predkość po wifi

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arek78lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-11-22, 18:58

predkość po wifi

Post autor: arek78lodz »

Problem polega na tym ze do routera tp linka 743nd wchodzi net z predkoscia 50Mb/s, wysylanie 2,5Mb/s i ping 7ms Na wyjsciu po kablu jest to samo ale do tego routera podpiety jest ap tp linka 500g i tu np pobieranie faluje 5-15Mb/s wysylanie sie nie zmienia a ping wzrasta do 13. Wylaczylem szyfrowanie i zmienilem kanaly

Ktos cos pomoze bo mnie zalamuje to...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: predkość po wifi

Post autor: wojteks »

WA500g może przesłać teoretycznie 27Mbps w jedną stronę, musisz wymienić sprzęt na coś z 802.11n (najlepiej n300),
Nie pomagam na PW!
arek78lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-11-22, 18:58

Re: predkość po wifi

Post autor: arek78lodz »

i tu wlasnie jest pies pogrzebany 743nd ze sweojego wyjscia nadaje do drugiego 743nd i tam po kablu wychodzi max 9Mb/s a to sa modele 150Mb/s w systemie 802.11n
Umie to ktos ogarnac??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: predkość po wifi

Post autor: wojteks »

Ile masz sieci WiFi w okolicy? Przeskanuj laptopem (inSSIDER) i pokaż obrazek. Przełącz swój router na 13 kanał, nie masz tam jakichś repeaterów/WDS ustawionych?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: predkość po wifi

Post autor: radius »

Przez ile ścian to przesyłasz? Jaką powierzchnię chcesz pokryć?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
arek78lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-11-22, 18:58

Re: predkość po wifi

Post autor: arek78lodz »

Domy oddalone sa od siebie ok 100m. Na dachu domow umieszczone sa anteny kierunkowe. Jedna i druga sie widzi i sa skierowane na siebie. Wczesniej gdy mialem internet wifi ta antena (teraz nadaje) odbieralal sygnal z ok 1km.

Wczoraj w routerze nadajacym ustawilem sobie funkje wds bridge, kanal 13, 40mhz, 11N only,i podalem mac a dzis na odbierajacym brak netu. Zrobilem reseta ustawilem go w tryb klient wisp, podalem dane nadajnika i tez ustawilem w tryb wds bridge. Ku mojemu zdziwieniu po tescie ookla wyszlo mi 32,65 Mb/s. Wiec jest super!
A w tej chwili mam problem z wejsciem na router klienta z sieci nadajacej. Ustawilem mu dynamic IP. Na routerze nadajacym w dhcp wchodze klientow biore ip routera i <cenzura> - nie wchodzi. Jak ustawic zeby mozna bylo sie dostac??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: predkość po wifi

Post autor: wojteks »

Podaj jakie IP ma które urządzenie, dokładnie w jakim trybie pracuje (zwykle WISP=router). Zapomnij o WDSach.
Nie pomagam na PW!
arek78lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-11-22, 18:58

Re: predkość po wifi

Post autor: arek78lodz »

Ustawione jest tak:
1. 743ND - dostaje net do portu WAN. Pracuje w trybie ROUTER. Net rozprowadza przez WIFI (dodatkowo ustawilem tryb BRIDGE) i kabel.
Predkość po kablu max. Ustawione ma stale IP 200.1.1.1
2. 743ND - dostaje net przez WIFI. Pracuje w trybie CLIENT ROUTER. Net rozprowadza po kablu. WIFI ustawione w tryb BRIDGE)
Predkosc jaka udalo mi sie uzyskac przy trybie bridge to ok 32 Mb/s. Bez trybu bridge 3,2Mb/s.

teraz pytanie jakie IP podac w (2) zeby bylo mozna wejsc. Ustawilem sobie w wejsciu wan zeby uzyskal IP z (1) a IP(2) na lan ustawilem 200.1.2.1
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: predkość po wifi

Post autor: barek16 »

Nie jestem specjalistą ale miałem coś podobnego skonfigurowane usiebie, a zrobiłem to tak:
Router 1:
192.168.8.1 DHCP włączone, zakres przyznawania adresów 192.168.8.100 - 192.168.8.200
Router 2:
Połączony z routerem 1 przez wifi w trybie "station infrastructure" (nie ma trybu bridge), adres ustawiony ręcznie na 192.168.8.224, DHCP wyłączone.
Działa to bardzo ładnie, komputery połączone po kablu do routera 2 mają przydzielane adresy przez router 1 z jego puli. Wszystkie komputery w LAN się widzą zarówno te za routerem 1 jak i 2.
Generalnie wydaje mi się że najlepiej kiedy jeden router wszystkim steruje a drugi jest tylko "przedłużeniem" sieci. W takiej konfiguracji adres routera 2 służy jedynie do wejścia na niego i jest zawsze stały.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: predkość po wifi

Post autor: wojteks »

arek78lodz pisze: Ustawione ma stale IP 200.1.1.1
To IP nie jest prawidłowe, ustaw coś w stylu 10.0.0.1 (z puli prywatnych IP) i bez WDSów czy Bridge, zwykły AP.
arek78lodz pisze:Pracuje w trybie CLIENT ROUTER.
Powinien pracować jako czysty AP Client (bez routera) wtedy IP będzie przydzielał pierwszy router.
Nie pomagam na PW!
arek78lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-11-22, 18:58

Re: predkość po wifi

Post autor: arek78lodz »

- Client Router - Wirelessly connect to WISP station/hotspot to share Internet to local wireless and wired network.
- Router - Wired connect to ADSL/Cable Modem via WAN port and share Internet to local wireless and wired network.
- Repeater(Range Extender) - Extend your existing wireless coverage by relaying wireless signal.
- Bridge with AP - Combine two local networks via wireless connection.
- Client - Acting as a "Wireless Adapter" to connect your wired devices (e.g. Xbox/PS3) to a wireless network.

takie mam opcje ktora wybrac??
czyli ustawiam IP np 10.10.10.1

tu jest emulator tego co mam http://www.tp-link.com.pl/resources/sim ... /Index.htm - jakie opcje wybrac bo juz zglupialem
arek78lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-11-22, 18:58

Re: predkość po wifi

Post autor: arek78lodz »

buduje taka siec. Gdzie na czerwona linia to kabel a zielona to WIFI
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: predkość po wifi

Post autor: wojteks »

arek78lodz pisze:Client - Acting as a "Wireless Adapter"
To wybierz, to powinien być czysty AP Client bez dodatków. AP Client maskuje MAC więc może być problem z DHCP za nim chyba że ma DHCP Relay.
arek78lodz pisze:buduje taka siec
DOM2, zapomnij, musisz mieć 2 urządzenia, AP Client i AP ze switchem (nie router). DOM3 to najlepiej TV po kablu też podłączyć, unikniesz kolejnego AP.
Nie pomagam na PW!
arek78lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-11-22, 18:58

Re: predkość po wifi

Post autor: arek78lodz »

Rozwazam podlaczenie dom 2 po kablu lub WIFI ale z glownego routera - tak jak dom 3. Tylko jak to sensownie skonfigurowac??? Po kablu 100% mocy i WIFI siejace. Po WIFI trzeba zastosowac jakis AP.
W dom 3 nie moge nic zmienic bo TV nie ma wejscia rj45 tylko samo WIFI

Zastanawia mnie jeszcze czy z pozycji DOM 1 bede mogl zarzadzac DOM 2 i DOM 3 Chodzi mozliwosc wejscia na urzadzenia. Fajnie by bylo gdybym na Routerze DOM 1 mial wszystkie urzadzenia z DOM 1, 2 i 3 w kiencie DHCP
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: predkość po wifi

Post autor: wojteks »

Uda się pod warunkiem że poza routerem w DOM1 nie będzie innego w sieci. Warto by też było urządzenia podłączone kablem ustawić w static DHCP albo nadać im stałe IP ręcznie.
Nie pomagam na PW!
arek78lodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-11-22, 18:58

Re: predkość po wifi

Post autor: arek78lodz »

czyli jak rozumiem router w DOM1 jest główny a w pozostałych wyłączam DHCP i nadaje wszystkim tp link statyczne IP.
Aktualnie pojawił się problem z AP w DOM1. Jego predkość inssider max wykrywa na 54mb/s ale realna predkosc to ledwo 6mb/s. Moc ustawiona na max kanał zmieniony i ustawiony na sztywno. Survay AP widzi tylko 2 sieci - DOM1 (glowny router) i jakaś sasiada. W AP nie ma wiele mozliwosci konfiguracji. Myslalem ze jak podlacze inne urzadzenie np router 150mb/s to predkosc sie zmieni ale problem jest ten sam. Nawet jak siedze przy antence to wiecej nie ciagnie. Wziolem wypasionego laptopa ale on tylko pokazuje max 12mb/s i to nie zawsze. Nie wiem juz gdzie jest problem. Jedynie co moge powiedziec to to ze WIFI jest bardzo zawodne. Chyba ze cos doradzicie
ODPOWIEDZ