bluetooth spalony

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukasvectra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-25, 16:40

bluetooth spalony

Post autor: lukasvectra »

Pytanie pewnie wyda sie smieszne, ale sprawa przedstawia sie nast: wyglada na to ze spalil mi sie bluetooth, siedzial caly czas w zlaczu usb, w koncu dioda przestala swiecic..czy przyczyna tego mogla byc slaba jakosc tego bt czy tez to, ze ciagle siedzial w usb?
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: bluetooth spalony

Post autor: draconair »

ani jedno ani drugie, jakis wadliwy był pewnie ... moje bluesoleil juz w latach mozna liczyć ile siedzi w usb ... 24h/7d :-) i nic mu nie jest
Plus LTE
Orange VDSL
lukasvectra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-25, 16:40

Re: bluetooth spalony

Post autor: lukasvectra »

a mozesz go polecic? jakiej jest produkcji?
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: bluetooth spalony

Post autor: draconair »

lukasvectra pisze:a mozesz go polecic? jakiej jest produkcji?
mam zwykłe bluesolei co tego pełno teraz na allegro a jedyne co jest napisane na opakowaniu to model ES-3881 ;-) ... patrząc na google raczej znikomy procent sprawia problemy techniczne [ zasadzniczo żaden ^^ ] a software na płytce w windowsie xp/xp 64bit/vista możemy sobie darowac, bo wystarczy zrobić mały trik w pliku bthusb.inf i system zaczyna widzieć moduł jak "native" co ułatwia bardzo zarządzanie i komunikację z innymi urządzeniami ^^

co daje nam "native" na przykładzie telefonu se k700i i aplikacji zarządzającej fma: nie musimy emulować portu com, program wykrywa urządzenie bt i bezpośrednio możemy się połączyć ...

to tylko przykład, zastosowanie może być szersze od typowej komunikacji między urządzeniami aż po małe sieci lokalne, gdzie wszędzie z pomocą porzychodzi system oraz dokumenty dostępne w Knowledge Base MS :-)

a się rozpisałem, trochę nie na temat :-)

imo IVT Blusoleil robi mimo wszystko bardzo dobre moduły bluetooth z nieco słabym oprogramowaniem, ale to zawsze można zmienić ;-)
Plus LTE
Orange VDSL
lukasvectra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-25, 16:40

Re: bluetooth spalony

Post autor: lukasvectra »

no dobra, ale skoro diodka przestala swiecic to nic sie juz z tym bt nie da zrobic?
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: bluetooth spalony

Post autor: draconair »

no ale to wkońcu bt nie działa całkiem czy tylko dioda :-) ? widziany jest w systemie?

nie opłaca się naprawiac takich rzeczy imho
Plus LTE
Orange VDSL
lukasvectra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-25, 16:40

Re: bluetooth spalony

Post autor: lukasvectra »

Chyba najrozsadniej bedzie zainwestowac w kabel ;)
Doceniam zainteresowanie tematem.
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: bluetooth spalony

Post autor: pimosz »

draconair pisze:[bo wystarczy zrobić mały trik w pliku bthusb.inf i system zaczyna widzieć moduł jak "native" co ułatwia bardzo zarządzanie i komunikację z innymi urządzeniami ^^
Mam BS i Nokie 3660 opisz jak zrobić ten trick :wink:

Będzie możliwości łączenia się przez bt z internetem przez ten telefon bez softu z płyty?
ODPOWIEDZ