Sieć wifi dalekiego zasięgu

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sieć wifi dalekiego zasięgu

Post autor: ja.michal »

wojteks pisze: takich jak ja jest duuuża większość
Zgadza się. Widziałem wykres ruchu w sieci LTE z całego czasu testów w Play. Praktycznie havy userów było 1-2%, tyle samo takich co kilkaset MB pobierali, a ponad 90% to coś koło 10-15 GB. Teraz zapewne progi się podniosły to tych koło 20 GB.
Puma1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2014-09-02, 17:29
Lokalizacja: Janowice Duże

Re: Sieć wifi dalekiego zasięgu

Post autor: Puma1985 »

ja.michal pisze:Zgadza się. Widziałem wykres ruchu w sieci LTE z całego czasu testów w Play. Praktycznie havy userów było 1-2%, tyle samo takich co kilkaset MB pobierali, a ponad 90% to coś koło 10-15 GB. Teraz zapewne progi się podniosły to tych koło 20 GB.
technologia idzie do przodu, za 2 lata większość filmów będzie w full Hd jak nie blue Ray i wtedy 20-30 GB to będzie już havy user, jak będą mieli coraz więcej użytkowników to ta poprzeczka bedzie szła w przeciwną stronę i to może być na + dla właśnie sieci Wifi na które chciałem się rzucać jak szczerbaty na suchary...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-10-23, 21:08 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-10-23, 20:07 przez Puma1985, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sieć wifi dalekiego zasięgu

Post autor: ja.michal »

Oczywiście, że transmisja będzie rosła. Pozostaną jedynie światłowody, aby to obsłużyć. Kolejna sprawa to już wystartowała aukcja na 800/2600 MHz, a w niej jest m.in. zapewnienie pokrycia białych plam. Jeżeli u ciebie w rejonie jest problem z szybkim internetem, ogólnie z siecią mobilną to można się spodziewać, że powstanie tam jakiś maszt z LTE w przeciągu roku do dwóch lat.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sieć wifi dalekiego zasięgu

Post autor: wojteks »

Puma1985 pisze: i to może być na + dla właśnie sieci Wifi
Pasmo dostępne dla WiFi jest też bardzo ograniczone, w 2.4GHz już praktycznie przepełnione a w 5GHz też ciasno się robi. Przy odpowiednich inwestycjach w takie sieci jeszcze chwilę pociągną, wszyscy klienci muszą być połączeni w 802.11n 5GHz z prędkościami 150Mbps (300Mbps MIMO) i koniec. Na tym postęp w sieciach WiFi (radiówkach) się skończy w przeciwieństwie do sieci LTE które nadal będą się rozwijać. Rozwój WiFi czyli zwiększanie prędkości odbywa się kosztem zajmowania (agregacji) kolejnych kanałów, rozwój LTE odbywa się przez zwiększanie dostępnego pasma (800, 1800, 2600 .....) oraz rozwojem technologii przesyłu na co pozwalają znacznie większe moce nadajników po stronie bazy i terminala.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ