Routher TL-MR3420 - ograniczenie łącza

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Routher TL-MR3420 - ograniczenie łącza

Post autor: Areecki »

Witam
Mam internet limitowany w Play i często jest tak, że domownicy posiadający Wi-Fi w telefonach korzystają z internetu i limit szybko pada.
Chciałbym nałożyć limit na urządzenia korzystające z Wi-Fi.
Problem w tym, że nie wiem jak uzupełnić tą tabelkę oraz nie wiem jak zrobić tak, żeby dodać do jednej listy IP telefonów komórkowych, a do innej listy ( tablet) zwiększyć prędkość.
Ogólnie chodzi mi o to , abym mógł kontrolować kto jak ma sobie korzystać z internetu.
Ja stacjonarny - bez limitu
Tablet - limit wyznaczony przeze mnie
Komórki / Smarfony - Limit wyznaczony przeze mnie

http://scr.hu/0fqx/ekp8a

Na chwilę obecną chciałbym na próbie ograniczyć korzystanie z internetu siostrze która korzysta z telefonu przez Wi-Fi. Jak sprawdzić jakie ma ona IP Rangę ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Routher TL-MR3420 - ograniczenie łącza

Post autor: YaHooo »

Areecki pisze:Jak sprawdzić jakie ma ona IP Rangę ?
Tu chodzi o zakres adresów IP komputerów znajdujących się w sieci lokalnej, czyli Twojej siostry. Ale obawiam się, że do Twoich zastosowań musiałbyś mieć porządniejszy sprzęt niż taki zwykły TP-Link.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ