Ograniczenie wi-fi i pomoc z siecia

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
titan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-02, 15:08
Lokalizacja: Piła

Ograniczenie wi-fi i pomoc z siecia

Post autor: titan »

Witam

Mam problem z internetem w miejscu, w którym wynajmuje pokój. Otóż mieszkam z dziewczyna i z dwoma innymi osobami na stancji. Mamy tutaj neostrade 12mb i dość często zdarza się, ze jedna z tych dwóch osób robi coś na internecie (najprawdopodobniej ściąga). Wszyscy prócz mnie są podłączeni do internetu przez wi-fi. Dziwne jest również to, ze łącząc się przez wi-fi pingi skaczą. W domu czegoś takiego nie miałem. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś sposób, żeby ograniczyć wi-fi tak, żebym mógł wieczorami sobie spokojnie pograć lub żeby ustawić jakąś zasadę dla mojej gry tak, żeby ping nie skakał. Router to D-link DSL-2640B.

Dodatkowo wrzucę screen ze statystykami:
Obrazek
Jeśli nie dałoby się z tym nic zrobić to czy mógłby mi ktoś polecić jakiś internet bezprzewodowy, który pozwoliłby mi grac na polskich i zagranicznych serwerach?
dexter18

Re: Ograniczenie wi-fi i pomoc z siecia

Post autor: dexter18 »

titan pisze:Jeśli nie dałoby się z tym nic zrobić to czy mógłby mi ktoś polecić jakiś internet bezprzewodowy, który pozwoliłby mi grac na polskich i zagranicznych serwerach?
Dużo grałem osobiście mam bezprzewodowy i gram. Np. pingi w CS na hspa+dc wynosiły 55 ms, wiec dało się grać. W WarThunder są pingi 90-120 ale to łącze mobilne więc cudów nie ma. Na neo pingi były 75.
Możesz zastosować router, który może przyciąć prędkość internetu dla danych osób, tzw lejek.
titan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-02, 15:08
Lokalizacja: Piła

Re: Ograniczenie wi-fi i pomoc z siecia

Post autor: titan »

Konkretnie chodzi mi własnie o csa, wiec byłoby to satysfakcjonujące! :D Możesz powiedzieć konkretnie skąd ten internet, pakiet i koszt? Mieszkam we Wrocławiu wiec z zasięgiem itp nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o wymianę routera to raczej to nie wchodzi w grę ponieważ właściciele nie będą z tego zadowoleni :(
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ograniczenie wi-fi i pomoc z siecia

Post autor: YaHooo »

dexter18 pisze: Możesz zastosować router, który może przyciąć prędkość internetu dla danych osób, tzw lejek.
Ale to też nie gwarantuje poprawy. Bardziej odpowiedni by był jakiś porządny QoS który by mógł ustawić priorytet dla pakietów wykorzystywanych przez grę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
titan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-02, 15:08
Lokalizacja: Piła

Re: Ograniczenie wi-fi i pomoc z siecia

Post autor: titan »

Czyli ogolnie jakiekolwiek skonfigurowanie mojego routera nie wchodzi w gre?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ograniczenie wi-fi i pomoc z siecia

Post autor: YaHooo »

titan możesz próbować. Przecież nic nie tracisz. Z tego co mi się udało wyczytać na tym emulatorze http://www.support.dlink.com/emulators/ ... ction=view to w zakładce Advanced -> QoS jest odpowiednia opcja. Możesz tu popróbować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ