Połączenie internetowe w dwóch domach bezprzewodowo

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lizard
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-22, 13:03
Lokalizacja: Płaza

Połączenie internetowe w dwóch domach bezprzewodowo

Post autor: Lizard »

Hej, potrzebuje pomocy i już przedstawię wam jak wygląda sytuacja ;)

A więc tak w domu nr 1 mam podłączoną kablem telefonicznym neostrade do modemu "Sagemcom F@ast 2704" który po prostu zasięg w domu nr 1 i wszystko jest spoko. Za pomocą kabla zewnętrznego "skrętki podpiąłem kabel do złącza lan w tym modemie i drugi koniec podpiąłem no Acces pointa Airlive Linksys WL-5460 AP v2 którego antena jest wycelowana w dom nr 2. I tu jest problem ponieważ zasięg tak jakby w tym domu numer 2 z tej anteny odbiera w jednym pokoju a reszta jest bez zasięgu, chodzi o to żeby w tym drugim też było wifi na cały dom. Oprócz opisanego sprzętu mam jeszcze do dyspozycji jeszcze jeden modem Sagemcom F@ast 2704 i D-link dir-300. Powiedzcie jak to mniej więcej połączyć lub co innego kupić żeby to fajnie śmigało bez straty prędkości jakiś dużych ;)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Połączenie internetowe w dwóch domach bezprzewodowo

Post autor: key »

Dziala jak powinno, a nawet lepiej: Neostrada jest ograniczona do jednego domu.
Nie pomagam na PW.
Lizard
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-22, 13:03
Lokalizacja: Płaza

Re: Połączenie internetowe w dwóch domach bezprzewodowo

Post autor: Lizard »

jak to ? przecież działa mi na laptopie w domu nr 2 tylko chodzi o to zeby tam ustawic router czy cokolwiek zeby odebralo sygnal z domu nr 1 i dało sygnał na cały dom nr 2
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Połączenie internetowe w dwóch domach bezprzewodowo

Post autor: wojteks »

Lizard pisze:jak to ?
Normalnie, taki jej regulamin, nie wolno dzielić poza lokal.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ