manager połączeń wifi mogący banować wybrane mac-adresy

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

manager połączeń wifi mogący banować wybrane mac-adresy

Post autor: pgoral »

Szukałem, googlałem, pisałem na innym forum i jak w pewnej piosence Kuby Sienkiewicza wszystko... . Potrzebuję managera połączeń - który by działał zamiast tego w Win7 - np. tak jak to jest w dedykowanym oprogramowaniu w thinkpadach. Ustawiam sieć jaka mnie interesuje i chce się z nią połączyć. Roaming w ramach tego same SSID może działać lub nie - wszystko jedno. Ale muszę mieć albo możliwość zbanowania pewnych MAC adresów, albo wybrania konkretnego MAC adresu (jest ich wiele w tym SSID) z którym chcę się połączyć.

Potrzebne mi to do łączenia się z UPC Wi-Free. Tu gdzie zazwyczaj go potrzebuję to działają wszystkie za wyjątkiem akurat tego najsilniejszego - który nie przydziela DHCP. Co ciekawe wszystkie z tej samej puszki na klatce mają sygnał. Ten niedziałający to technikolor, a działające są różne, ale właśnie ciekawe jest to, że inny technikolor działa. Tyle, że muszę zjechać piętro w dół, lub 2 czy 3, ew. kilka w górę.

Ma ktoś namiary na taki soft? Istnieje taki?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: manager połączeń wifi mogący banować wybrane mac-adresy

Post autor: YaHooo »

pgoral pisze: Ma ktoś namiary na taki soft? Istnieje taki?
Z tego co wiem, to istnieje. A konkretnie piszę o programie od Intela który obsługuje moją kartę WiFi w laptopie. Intel PROSet/Wireless. W zaawansowanych ustawieniach profilu mogę podać tzw. Obowiązkowy punkt dostępu. Czyli adres MAC AP (tzw. BSSID). Niestety wbudowane w Windows narzędzia nie posiadają takiej opcji. Musisz szukać w programach dołączanych do karty sieciowej. Wiem jeszcze, że program TP-linka może mieć coś takiego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ