Eksperymenty z wlasnym intranetem :) - Pomocy!

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nikoloz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-07, 19:21
Lokalizacja: poznan

Eksperymenty z wlasnym intranetem :) - Pomocy!

Post autor: nikoloz »

Witajcie,

Ostatnio zainteresowały mnie sieci WiFi.
Zainstalowalem DD-WRT na moim starym Asusie RT-N10U.
No i postanowiłem sie pobawić w sieć INTRANET - wewnetrzna.
Na routerze są 2 sieci wifi - pierwsza NG kodowana wpa2, i druga NG-1 bez hasla.
Chcę, żeby tylko dwa/trzy urządzenia(Arduino i RaspberryPi) mogły w tej sieci hostować serwer(Arduino - tylko www[hostname : ster0], a raspberrypi www+ kilka innych[hostname : serv0]). A inne urzadzenia mają mieć jedynie mozliwość wejscia do sieci, ale zeby serwery, które byc moze na tychże niezaufanych urzadzeniach zainstalowane nie miały "prawa bytu" w mojej sieci.
Proszę pomóżcie.

P.S.
Zaczalem eksperymenty z zasiegiem na 2.4GHz - wsadzilem router z akumulatorem w hermetyczna puszke plastikową, i zamontowalem na 3 metrowym maszcie na dachu(na chwile).
Zasięg - dość powalający
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Eksperymenty z wlasnym intranetem :) - Pomocy!

Post autor: Jo_gurt »

nikoloz pisze:Na routerze są 2 sieci wifi - pierwsza NG kodowana wpa2, i druga NG-1 bez hasla.
Chcę, żeby tylko dwa/trzy urządzenia(Arduino i RaspberryPi) mogły w tej sieci hostować serwer(Arduino - tylko www[hostname : ster0], a raspberrypi www+ kilka innych[hostname : serv0]). A inne urzadzenia mają mieć jedynie mozliwość wejscia do sieci, ale zeby serwery, które byc moze na tychże niezaufanych urzadzeniach zainstalowane nie miały "prawa bytu" w mojej sieci.
W zasadzie nieosiągalne. Cieżko zdefiniować co to "serwer", komunikacja jest dwukierunkowa.
Jedyne to co rozróżnia serwer od innych usług to strona inicjująca połączenie (to załatwia Ci NAT) no i Layer7, ale o tym zapomnij na tym urządzeniu.
ODPOWIEDZ