RT73 WIFI nie łączy z TL-WR740N

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jasio186
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-01-19, 17:42
Lokalizacja: Będzin

RT73 WIFI nie łączy z TL-WR740N

Post autor: jasio186 »

Witam
Mam problem z pobraniem adresu sieciowego przez kartę bezprzewodową RT73 zintegrowaną z laptopem Fujistsu Amilo LA 1703 z sieci bezprzewodowej z routera TL-WR74N. System operacyjny na tym laptopie to winXP service-pack 3.
Sieć bezprzewodowa działa bez problemu na wszystkich urządzeniach, oprócz przedmiotowego laptopa.
Na routerze jest włączony serwer DHCP a w karcie sieciowej laptopa jest ustawione automatyczne uzyskiwanie adresu IP.
Próbowałem też przypisać adres IP przez jego zarezerwowanie w serwerze DHCP dla adresu MAC karty.
Procedura łączenia zatrzymuje się na "pobieranie adresu sieciowego".

Wykonałem też sprawdzenie podłączenia się z tej karty sieciowej do routera smartfonu SAMSUNG S3 mini, który z kolei podłączony był tylko do sieci bezprzewodowej z routera TL-WR740N. Wtedy połączenie następuje bez problemu.

Zmieniałem podsieć LAN z 192.168.0.1 na 192.168.43.1
Próbowałem zmieniać sterowniki karty sieciowej.

Proszę o podpowiedź.



Dzięki za podpowiedź - w ustawieniach zaawansowanych sieci bezprzewodowej było ustawione szyfrowanie WEP; po zmianie na WPA2-PSK z szyfrowaniem AES połączenie ruszyło od strzału.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2015-01-19, 21:24 przez jasio186, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: RT73 WIFI nie łączy z TL-WR740N

Post autor: wojteks »

Stawiam na szyfrowanie jakie jest zdefiniowane w routerze, stara karta WiFi sobie z nim nie radzi.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ