Przeciążenie sieci

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
allofmeister
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-03, 17:44

Przeciążenie sieci

Post autor: allofmeister »

Cześć!

Posiadam ofertę internetu mobilnego Orange 40GB wraz z routerem ZTE MF283+. Jest to mój główny internet, nie mam szans na połączenie kablowe, umowa zawarta w grudni, więc całkiem niedawno i problemy są od początku. Byłem przeciwny wybieraniu Orange, ale jakoże nie nie jestem osobą decyzyjną, moja mama stwierdziła, że skoro i tak prawie wszystko jest w tej sieci, internet też z niej będzie. I problem jest taki, zasięg jest bardzo dobry, 4/5 kresek H+, -82 dBi. I internet działa tylko od północy, czyli standardowe przeciążenie. Wcześniej miałem CDMA, mniejszy pakiet, w dzień był troszkę wolniejszy, od nocnego transferu, który mam teraz, czyli dało się korzystać, ale zmieniłem, ponieważ rzekomo mogliśmy tylko zyskać. I zmieniłem, a raczej mama, bez kontaktowania się ze mną :) A najgorsze jest to, że moi sąsiedzi mają w każdej innej sieci, jednym działa LTE, inni mają lokalne usługi. Dlatego moje pytanie brzmi: czy jestem skazany jeszcze przez 1,5 roku an te męki po 50 kb od godziny 12 do godziny 24? Czy naprawdę na przeciążenie nie ma rady?

Pozdrawiam.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przeciążenie sieci

Post autor: dzejk »

jaka miejscowość ?
allofmeister
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-03, 17:44

Re: Przeciążenie sieci

Post autor: allofmeister »

Czernic, woj. Lubelskie
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przeciążenie sieci

Post autor: dzejk »

mapa pozwoleń http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 76&zoom=12
Wszędzie daleko, niestety. Bez dobrej anteny się nie obędzie, np. Sorensen 17dBi MIMO na 1800MHz LTE.
Celuj w nadajnik Trojanów, Ryki, a także Nowodwór (gdzie jest nadajnik t-mobile z lte 1800mhz).
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Przeciążenie sieci

Post autor: varico »

-82dbi to jest slaby zasieg.
ODPOWIEDZ