede mial problem z instalacja? Nie mam pojecia jak mam postapic co mam pierwsze zrobic itd
3. Czy przy tym pakiecie 15 euro na miesiac moge siedziec na internecie caly miesiac ile chce? Czy sa ograniczenia?
4. I jak mam doładować 15 euro zeby wykupic na kolejny miesiac abonament?

Zupelnie nie mam pojecia jak mam to zrobic co mam kupic i w_ogole, a bardzo zalezy mi zeby miec tam dostep do internetu.

Prosil bym o odp na moje zapytania i opis instalacji, rejestracji nie wiem co trzeba zrobic

Zalezy mi bardzo na tym . BŁAGAM O POMOC, ze jak pojade do niemiec zebym sobie poradzil z tym i mial diostep do internetu.

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-02-25, 15:38 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2011-02-25, 15:38 przez radzio06, łącznie zmieniany 2 razy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:1. Ile wyniesie mnie zakup tego sprzetu potrzebnego do odbioru internetu? co musze kupic?
W Aldi 39.99€ za modem + 12.99 za karte + 15.00€ za 5GB/miesiac -> http://medionmobile.de/web/webstick/index.php razem, 70€

W Tschibo 29.90€ za modem z stickiem + 1. miesiac / 5GB gratis, drugi miesiac 19.99€ -> http://www.tchibo.de/Internet-Stick-ink ... .html?cs=1 razem 50€, lepsza siec niz w Aldi

Do zamowienia wyslkowego na niemiecki adres n.p.:
http://www.n24.de/ratgeberservice/n24_i ... bshop.html

Modemy tez do kupna w Saturn, MediaMarkt etc. od 10..15€.
radzio06 pisze: jak mam postepowac z instalacja
Wkladasz modem w port USB, startuje instalka, wybierasz opcje i czekasz na SMSa potwierdzajacego i masz internet.
radzio06 pisze:czy sa ograniczenia?
Po przekroczeniu limitu spada transfer.
radzio06 pisze: jak mam doładować 15 euro zeby wyku[ic na kolejny miesiac abonament?
Przy kupnie, na kasie dokup doladowanie za odpowiednia kwote. Doladowywac mozna bezposrednio z programu ktory zainstaluje sie z sticka.
radzio06 pisze:opis instalacji rejestracji
Bez znajomosci jezyka bedzie trudno, ale mozesz mi podac twoje dane na PW, wtedy Ci pomoge.

Gratisowe dojscie do netu mozesz na godzine "zalatwic" sobie w kazdej filiale McDonalds - wystarczy wlaczyc WiFi podac nr. telefonu i dostanies SMS z kodem potwierdzajacym.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

czyli karte wkladam w modem i nastepnie calosc w usb? a nie trzeba pierwsze karty wlozyc do telefonu aktywowac a nastepnie do usb?
I jaka opcję mam wybrac? co bedzie pisalo? i sms gdzie mi przyjdzie na moj polski nr telefonu? czy jak? prosze o odp dzieki
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:czyli karte wkladam w modem i nastepnie calosc w usb?
Tak.
radzio06 pisze:a nie trzeba pierwsze karty wlozyc do telefonu aktywowac a nastepnie do usb?
Aktywuje sie na stronce w internecie (n.p Aldi ), karta nie musi byc w telefonie. Jak pisalem, moge zrobic aktywacje dla ciebie, potrzebne mi sa tylko dane karty (na liscie Telefon-Nr. i Sim-Karten-Nr.)i twoje dane.
radzio06 pisze:I jaka opcję mam wybrac?
Zaleznie ktory pakiet kupisz. W Aldi nazywa sie to 30 Tage Flatrate W Tchibo Internet-Flatrate XL. Na twoim miejscu wybral bym to drugie - w sumie wychodzi taniej i siec jest lepsza.
radzio06 pisze:co bedzie pisalo?
Nie wiem - ja do tej pory uzywalem sticka z Vodafone bez simlocka i <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>, a aktywacje robilem przez telefon. Jak wyjdzie iOS4.3 zastanowie sie nad zabawa w Tethering.
radzio06 pisze:i sms gdzie mi przyjdzie na moj polski nr telefonu?
Jesli mowimy o gratisowej godzinie w McDonalds - tak, mozesz podac polski numer. Ostatni raz sprawdzalem jakies 3 m-ce temu.

Jesli chodzi o aktywacje pakietu w Tchibo/Aldi - SMS po aktywacji przyjdzie na karte, na ktora aktywujesz pakiet.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Ale ja dopiero jak bede w niemczech to kupie taki zestawik bo wczesniej chyba nie mam mozliwosci i jak kupie tam to znow tam nie bede mial neta zeby tobie podac dane.

Czyli dane przyjda na karte sim ale na ta co jest w komplecie razem z modemem z aldi tak? Czyli telefon w zupelnosci nie jest mi potrzebny, tylko karte sim z aldi wkladam do modemu i do usb i tyle?

A ta karta to jest razem z zestawem z modemem czy osobno musze kupic jak tak to jak sie nazywa? I jak po niemiecku powiedziec ze chce to doladowanie za 15euro na 30 dni z aldi?

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-02-25, 19:28 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2011-02-25, 19:28 przez radzio06, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:jak bede w niemczech to kupie taki zestawik bo wczesniej chyba nie mam mozliwosci
Dokladnie, kupno na miejscu.
radzio06 pisze: jak kupie tam to znow tam nie bede mial neta zeby tobie podac dane.
Przeczytaj pasaz o McDonaldzie wyzej. Tam jest dokladnie opisane, jak dojsc do netu w celu rejestracji karty.
radzio06 pisze:Czyli dane przyjda na karte sim ale na ta co jest w komplecie razem z modemem z aldi tak?
W Aldi SIM jest osobno i modem osobno. Dane do rejestracji karty sa na kartce z SIM i PIN/PUK,
radzio06 pisze:A ta karta to jest razem z zestawem z modemem czy osobno musze kupic jak tak to jak sie nazywa?
Osobno. Potrzebujesz:

* UMTS-Stick (mozesz tez powiedziec "web-stick")
* starter-set (wypowiada sie " Sztarta-Zet")
* Auflade-Bon / Guthaben-Bon za 15€ (wypowiada sie "guthaben bon mit fynfcyjn euro")

Na koniec jeszcze grzecznosciowe "byte".
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

czyli zeby zarejestrowac karte musze miec dostep do internetu tak? nie moge tego zrobic na swoim laptopie, ale w poblizy nie ma Mc Donald ani kafejki internetowej i nie wiem jak mam ta rejestracje zroic?

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-02-26, 21:09 ]
Następny post bez zachowania zasad pisowni i będzie ostrzeżenie!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

czyli zeby zarejestrowac karte musze miec dostep do internetu
Najszybsza metoda. W pakiecie jest kartka do rejestracji, mögest ja wypelnic i wyslac poczta - wtedy karta bedzie aktywna za 2-4 dni.
Moge w poniedzialek podeslac ci skan tego formularza.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

a mógłbym ci na pw podac dane i zrobilbys mi pel;na aktywazje? jakie dokladnie to dane maja byc?

[ Dodano: 2011-02-27, 10:35 ]
i jeszcze takie pytanie, jak tu w polsce kupie nowego laptopa to tam w niemczech nie bedzie roblemu? tznm ten moden odczyta i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> bedzie chodzil net?

i ten sms aktywacyjny oprzyjdzie na karte sim to zeby go odczytac to musze jkarte do telefonu wlozyc czy jakos przez laptopa to saie odczytuje?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:a mógłbym ci na pw podac dane i zrobilbys mi pel;na aktywazje?
Mozesz. Potrzebna sa:

imie, nazwisko, adres w niemczech, data urodzenia, numer karty oraz numer telefonu. Ostatnie dwa sa w liscie przewodnim.
radzio06 pisze:i jeszcze takie pytanie, jak tu w polsce kupie nowego laptopa to tam w niemczech nie bedzie roblemu?
Nie bedzie. Wkladasz modem, instaluja sie sterowniki oraz dashboard, aktywujesz "monatsflat", przychodzi SMS, masz neta.
radzio06 pisze:sms aktywacyjny oprzyjdzie na karte sim to zeby go odczytac to musze jkarte do telefonu wlozyc czy jakos przez laptopa to saie odczytuje?
SMS jest tylko potwierdzeniem ze dziala i jak dlugo. Przeczytasz go z poziomu dashboardu.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Rozumię, a te 5GB miesiecznie przy uzytkowaniu ok 2 godzin dziennie i tylko przegladaniu stron bez sciagania wystarczy? codziennie po 2 godziny ok
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Zainstaluj sobie cos z tego: <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a> i sprawdz ile danych sciagasz Ty na dzien.

My we dwojke z zona potrzebujemy ok. 500 MB dziennie. Tyle ze zona oglada duzo filmow na youtube, prawie non stop leci radio internetowe, online sa dwa laptopy, HTPC i dwa iPhone - te ostatnie skonfigurowane do ssania poprzez WiFi jesli tylko mozliwe. Niedawo byl mlody znajomych u nas na wakacjach i wyrabial 120 GB na dzien.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

ale tak z twoich doswiadfczen to jezeli przez miesiac codziennie bede TYLKO przegladal strony internetowe przez ok 2 godziny dziennie ale bez ogladania filmow i sluchania muzyki tylko przeglad stron to czy te 5gb jest wystarczajace?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Powinno starczyc. Zalezy jakie strony - na niektorych flash potrafi zezrec paredziesiat MB.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

chyba ze mozliwosc tego kupna jest w polsce w co watpie... chyba ze jakis inny internet bys mi polecil bez umow iitd
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:chyba ze jakis inny internet bys mi polecil bez umow
W Niemczech nie ma mozliwosci nie zarejestrowania karty. Przepisy zabraniaja anonimowosci telefonow.

Edyta:
Mozesz jeszcze kupic ten modem:
http://allegro.pl/vodafone-k3565-hsdpa- ... 81596.html

Modem jest lepszy od aldikowego, a w komplecie jest karta SIM z 3h internetu - wystarczy do uruchomienia SIMa z Aldika.

Mozesz sobie wszystko przygotowac na spokojnie w domu.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Rozumie, czyli jak zakupie ten modem, który podesłaliściel inka to moge go kupic i pozniej w ALDI tylko dokupic karte sim i wlozyc do tego modemu i bedzie chodziło?

jezeli rejesatracje bym przeprowadzilem w polsce za jakies 4 tygognie, bo mam mozliwosc ze znajomy przywioezie mi z niemiec karte sim z Aldi i moge zarejestyrowac kartę na niemiecki adres i wziasc ten modem i karte do niemiec w czerwcu i bedzie chodzilo? prosze o pomoc jak najlepiej to rozwiazac.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Mysle ze kupno modemu z linka + przywieziona do Pl. karta z aldi rozwiarze twoje problemy. Laptop przygotujesz sobie na spokojnie w domu. Karte pomoge ci aktywowac, sciagniesz branding, wyprobujesz z prepaidem i pojedziesz z dzialajacym zestawem.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

serio? jezeli kupie ten modem, i dostane kartę z Aldi za 13 euro i instaluje tu w polsce na laptopie a ty bys mi pomogl z rejestracja na niemiecki adres i tylko bym przyjechal do niemiec to net by mi chodzil? bez zadnych ptroblemow? nie przeszkadzalo by to ze w PL robiona instalacja czy cos?

I jeszcze jedno jak 50BG sie wykozysta to przychodzi jakies powiadomienie czy w jaki sposob zobaczyc?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:jezeli kupie ten modem, i dostane karte z Aldi za 13 euro i instaluje tu w polsce na laptopie a ty bys mi pomogl z rejestracja na niemiecki adres i tylko bym przyjechal do niemiec to net by mi chodzil?
Prawie. Musisz tylko jeszcze doladowac min. 5€ i po przyjezdzie do niemiec aktywowac usluge (szkoda placic za dni ktore bedziesz w PL). Popros kumpla zeby przywiozl Ci jeszcze doladowanie. Najlepiej chyba wziazc 25€. Bedziesz mial 10€ z zestawu, 25€ z doladowania - wystarczy na dwa miesiace internetu i jeszcze bedziesz mial 5€ na telefonowanie.

I jeszcze jedno jak 50BG sie wykozysta to przychodzi jakies powiadomienie czy w jaki sposob zobaczyc?
5 GB nie 50. Zauwazalnie spada transfer.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

czyli jak aktywowac usług? w jaki sposob to sie robi? i czy dam rade sam to zrobic.\

czyli ma mi przywiesc kartę sim za 12,99euro i doladowanie 25 euro? a nie 15 prosze o wyjasnienie tego i czy w polsce doladowac mam to 25 euro czy jak?

i czy jezeli wykożystam to 5GB to pozniej bedzie mi jakos inaczej naliczalo stawki czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> juz internetu nie bedzie

Bardzo dziekuje za pomoc
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:czyli jak aktywowac uslug?
Zamawiasz pakiet poprzez wykrecenie numeru 1155 i wbicie kodu 8-1-costam. Czekasz na SMS, przekladasz karte z telefonu do modemu i gotowe. Sprawdze wieczorem i podam ci dokladnie jakie cyferki musisz wystukac.
radzio06 pisze:czyli ma mi przywiesc karte sim za 12,99euro i doladowanie 25 euro? a nie 15 prosze o wyjasnienie tego i czy w polsce doladowac mam to 25 euro czy jak?
Potrzebujesz 30€ zeby dwa miesiace miec internet. Sprawdzilem jeszcze raz kwoty doladowan w Aldi - sa 5/15/30€ (nie jak w innych sieciach 15/25/50€). Na karcie jest "powitalne" 10€. Musisz wiec doladowac 20€ - czyli 15+5€ (a nie jak pisalem powyzej 25€ - sorry).
radzio06 pisze:i czy jezeli wykozystam to 5GB to pozniej bedzie mi jakos inaczej naliczalo stawki


Do konca waznosci pakietu bedziesz mial wolniejszy net. Po uplywie waznosci, Aldi sprobuje automatycznie odnowic pakiet. Jesli na koncie bedzie minimum 15€, dostaniesz SMSa ze pakiet przedluzyl sie o 30 dni. Jesli nie bedzie kasy, przejdziesz w tryb placenia za kB, o czym tez zostaniesz poinformowany SMSem.

Ilosc transferu ladnie kontroluje program <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>, ktory bardzo dobrze wspolpracuje z tym modemem.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

rozumie to bardzo bym prosil o podanie tych cyferek.

to czyli kumpel ma przywiesc mi karte sim za 12,99 euro i doladowanie tylko jakie 15 euro wystraczy? zeby na 2 miesiace było i jak powiedziec ze doladowanie o tej kwocie do tego rodzaju karty sim zeby do czegos innego nie dala

[ Dodano: 2011-02-28, 12:52 ]
rozumie czyli musi kupic ta karte sim i doladowanie 5 euro i 25 euro, jak mozesz to napisz jak to po niemiecku jej powiedziec zeby dala takie doladowanie do tej kartyu sim.

i m,am doladowac w polsce czy w niemczech do kiedy takie doladowanie ma waznosc jezeli kupi jutro a doladuje jak bede w nimczech w zcerwcu

[ Dodano: 2011-02-28, 12:54 ]
i jeszcze jednio, jak przejdzie w ten tryb placenia za kb to jak mi sie skoncza srodki na koncie to bedzie bralo kase na minus czy po prostu nie bedzie juz neta?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:napisz jak to po niemiecku jej powiedziec zeby dala takie doladowanie do tej karty
Wystarczy 5 i 15, 10 jest juz na karcie. "bitte ajn guthaben bon mit fynfcyjn euro und ajn mit fynf". Dostaniesz wydruk z kasy z numerkami do wbicia (tak jak przy polskich prepaidach).
radzio06 pisze:do kiedy takie doladowanie ma waznosc
Dwa lata. Doladujesz sobie na miejscu, no chyba ze wolisz z PL.
radzio06 pisze:jak przejdzie w ten tryb placenia za kb to jak mi sie skoncza srodki na koncie to bedzie bralo kase na minus czy po prostu nie bedzie juz neta?


Zalezy w ktorym momencie sie skonczy limit.
- jesli n.p. w 15 dniu trwania pakietu, spadnie tylko szybkosc sieci, zadnych dodatkowych kosztow.
- jesli skonczy sie okres na ktory wykupiles pakiet, wydzwonisz wszystkie pieniadze, potem nie bedzie cie laczyc.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

i bedzie wiedziala ze to ma byc wydruk do tego rodzaju karty sim?

i jak doladowac? wlozyc do telefonu jak mam doladowac?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:i bedzie wiedziala ze to ma byc wydruk do tego rodzaju karty sim?
Oni maja tylko jeden rodzaj doladowan.
i jak doladowac?
*104*numer# <sluchawka> - dostajesz potwierdzenie SMSem
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

rozumie, czyli mam kupic ten modem na allegro, za 3 tygodnie kolega przywiezie mi karte i doladowabnia i wtedy byl podal dane do rejestracji dobrze?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Tak.
W miedzyczasie mozesz jeszcze kupic sobie starter z Orange na 5 PLN i zainstalowac modem na laptopie.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

a po co startet do czego?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Sprawdzic, czy modem poprawnie dziala - znaczy czy jest transmisja i czy sie laczy. Bylo by glupio, gdybys pojechal do niemiec i sie okazalo ze modem nie chce chodzic ;)
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ