Porty w routerze

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Porty w routerze

Post autor: Debik »

Witam. Mam pytanie, mianowicie mam otwarte dwa porty w routerze współpracującym z internetem LTE, nie potrafię ich zidentyfikować. Proszę o pomoc..

2008 (conf) tcp
20005 (btx) xcept4
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Porty w routerze

Post autor: YaHooo »

Trzeba było wpisać w google "port 2008" byś dostał np. to http://www.speedguide.net/port.php?port=2008 Wygląda na to, że to TeamSpeak. Port 2005 to http://www.speedguide.net/port.php?port=20005 wygląda na to, że współpracuje z operatorem z Niemiec za pomocą jakiejś usługi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Porty w routerze

Post autor: key »

BTX byl niemiecka proba skonstruowania czegos w formie internetu z lat 1983 - 2003/7. Po rozpowszechnieniu internetu, zmienili medium z telefonu (dial in) na TCP/IP. Usluga wymarla, wiec szansa ze tam jest BTX jest marna.

Pytanie "co tam jest" nie ma najmniejszego sensu - kazda usluge mozna skonfigurowac tak, zeby siedziala na dowolnym porcie. Wszystkie otwarte bez naszej wiedzy porty wskazuja na wirusy/trojany/nieporzadane sw/back door - port do zamkniecia, siec do przeskanowania.

Mozesz probowac polaczyc sie przy pomocy telnetu na taki port, czasami dostaniesz odpowiedz, czesto jest to jednak cos, co Ci nic nie podpowie. Mozesz tez sprobowac portscanerow, czasami da im sie "dogadac" z aplikacja i wyswietlic co to jest.
Nie pomagam na PW.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Porty w routerze

Post autor: Debik »

YaHooo pisze:Trzeba było wpisać w google "port 2008" byś dostał np. to http://www.speedguide.net/port.php?port=2008 Wygląda na to, że to TeamSpeak. Port 2005 to http://www.speedguide.net/port.php?port=20005 wygląda na to, że współpracuje z operatorem z Niemiec za pomocą jakiejś usługi.
Dziękuje za odpowiedzi, tak wpisałem w google, ale potrzebowałem dokładniejszej odpowiedzi, przeskanowałem jeszcze raz Nmapem tutaj wyniki..
http://pastebin.com/4exTkxsP

Instnieje jakiś dokładniejszy program którym można przeskanować sieć ?.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Porty w routerze

Post autor: key »

1.) dlaczego skanujesz siec od srodka?
2.) dlaczego nie zalogujesz sie na router i nie sprawdzisz, jakie uslugi wisza na podejrzanych portach?
3.) dlaczego skanujesz tylko 1/65 portow?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Porty w routerze

Post autor: YaHooo »

Nmap z tego co wiem jest jednym z lepszych. Ale tak jak kolega key zauważył należałoby skanować sieć z zewnątrz. Są do tego nawet darmowe serwisy (mniej lub bardziej dobre). Ale lepiej by było mieć drugie łącze które nie ma blokowanych portów i z takiego łącza uruchomić skanowanie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Porty w routerze

Post autor: Debik »

YaHooo pisze:Nmap z tego co wiem jest jednym z lepszych. Ale tak jak kolega key zauważył należałoby skanować sieć z zewnątrz. Są do tego nawet darmowe serwisy (mniej lub bardziej dobre). Ale lepiej by było mieć drugie łącze które nie ma blokowanych portów i z takiego łącza uruchomić skanowanie.
Dziękuję za cenne wskazówki i porady, rzeczywiście spróbuję przeskanowć moją siec z zewnątrz i zobacze co mi pokaże, mam jeszcze jedno małe pytanie, do czego służy usługa "NetUSB" w routerze ?, zauważyłem że mam ją włączoną na jednym z portów, mój router posiada USB i Server DLNA, podejrzewam że ma to jakiś związek ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Porty w routerze

Post autor: Jo_gurt »

NetUSB to zapewne udostępnienie zawartości pamięci podłączonej pod USB. W jaki sposób - to osobna kwestia, może być DLNA, FTP, SMB, NFS, co tam wymyślą akurat w danym routerze.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Porty w routerze

Post autor: key »

NetUSB to udostepnianie urzadzen USB po sieci (USB over IP). Potrzebujesz do tego specjalne drivery na PC.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ