Jak internet na moja potrzeby?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: Lucas_21 »

Witam. Potrzebuję opcji internetu, która była by dla mnie najkorzysteniejsza.
Potrzebują internet, gdzy jestem u rodziny na wsi, korzystałbym z niego 2-3 razy w miesiącu. Bez żadnego ściągania, tylko przeglądanie www, ale żeby to przeglądanie szło sprawnie, bez zamulania.
Jakiego dostawcę wybrać?
Mam obecnie starter z mBank mobile, w modemie blueconnet, który mam w routerze. Musze co chwilę doładowywać konto żeby ważności nie straciło, a mało korzystam.. Jest jakaś inna alternatywa dla tych, którzy mało korzystają?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: ja.michal »

Aero2 jeśli jest zasięg. Ewentualnie T-Mobile z opcją dziennego korzystania czyli 2zł/doba/250MB+lejek (doładowanie najbardziej opłacalne 50 zł na 3 miesiące).
Ciężko coś poradzić nie wiedząc gdzie chcesz z tego korzystać.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: wojteks »

Lucas_21 pisze: Jest jakaś inna alternatywa dla tych, którzy mało korzystają?
Cudowne karty ze znanego portalu aukcyjnego powinny wystarczyć.
Lucas_21 pisze:u rodziny na wsi
Jaki operator ma na tej wsi zasięg i jakiego rodzaju.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: matek451 »

Podaj jaka to wieś, sprawdzimy jaki zasięg maja operatorzy. Jaki masz modem?
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: Lucas_21 »

Wieś. Ligota Mała - Polska Cerekiew gmina.
Modem Blueconnet Huawei e160.
Z obliczeń, z korzystania dotychczas wychodzi średnio 300 MB na 2 tygodnie max. W mBank jest tak, że wbijam kody i ładuje mi pakiety po 100MB, ale chodzi o tą ważność konta, już 2 karty wygasły, bo zapomniałem doładować, a, że noo rzadko korzystam to zapomne.
Nie wiem zastrzeżeń do działa poprostu no.. musiał bym co 3 miesiące ładować konto za te 60zł co przedłuży mi.
Prędkość tragiczna nie jest,_wolno chodzi, ale router mam na strychu (2 piętro) oddziela zasieg..

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2013-11-27, 19:21 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2013-11-27, 19:22 przez Lucas_21, łącznie zmieniany 2 razy.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: Piotrek24 »

Moje tereny prawie :D masz tam UMTS900 Plus/Aero2/Cyfrowy Polsat w okolicach Ciężkowic i w Chróstach (obydwa działają, swojego czasu nawet trochę z nich korzystałem). Ale twój Huawei (też kiedyś go miałem) nie obsługuje UMTS900 potrzebujesz coś co obsłuży UMTS900 czyli np. Huawei E3131, ZTE MF669 itp. Jeśli masz tak sporadycznie oglądać to myślę że Aero2 się nada, sam mam i działa wyśmienicie, na takie przeglądanie stron starczy. Cudowne karty Plusa ostatnio znacząco podrożały i jest ich coraz mniej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: wojteks »

Lucas_21 pisze:Nie wiem zastrzeżeń do działa poprostu no.. musiał bym co 3 miesiące ładować konto za te 60zł co przedłuży mi
Czy możesz to zdanie napisać jeszcze raz po polsku żeby było zrozumiałe dla czytających?
Nie pomagam na PW!
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: Lucas_21 »

Nie mam zastrzeń do działania, pomimo, że mam antene na strychu i sygnał przez router i 2 stropy przechodzi, internet w nawet w miarę chodzi, wolno, ale chodzi.
w mBank mobile liczy się ważność konta, miałem nowy starter załadowałem za 60zł aktywowałem usługi i działało nie_wykorzystałem ani połowy i pomimo kasy na koncie zablokowali, bo nie załadowałem, po_prostu tak rzadko korzystam, że zapomniałem załadować. Moje korzystanie tam z neta to przeglądanie stron www nic po za tym. Nic nie pobieram.
Mam modem karte w środku i tak śmigam, ale po_prostu ta ważność konta no..chciałbym coś lepszego jeśli jest opcja żebym nie musiał sie martwić datą ważności..
Dodam, że najlepszy zasięg mam w plusie tam.
Ostatnio zmieniony 2013-12-18, 18:43 przez Lucas_21, łącznie zmieniany 1 raz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jak internet na moja potrzeby?

Post autor: DejaVu »

Lucas_21 pisze: ważność konta no..chciałbym coś lepszego jeśli jest opcja żebym nie musiał sie martwić datą ważności..
A telefon w jakiej sieci masz? nie myślałeś nad używaniem telefonu jako modemu? bo rozumiem że jadąc na wieś do rodziny bierzesz ze sobą laptopa? jeśli nie często korzystasz z internetu i używasz tylko do przeglądania stron www. czy mailowania , to po co zasilać jakąś tam dodatkową kartę? W Plusie na kartę np. w taryfie ''więcej internetu i sms'' za 200MB zapłacisz 1zł/za 30dni .W Orange w taryfie na kartę Smart jest 1gr/100kb Moim zdaniem jak się mało korzysta to można używać telefonu jako modemu ,bo przecież i tak taki telefon co jakiś czas doładowujesz ;) albo zobaczyć Aero2 lub co oferują inne sieci. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ