Lagi i słaba prędkość internetu po wifi mimo dobrego zasięgu

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Spid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-01-21, 20:11
Lokalizacja: Kraków

Lagi i słaba prędkość internetu po wifi mimo dobrego zasięgu

Post autor: Spid »

Witam,

mój problem jest następujący - speedtest z komputera:

http://www.speedtest.net/my-result/4078034452


Na tym teście ping akurat był ok, ale na przykład podczas strzelania kasków w csa potrafi skakać do 400. Mój internet to "opcja do 10Mbps" z orange. I rzeczywiście tyle jest, bo na laptopie z którego korzystam przy tym samym biurku co z komputera śmiga bez zarzutów. Na komputerze rzadko dochodzi do 5 Mbps. Co ciekawe, łącze jest asymetryczne, a upload jest tylko 3 razy mniejszy niż download, a nie circa 8 :)

Chcąc rozwiązać ten problem zrobiłem formata, jak to nie pomogło to wymieniłem kartę sieciową na nowiutkiego tp linka TL-WN751ND. Dalej bez zmian niestety.

Model karty sieciowej już podałem, router to sagem f@st 2704(testowałem na innym routerze też, problem nie ustąpił). Płyta główna Asrock N68C-S UCC. Niestety ma tylko jeden slot PCI i nie mogę karty sieciowej zamontować w innym, a wydaje mi się właśnie że te wszystkie problemy powoduje płyta główna :(


Potrzebujecie jeszcze jakiś danych? Macie jakiś pomysł co mogło się skopać?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lagi i słaba prędkość internetu po wifi mimo dobrego zasięgu

Post autor: wojteks »

Spid pisze:Macie jakiś pomysł co mogło się skopać?
Sąsiad uruchomił sieć WiFi/nianię/kamerę/videosender na tym samym kanale?

Podłącz PC kablem ethernet.
Nie pomagam na PW!
Spid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-01-21, 20:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Lagi i słaba prędkość internetu po wifi mimo dobrego zasięgu

Post autor: Spid »

wojteks pisze:Sąsiad uruchomił sieć WiFi/nianię/kamerę/videosender na tym samym kanale?
To czy w takim razie na laptopie nie powinienem mieć tych samych problemów?


wojteks pisze:Podłącz PC kablem ethernet.
Taki mam plan, ale dopiero w weekend będę miał czas żeby peceta i reszte szpejów od siebie na dół znosić(router piętro niżej, dokładnie pode mną). Ale podłączyłem dzisiaj laptopa do komputera po kablu i z laptopa próbowałem udostępniać internet. Bez większej różnicy niestety.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lagi i słaba prędkość internetu po wifi mimo dobrego zasięgu

Post autor: wojteks »

Spid pisze:To czy w takim razie na laptopie nie powinienem mieć tych samych problemów?
Karta karcie nie równa, poziom sygnału pewnie też się różni. Przeskanuj PC pod kątem złośliwego oprogramowania.
Nie pomagam na PW!
Spid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-01-21, 20:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Lagi i słaba prędkość internetu po wifi mimo dobrego zasięgu

Post autor: Spid »

wojteks pisze:Karta karcie nie równa, poziom sygnału pewnie też się różni. Przeskanuj PC pod kątem złośliwego oprogramowania.
PC czysty, 12h temu robiony format.

[ Dodano: 2015-01-22, 20:29 ]
Zmieniłem w routerze "channel" z "auto", ustawiając na sztywno "1". Rozegrałem 2 mecze w cs go i działało jak malina, speedtest też taki jak na laptopie. Ale z werdyktem czy problem rozwiązany jeszcze sie wstrzymam.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2015-01-24, 10:21 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2015-01-24, 10:20 przez Spid, łącznie zmieniany 1 raz.
Spid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-01-21, 20:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Lagi i słaba prędkość internetu po wifi mimo dobrego zasięgu

Post autor: Spid »

Od tamtej pory brak problemów, więc problem wydaję się rozwiązany, w ten nietypowy sposób :)

Temat można zamknąć.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ