Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtek123511
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-19, 20:05
Lokalizacja: Monachium

Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: wojtek123511 »

Witam.
Poszukuję karty WLAN do mojego komputera (najlepiej usb, ale PCI tez ujdzie). Zależy mi na tym, aby karta była jak najtańsza, lecz nie może być beznadziejna. Odległość komputera od routera to około 10 metrów w prostej linii. Niestety jestem zielony w tym temacie, dlatego postanowiłem prosić was o pomoc, aby nie wywalić pieniędzy w błoto.
Pozdrawiam :D
Budżet to hmm.. 50 zł? Da się poniżej tej ceny coś sensownego znaleźć?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: YaHooo »

wojtek123511 pisze:Zależy mi na tym, aby karta była jak najtańsza, lecz nie może być beznadziejna.
No to raczej będzie ciężko coś znaleźć sensownego. Zawsze możesz kupić jakiegoś TP-Linka. W tej cenie mają dość duży wybór. Około 50zł można kupić również jakiegoś Edimaxa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wojtek123511
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-19, 20:05
Lokalizacja: Monachium

Re: Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: wojtek123511 »

Mogłby kolega doradzić jakis konkretny model? sprawdzałem te dwie firmy i kart sieciowych w moim przedziale cenowym znalazłem dość sporo a nie mając pojęcia na co patrzeć ciężko mi wybrać... doprecyzuje swoje wymagania: chciałbym aby karta nie tracila zasiegu na 10-12 metrow w prostej linii oraz żeby prędkość internetu odbieranego dzieki niej pozwala na oglądanie filmów z yt w jakości hd bez przycięć. Internet mam 30mb/s więc wystarczy tylko aby karta go bardzo nie spowalaniala a wyciągnie spokojnie film w hd bez żadnego zawieszenia.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: YaHooo »

Mogłby kolega doradzić jakis konkretny model?
Z mojego doświadczenia to w tej cenie wszystko jest podobnej jakości.
wojtek123511 pisze:Internet mam 30mb/s
Tego raczej nie przepchniesz po WiFi. A karta musi być w standardzie "n"? Bo raczej w tej cenie dostaniesz tylko a/b/g ewentualnie b/g. Masz jakieś inne urządzenia w sieci WiFi?
wojtek123511 pisze:aby karta nie tracila zasiegu na 10-12 metrow
Masz jakieś przeszkody, czy to te same pomieszczenie? Ja bym wziął jakąś z antenką zewnętrzną. Zawsze to lepszy sygnał.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:A karta musi być w standardzie "n"? Bo raczej w tej cenie dostaniesz tylko a/b/g ewentualnie b/g.
:szok: Gdzie widziałeś karty abg za 50zł? Bg to już w ogóle złom. Za tyle dostanie pewnie 1T1R 2.4GHz (150Mb/s na kanale 40MHz) w praktyce da radę przepchnąć coś koło 40 może 50Mb/s
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
wojtek123511
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-19, 20:05
Lokalizacja: Monachium

Re: Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: wojtek123511 »

12 metrów i dwie ściany dzielą komputer od routera (cisco epc3925). Czy http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow ... 64382.html sprawdzi się w takiej sytuacji? Btw. będzie działał z windowsem 8? Wystarczy, żeby wykorzystywał chociaż 10 mb/s z tych 30, ale żeby był stabliny i nie gubił sygnału.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze: Gdzie widziałeś karty abg za 50zł?
No może przesadziłem z tym a.
wojtek123511 pisze:Czy http://allegro.pl/tp-link...3686264382.html sprawdzi się w takiej sytuacji?
Znajomy ma podobną kartę i nie narzeka na gubienie zasięgu itp.
wojtek123511 pisze:Btw. będzie działał z windowsem 8?
Nie mam pojęcia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wojtek123511
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-19, 20:05
Lokalizacja: Monachium

Re: Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: wojtek123511 »

To ostatnie pytanie: z tym routerem będzie działała ta karta, którą dałem w poście wyżej?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Karta WLAN najlepsza stosunek jakosc/cena.

Post autor: YaHooo »

wojtek123511 pisze:z tym routerem będzie działała ta karta, którą dałem w poście wyżej?
Karty działają z każdym routerem. Jedynie co może nie działać to różne rozszerzenia danego producenta, typu podwyższona przepustowość. Wtedy trzeba używać sprzętu tego samego producenta oraz czasem określonych modeli router+karta.

PS. na forum panuje zasada, że przydziela się użytkownikowi max 1 punkt pomógł w danym wątku. Natomiast możesz przyznać punkt kilku userom. Usunąłem nadmiarowe punkty.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ