darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
voxuran
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-07-31, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn

darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: voxuran »

Witam, postaram się możliwie jasno opisać sytuację. W domu moich rodziców jest zasięg darmowego orange wifi (sąsiad ma lifeboxa i udostępnia darmowe wifi) problemem jest to że internet działa tylko w jednym miejscu w domu w dodatku na dużej około 30 cm antenie dookólnej i karcie wifi na usb, bo ta wbudowana w laptopa nie radzi sobie najlepiej z tak słabym sygnałem, ale na tym 30 cm badylu da się korzystać z internetu. Więc gdybym antenę kierunkową (yagi lub panel) wycelował w dom sąsiada i do tej anteny podpiął jakiś router w trybie repeatera, czy to mogło by zadziałać? Jeśli to nie ma prawa działać to czy ktoś mógłby podrzucić jakiś pomysł? generalnie sprawa idzie o ta żeby sygnał wpuścić do budynku.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: wojteks »

voxuran pisze: i do tej anteny podpiął jakiś router w trybie repeatera, czy to mogło by zadziałać?
Nie.
Nie pomagam na PW!
voxuran
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-07-31, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: voxuran »

Więc czy istnieje na to jakiś sposób ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: wojteks »

voxuran pisze:Więc czy istnieje na to jakiś sposób ?
Powiedzmy Ovislink G.Duo.
Nie pomagam na PW!
voxuran
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-07-31, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: voxuran »

Jest to Access Point i router w jednym pudełku, poszukałem informacji i podobno można połączyć AP i router kabelkiem i uzyskać taki sam efekt. Posiadam nie używany router TP-Link MR3220 i mógłbym tylko dokupić AP (antenę mógłbym mieć za czteropaka) i teraz pytanie czy każdy Access Point się do tego nada czy mam szukać jakiegoś o konkretnych funkcjach, czy mógłby się nadać którychś nich: TP-LINK TL-WA701ND , TP-LINK TL-WA830RE V2 lub TP-LINK TL-WA901ND V1 ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: wojteks »

voxuran pisze:czy każdy Access Point się do tego nada czy mam szukać jakiegoś o konkretnych funkcjach,
Musi mieć tryb AP Client (Client infrastructure).
Nie pomagam na PW!
voxuran
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-07-31, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: voxuran »

kupiłem AP tp-link wa701nd . ustawiłem AP w tryb klienta i połączyłem go z routerem kabelkiem (próby robiłem na swojej domowej sieci) wszystko działa. Niestety Ap znajduje Darmowe orange wifi ale nie przepuszcza dalej sygnału przez kabel. Ap działa na domyślnych ustawieniach. siedzę nad tym już drugi dzień i brak mi pomysłu. Nawet w trybie repeater laptop znajduje sieć ale ciągle jest informacja sieć niezidentyfikowana, twa identyfikowanie i żółty trójkąt przy ikonie sieci. Darmowe orange wifi, działa gdy łączę się przez kartę sieciową na usb z podłączoną anteną zew, karta to tl-wa722n, oczywiście karta bezprzewodowa w laptopie też widzi wifi od orange ale sygnał jest za słaby żeby to sensownie działało.
Upgreydd
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2008-03-07, 16:18
Lokalizacja: Koszalin

Re: darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: Upgreydd »

Repeater w trybie AP Client łączy się do sieci, ale nie NATuje połączenia. Na routerze musisz ustawić na sztywno bramę jaka widnieje na routerze sąsiada. AP nie działa jak router, a jedynie pozwala na zestawienie uplink.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: darmowe orange wifi "przedłużenie" sygnału

Post autor: wojteks »

Upgreydd pisze:Repeater w trybie AP Client
Co to za twór? Czego właściwie dotyczy Twoja porada?
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ