Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: T9 »

Witam.

Sytuacja jest taka: Mam dwa laptopy, macierzysty czyli m6600 posiada wewnętrzny modem sim (internet - aldi talk DE) i wyprowadzoną antenę zewnętrzną 15dbi (bo sygnał jest z rzyci). oraz jest bardziej jako stacjonarny bo stoi na biurku.

Chcę jednak w najprostszy i najtańszy sposób udostępnić ten internet do drugiego laptopa (HP 8460p), pytanie jak?

Skrętką byłoby najprościej ale walający się kabel średnio mi się widzi, m6600 będzie zawsze miał prio nad 8460p jeśli będzie chciało się skorzystać z neta. Karty sieciowe oczywiście są.

Router wifi (obydwa laptopy mają wifi i aktualnie nie korzystają) z obsługą 3g i możliwością podłączenia zew. modemu USB, wsadzenie tam SIM, tylko by musiał mieć możliwość podpięcia zewnętrznej anteny(!), LUB router wifi z SIM, ale obydwa warianty to niezbyt tania impreza - ~300zł+

A może jakieś inne pomysły?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: key »

Kup router obslugujacy twoj modem.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: wojteks »

T9 pisze:A może jakieś inne pomysły?
Ad-hoc między laptopami czyli klasyczny <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194" target="_blank">»ICS«</a> z modemu na kartę WiFi.
Nie pomagam na PW!
stan55
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2007-07-08, 07:17

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: stan55 »

Witam.Jeśli 2 lapki mają karty WiFi i na jednym z nich masz internet ale nie z karty SIM włożonej do modemu USB to pobierz program Connectify Hotspot /wystarczy wersja standart/ i skonfiguruj go,uruchom na lapku z netem WiFi i na drugim też. Odpal program i klik na start.Poczekaj ok.1 minuty i na drugim lapku masz neta przez WiFi.Jeśli na pierwszym jest internet z modemu USB trzeba kupić wersję PRO /koszt ok.80 PLN/Ja tak mam od 6 miesięcy i działa bez zarzutu/.Pozdrawiam.Stan
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: key »

Za 80 PLN kupil bym router i cieszyl sie z tego, ze nie mam zadnych kabli wpietych do laptopa. Ale jak to mowia, jeden lubi szampana, drugi jak mu nogi smierdza.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: ja.michal »

Ewentualnie wykorzystanie Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter jeśli sterownik karty WiFi na to pozwala. Sieć jest wtedy widziana jako infrastruktura, a nie ah-hoc, można wiele urządzeń podłączyć, można mieć na jednej karcie wifi połączenie z jakąś siecią i udostępniać jednocześnie na tej samej karcie (oczywiście wydajność spada).
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: T9 »

Aha zapomniałem wspomnieć z modemu USB nie mam więc to ewentualnie miałby być też zakup (tylko wewnętrzny dell - ericsson 5550
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: ja.michal »

Najprościej i najtaniej kupić router do tego celu. Jeżeli to ma być łącze w praktyce stacjonarne to polecam szukać czegoś stacjonarnego.
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: T9 »

Pytanie tylko jaki router takowy kupić bo totalnie nie w temacie (zaznaczam że by musiał mieć podłączenie anteny zewnętrznej dla odbioru GSM) ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: ja.michal »

Do każdego stacjonarnego można połączyć antenę zewnętrzna.
Dostępne szerzej ostatnio, przynajmniej w Polsce, już z LTE to Huawei B593s-22, Huawei B593, D-Link DWR-921, D-Link DWR-923 (bez LTE 1800, bez HSPA+ 900; HSPA+/HSPA+ DC tylko na 2100 MHz, LTE na 800/900/2600 MHz), Huawei B880 (nowszy model, dostępny na eBayu).
Bez LTE np. Huawei B683 (HSPA+ 900/2100 MHz do 28 Mb/s), Huawei B932 (samo HSPA+ do 7,2 Mb/s; wspiera wszystkie częstotliwości 3G).

Trochę hybryda bo z baterią, ale w sumie stacjonarny Huawei E5172 (dostępny na eBayu).

To tak na szybko.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: key »

Tylko nie wiem po co przeplacac za LTE - w DE nie ma ofert LTE na karte. Dla Aldi wystarcza dowolny modem klasy 7.2, ktore sa do kupienia za pare euro na e-bay.
Nie pomagam na PW.
T9
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-14, 21:49
Lokalizacja: EU

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: T9 »

LTE mi nie potrzebne, wystarczy HSPA/HSPA+, na chwilę obecną będzie na crossowaną skrętkę.

A tak BTW, da się w jeszcze inny sposób - mianowicie komputer nadrzędny (m6600) połączyć skrętką z zwykłym routerem Wifi i w ten sposób "nadać" internet bezprzewodowo by mógł drugi komp odebrać? Bo akurat zwykły router gdzieś by się tam znalazło...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Udostępnienie internetu drugiemu komputerowi...

Post autor: wojteks »

T9 pisze:da się w jeszcze inny sposób
Da się.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ