Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: buzer »

Witam. Mam taki mały problem. Cyfrowy Polsat blokuje dostęp z zewnątrz do mojej sieci. A ja mam monitoring ,chce mieć dostęp do niego z zewnątrz. W sieci wewnętrznej dostęp do kamer działa, ale z zewnątrz już nie. ISP nie odblokuje dostępu z zewnątrz, nawet za opłatą. Wiem że można zrobić to na dodatkowym komputerze i programie,ale tak nie chce. Wiadomo że sprawiając kolejny komputer wzrosną koszty,a to nie uśmiecha mi się. Za to chciał bym to uczynić wykorzystując router befsr41 v4.2 .Powiedzcie mi , czy da się to zrobić.

Z moich testów wynikło że za pomocą programów TeamViewer mogę z zewnątrz połączyć się z komputerami w mojej sieci

Druga sprawa,to w ustawieniach routera idu ,albo odu,(nie pamietam który to router jest możliwość ustawień ddns. Czy to mogło by pomóc ?
Poradźcie mi jak to zrobić, bo na innym serwisie gdzie pytałem są czerwone warzywa,i trudno coś uzyskać. Poniżej załącznik z strony idu odnoście ddns-a

Jeszcze nikt nie wymyślił emulatora do idu-odu, ale podaje link do linksys-a http://ui.linksys.com/BEFSR41/v4/1.04.00/Setup.htm
może komuś się przyda w tym temacie.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: Jo_gurt »

buzer pisze: Za to chciał bym to uczynić wykorzystując router befsr41 v4.2 .Powiedzcie mi , czy da się to zrobić.
Nie wiem dokładnie co chcesz osiągnąć tym Linksysem, ale raczej nie.
Z moich testów wynikło że za pomocą programów TeamViewer mogę z zewnątrz połączyć się z komputerami w mojej sieci
TV działa trochę inaczej, wykorzystuje zewnętrzny serwer. I Ty się bez niego nie obejdziesz.
buzer pisze:(nie pamietam który to router jest możliwość ustawień ddns. Czy to mogło by pomóc ?
Nie, to osobna sprawa. DDNS to tylko dla wygody jak już działa, ale masz zmienny adres.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: wojteks »

buzer pisze:Cyfrowy Polsat blokuje dostęp z zewnątrz do mojej sieci.
Sprawdź bo w Plusie można wykupić dostęp z zewnątrz a to prawie to samo.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: matek451 »

W CP nie ma opcji wykupienia zewnętrznego IP , trzeba było brać Plusa i bez tego badziewnego IDU-ODU. Zasięg ten sam a oferty i SmartDom podobne.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: buzer »

Co chce zrobić. Chce mieć dostęp do mojej sieci domowej, a dokładniej do mojego systemu monitoringu, do kamer,z zewnątrz ,czyli albo z innego komputera, lub telefonu. Co w tej chwili nie jest możliwe z racji takiej ,że CP nie daje żadnej możliwości dostępu z zewnątrz do mojej sieci. CP blokuje dostęp nie ja.
Trzeba było brać plusa ( to prawie to samo) no własnie prawie.Gdzie prawie robi wielką róznicę, a teraz to już jest nie za puźno na zmiany operatorów. Czy plus daje dostęp z zewnątrz? trudno powiedzieć, dzwoniłem do plusa, i powiedziano mi że nie ma takiej mozliwosci, czyli jak w CP.

Adres IP mam stały.

To jeżeli TV korzysta z swoich serwerów, to może są inne możliwości, podobne jak w TV.

Badziewne idu-odu, nie wiem czy badziewne, zależy kto jak na to patrzy, i do czego wykorzystywać chce. Najczęściej tak twierdzą osoby, które nawet nie miały w rękach tego urządzenia . Ja to mam i nie narzekam , sieć działa bez problemu, podzielona na cztery komputery, przez swicha, do tego jeszcze trzy urządzenia na WiFi. Jakoś dziwnym trafem problemów nie ma z niczym. Nie zachwalam pod niebiosa, ale nie ma powodów do aż tak mocnego narzekania.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: matek451 »

I tu się mylisz, Plus ma ten sam zasięg co CP. Oferty porównywalne ale dużo lepsze jeśli chodzi o sprzęt, w Plusie kupujesz go na własność w CP teraz tylko na użyczenie( płacisz za to jak za zboże). Nie oferuje już tego idiotycznego IDU-ODU. Ale najważniejsze to oferuje zewnętrzne IP http://www.plus.pl/dla-firm/uslugi/publiczny-adres-ip Dostępne w promocji http://www.plus.pl/documents/16/249b9cf ... 4a07db2970 par2pkt15. W Plusie tak jak w CP działa program SmartDom2. Wybrałeś więc operatora tak jak sprzęt czyli po prostu słabo. Sam ograniczyłeś się biorąc IDU-ODU tylko do LTE1800 i przyciętej prędkości DL do 30Mb/s. Wiedząc , że będziesz potrzebował IP z dostępem z zewnątrz trzeba było brać Plusa i B593s-22 czy B315s-22. Takie są fakty . ODU_IDU zbiera słabe opinie bo jest kiepskim , mało funkcjonalnym urządzeniem. W porównaniu do B315 to Kopciuszek a chwalą tylko niedoświadczeni. Konsultantów Plusa, CP się nie słucha oni nie mają pojęcia o własnej sieci , ofertach i sprzęcie. przekonałeś się o tym boleśnie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: ja.michal »

użyczenie
Użyczenie ze swojego charakteru jest nieodpłatne. U operatorów mówimy o dzierżawie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: matek451 »

Jak zwał tak zwał, nazywają to udostępnieniem a liczą 5-10 zł m-c czyli tyle ile rata w Plusie za B315.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: ja.michal »

Skoro dla ciebie to jedno i to samo...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: matek451 »

Efekt końcowy ten sam płacisz za dzierżąwę( udostępnienie) 24x10 lub 24 x5 zł a po dwóch latach wynalazek wraca do CP. ;)
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: buzer »

Drodzy panowie i panie, tylko bez kłótni proszę, to porządne forum :hyhy:

Ale wracając do tematu.Nie ważne czy to badziewie czy nie, czy ja popełniłem błąd, co jest możliwe. Wniosek jest jeden. Jeżeli nie da się to trudno. Wymyślę coś innego. (może)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Linksys befsr41 v4.2 - jako wirtualny serwer

Post autor: YaHooo »

buzer pisze: To jeżeli TV korzysta z swoich serwerów, to może są inne możliwości, podobne jak w TV.
Oczywiście, że się da. Musisz znaleźć serwer w internecie do którego z którym sieć domową zepniesz za pomocą VPN. Wtedy z drugiej strony też połączysz się VPN'em i będziesz pracował jak w normalnej sieci lokalnej.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ