Asus RT-AC51U z kabla na 5GHz

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
STALKER52
Stały użytkownik forum
Posty: 101
Rejestracja: 2009-08-13, 08:29
Lokalizacja: Starachowice

Asus RT-AC51U z kabla na 5GHz

Post autor: STALKER52 »

Witam, niedawno zakupiłem router z tytułu tj. Asus RT-AC51U. Skusił dość przystępną ceną w Media Expert, akurat potrzebowałem nowego sprzętu do internetu mobilnego z Orange, okazał się być strzałem w dziesiątkę, na nieoficjalnym oprogramowaniu obsługuje tryb NDIS. No, ale nie o tym mowa. Mam pytanie czy warto byłoby przesiąść się z kabla na WiFi w paśmie 5GHz? Chodzi mi w sumie tylko o podłączenie stacjonarki na 5GHz, niestety na switchu ma tylko 100Mb/s. Dodam, że router stoi w odległości około 40 cm od stacjonarki i tylko ją chciałbym podłączyć w tym paśmie.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Asus RT-AC51U z kabla na 5GHz

Post autor: krystianb »

Ale w jakim konkretnym celu?
Kabel ma sztywną przepustowość, przynajmniej 95Mb w każdą stronę. W orange póki nie dotrze do Ciebie 2.6GHz to raczej nie do przekroczenia jest.
Nawet przy przesyłaniu plików pomiędzy urządzeniami, trudno żeby było szybciej wifi N300 na 2.4GHz to przy idealnie czystym środowisku będzie niewiele ponad 100Mb/s. AC433 to może będzie 200Mb/s w jedną stronę oczywiście dzielone na wszystkie podłączone urządzenia.
Dla mnie AC ze switchem 100Mb/s to tylko chłyt marketingowy jak to było w pewnym kabarecie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ