Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: krystianb »

buzer pisze:Oszczędność ? a gdzie ? na kablu ? dobry żart
Mietek da się nabrać, a op oszczędzi, bo zapłacił miskę ryżu za kontener.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: Jo_gurt »

buzer pisze:Oszczędność ? a gdzie ? na kablu ? dobry żart
Bardziej pewnie chodzi o oszczędność w dziurawieniu domu ;)
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Za pewne właśnie o to.heh

[ Dodano: 2015-05-21, 11:07 ]
Ale przejdźmy dalej do tematyki software urządzenia jakim jest sam router. Interesuje mnie temat zdalnego dostępu do routera,na takiej samej zasadzie jaką ma cp. Przykład. Dzwoniąc do cp na infolinie w przypadku problemu z routerem lub modemem,oni mogą go zdalnie zresetować,mało tego są w stanie dokonać zmian w ustawieniach . Z tego co wyczytałem w sieci, to jest to możliwe, ale jak to zrobić,i warto by się zastanowić nad tym czy tylko do routera mają dostęp, czy też może do modemu. Jeśli tak, to jak ,i jak tego mozna dokonać w warunkach domowych. Czyżby to był rodzaj zdalnego pulpitu? połączenie ssh,telnet? Weźmy poprawkę że w modemie tkwi karta sim,z numerem abonenckim. Wpisując w przeglądarkę ip mamy dostęp tylko do routera ,a modem ? musi być możliwość dostępu do modemu,zarówno od strony routera, jak i od strony numeru abonenta.Czyli z zewnątrz .
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

OOoooo, no temat zdechł :P :szok:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: Jo_gurt »

buzer pisze:Czyżby to był rodzaj zdalnego pulpitu? połączenie ssh,telnet?
Możliwości jest wiele, np. VPN + SSH, provisioning, jakieś własne API. Nie zgadniesz. Oczywiście zdalny pulpit odpada, bo pulpitu tam żadnego nie ma :P
buzer pisze:Weźmy poprawkę że w modemie tkwi karta sim,z numerem abonenckim. Wpisując w przeglądarkę ip mamy dostęp tylko do routera ,a modem ? musi być możliwość dostępu do modemu,zarówno od strony routera, jak i od strony numeru abonenta.Czyli z zewnątrz .
A czemu nie można mieć dostępu do modemu przez router? Chyba za bardzo kombinujesz...
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Joł-gurciku :cwaniak: a może więcej informacji zdradził byś. :) nie wiem, może za bardzo kombinuje. Ale mam chęć poszerzenia swojej wiedzy. Przyznam że RealVNC ładnie mi działa, ale nie testowałem jeszcze dostępu do swojego komputera z po za sieci wewnętrznej .

Tak nie zgadnę. Może dla tego że za mało wiedzy mam, albo za bardzo kombinuję .:P

Tak czy inaczej. Co z tego że jest karta sim,i numer tel,ale tak czy inaczej w sieci jest urządzenie które pobiera adres ip.ma dns Ale ciągle pojawia się pytanie (jak). No i nie mylmy urządzeń ,bo do tego to potem dojdziemy. No i żebyyy nie było. ja nic nie kombinuję, chcę mieć tylko dostęp do swojej sieci i zasobów z innego komputera,czy smarta z zewnątrz . A przy okazji chce wiedzieć w jaki sposób i jak można (wytrzepać ) oba urządzenia zdalnie. tak jak robi to cp.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: wojteks »

buzer pisze:chcę mieć tylko dostęp do swojej sieci i zasobów z innego komputera,czy smarta z zewnątrz .
To najpierw CP musi Ci udostępnić możliwość łączenia się z zewnątrz na Twój IP co domyślnie jest blokowane przez sieć CP/Plusa. Skoro to urządzenie CP (jest cały czas jego własnością) to może ma zostawiony jakiś port specjalnie do zarządzania/zdalnego resetowania otwarty w sieci CP wewnętrznej i dostępny dla konsultanta/technika, może też reagować resetem na odpowiednią wiadomość (podobną do SMSa) wysłaną na numer karty SIM.
buzer pisze:A przy okazji chce wiedzieć w jaki sposób i jak można
To raczej pytanie do konstruktora/projektanta/producenta bo sprzęt jest na tyle nietypowy i o marnych osiągach że nikt go nie rozpracowuje bo szkoda na to czasu, to zamknięta architektura.
Nie pomagam na PW!
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

hmm, skanowanie portów routera tu raczej nie pomoże, bo to bedą porty po stronie lan czyli za modemem. jak zwykle i wszędzie kaganiec.
ODPOWIEDZ