Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dadajszen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-23, 11:40
Lokalizacja: Płock

Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: Dadajszen »

Witam, mam internet LTE od jakiegoś miesiąca, wyczerpałem transfer( 30 GB) i mam internet LTE prędkość miała być do 20 Mb/s miałem ok. 10-15 Mbps. Wczoraj rano wchodzę i wszystko odpalam normalnie strony się wczytują, a jest problem z youtube i wszystkimi stronami na których są filmy, to samo jest jak chce coś pobrać po prostu prędkość pobierania jest 60 kb/s... ping mam 30-50. W gry takie jak CS:GO można grać bezproblemowo to samo skype 0 lagów. Nie wiem co mam zrobić
Ostatnio zmieniony 2015-01-23, 17:35 przez Dadajszen, łącznie zmieniany 2 razy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: ja.michal »

Urok Plusa i ich Power LTE. Zmienić operatora.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: matek451 »

Od czerwca 2014 w internecie cała prawda o Power LTE z Plusa/CP a mimo to ludzie dają się nadal nabierać. Ale SmartDom jak widać czyni cuda. Jest tanio za 50% lub 1 zł to i działa jak działa czyli 32kb/s.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: wojteks »

Nie wiem co mam zrobić
Poczekać do nowego okresu rozliczeniowego a potem oszczędzać transfer żeby na cały miesiąc wystarczyło.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: ja.michal »

matek451, nie można tak do końca wylewać na operatora całych pomyj. Jeżeli ktoś świadomie wybiera, wie co mu potrzebne, to nie jest zła oferta.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: matek451 »

To nie pomyje. Większość z tych ludzi uzyskała zapewnienie konsultanta, że po przekroczeniu limitu podstawowego internet będzie działał z prędkością np. 20Mb/s i nie będzie limitu danych a prędkość nie będzie dalej spadała. Sam uzyskałem takie informacje i zapewnienia od konsultanta z DUK w CP, który kłamał nie wiedząc z kim ma do czynienia. W dobrej wierze podpisali umowę więc gdzie tu świadomy wybór. Oni zostali po prostu oszukani.Większość z nich nie czytała nawet regulaminu lub go nie zrozumiała a konsultanci nie raczyli im tego wytłumaczyć. Post kolegi jest tego idealnym przykładem. Na dodatek ten proceder trwa nadal. W internecie nie brak zapisów takich rozmów między konsultantami a klientami.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: ja.michal »

matek451 pisze:nie będzie limitu danych
Bo nie ma. Prędkość spada.
matek451 pisze:Większość z nich nie czytała nawet regulaminu
To czyja wina?

Klienci zawierzają obsłudze, a obsługa to wykorzystuje. Kto tutaj jest jeleniem? To nie tylko problem postępowania operatora, a również ludzi. Praktycznie rozkłada się to po 50%.

Ciekawe jaki odsetek umów Power LTE to użytkownicy, którym blokują tak drastycznie. Nigdy się nie dowiemy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: matek451 »

Większość nawet nie wie ile pobiera i czy im blokują prędkość, znam takich. Poziom wiedzy o technologii zerowy, wierzą reklamom i konsultantom. Najważniejsze , że jest rabat 50% to jak nie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>. Magia promocji i reklam działa w narodzie od 25 lat, markety zrobiły swoje. A co do regulaminu to wielu konsultantów celowo go nie pokazuje, tłumaczy że w rozmowie przekazali wszystko. To znany od dawna proceder. Zapewnienia dotyczą nie tylko limitu ale też wyraźnie mówią, że prędkość na LTE nie spadnie poniżej wymienionego np. 20Mb/s.Takie działania popiera operator, który nie wprowadzi jasnych kryteriów przycinania prędkości. Wszystko tłumaczy FUP. A nie można tego zrobić tak jak w Play, jasny limit, lejek 2Mb/s na dodatek nie stosowany obligatoryjnie. Zresztą w ofercie dla firm Super LTE zrobił podobnie, limit 100GB ale lejek 0,5Mb/s. Wiadomo klienci biznesowi korzystają z usług prawniczych więc z nimi nie warto zadzierać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: ja.michal »

Nie każdy się na wszystkim zna i nie musi. Oczywiście na naciąganie musi być przyzwolenie góry. Jak zamawiałem umowę z Orange przez telefon to konsultant czytał mi dokładnie regulamin zgód, a jak mu powiedziałem, że dokładnie go znam to stwierdził, że musi to zrobić i czytał dalej. Faktycznie różne sieci, różne standardy.
Dadajszen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-23, 11:40
Lokalizacja: Płock

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: Dadajszen »

Co to jest 30 GB na miesiąc :O . Mówili, że jak jestem w zasięgu LTE to po przekroczeniu limitu będzie do prędkość do 20 Mb/s
Ostatnio zmieniony 2015-01-24, 09:28 przez Dadajszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: wojteks »

Dadajszen pisze:Mówili,
No cóż, liczy się to co podpisałeś a nie to co mówili.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: YaHooo »

Dadajszen pisze:Mówili, że jak jestem w zasięgu LTE to po przekroczeniu limitu będzie do prędkość do 20 Mb/s
A przeczytaj regulamin. Masz tam jasno napisane, że w ramach usługi Plus może przyciąć łącze do 32kb/s i to nawet tłustym drukiem...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: matek451 »

Jak widać schemat postępowania konsultantów Plusa jaki przedstawiłem potwierdza się w przypadku autora postu. Miało być 20Mb/s a jest 60kb/s i płacz. Wystarczyło zajrzeć do internetu i poczytać o tym jaka jest prawda o Power LTE Plusa/CP. Umowa podpisana , pacta non conventa. W regulaminie jasno sprecyzowane, że Plus może wszystko, klient nic. Ja nie skorzystałem z takich "praw" i podziękowałem za taką usługę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus Internet LTE - ZACINANIE SIĘ YOUTUBE

Post autor: YaHooo »

matek451 pisze:Jak widać schemat postępowania konsultantów Plusa jaki przedstawiłem potwierdza się w przypadku autora postu.
Niestety sam się ostatnio o tym przekonałem. Konsultant powiedział, że po przekroczeniu limitu w LTE obcinają prędkość do 5Mb/s (abonament 15GB). O lejku 32kb/s wspomniał tylko w przypadku korzystania z 3G :dobani:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ