WiFi w autobusach miejskich ZTM Warszawa

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bulbulator
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2011-01-11, 14:46
Lokalizacja: Wawa

WiFi w autobusach miejskich ZTM Warszawa

Post autor: bulbulator »

Witam,
mam pytanie czy komuś z szanownych forumowiczów udało się skorzystać z sieci bezprzewodowej w warszawskich autobusach?

Niezależnie czym i w jakim miejscu pojazdu sprawdzam - wynik zawsze jest taki sam:
siła sieci jest maksymalnie na poziomie dostatecznym i co chwila są zrywane połączenia, natomiast gdy już uda się połączyć ze stroną "rejestracji" łącze nie pozwala na dalszą komunikację - tak jak to mam miejsce w przypadku hotspotów stacjonarnych.

Czy oni nadajniki umieścili w silnikach, żeby było więcej problemów niż użytkowników ;)?
Bulb
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WiFi w autobusach miejskich ZTM Warszawa

Post autor: ja.michal »

Chyba takie pytania musisz kierować do obsługujących te HotSpoty.

Abstrahując od problemu, który poruszasz, trochę zastanawiam się nad sensem korzystania z takich HotSpotów w stolicy. W końcu sieć LTE/3G jest już dobrze rozwinięta, a pakiety duże. W końcu HotSpot w autobusie działa właśnie przez LTE/3G.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: WiFi w autobusach miejskich ZTM Warszawa

Post autor: ygreko »

Na marginesie - wifi dostarczane przez państwowe podmioty to żena. U mnie na wiosce też uruchomili - nie działa. Na poczcie jest "bezpłatne wifi sponsorowane przez lidera technologii LTE" - nie działa. Nie dziwi mnie to, że w autobusach też nie działa...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WiFi w autobusach miejskich ZTM Warszawa

Post autor: ja.michal »

Na warszawskiej starówce również WiFi publiczne kiepsko działa.
ODPOWIEDZ