Problem z pakietami pobranymi.

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DarPrz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-05-06, 17:09

Problem z pakietami pobranymi.

Post autor: DarPrz »

Witam.
Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem pobieranych pakietów. Na tę chwilę wynoszą one 15%, z czasem rosną. Dochodzą do momenty gdy wynoszą 50% (nie ma na to reguły) a w nocy zaczynają spadać. Można tu mówić o przeciążeniu na linii z tym, że pół roku był spokój. Nie ma też powiedziane kiedy to nastąpi. W weekend potrafi być spokój kiedy teoretycznie i praktycznie z internetu korzysta najwięcej osób, tak jak w miniony weekend a w normalny dzień tygodnia (dziś, czy wczoraj) o godzinie 10 będą już występować pakiety.

Używam LTE z routerem wewnętrznym huawei B315. Używam zarówno wi-fi jak i ciągnę internet z routera przez kabel. W tym i tym przypadku sytuacja jest taka sama. Tydzień temu robiłem format, przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga. Dzwoniłem już do cyfrowego polsatu, ale prędzej dowiem się tutaj czegoś na temat tego problemu niż oni cokolwiek zrobią. Co mógłbym jeszcze dodać. Umowę posiadam już dobre pół roku, problemy zaczęły się 1/2 tygodnie temu, wcześniej zacinał się tylko gdy 3 urzadzenia były przypięte do routera i 2 osoby oglądały cokolwiek. Ogólnie działał bez zarzutu do czasu. Z racji, że jest to router-antena postaram się podjechać do innego miasta, podłączyć się i sprawdzić, czy to może stacja nie jest problemem. Aczkolwiek liczę na pomoc z Waszej strony i jestem otwarty na wszelkie sugestie. :) Nie wiedziałem gdzie wrzucić ten temat więc w razie czego proszę o moderację.

Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z pakietami pobranymi.

Post autor: ja.michal »

Utraty pakietów po kablu czy przez WiFi? Jeśli po WiFi sprawdź jak sprawa wygląda jak jesteś podłączony do routera po kablu.

Inna sprawa to możliwe, że B315 zaczyna płatać figle. Sypie się lawina problemów z tym routerem, po odesłaniu na gwarancję wymieniają na nowy.
DarPrz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-05-06, 17:09

Re: Problem z pakietami pobranymi.

Post autor: DarPrz »

Utrata występuje i tu i tu. Sprawdzałem utratę na kablu w cmd, wszystko było ok z tego co znajomy mówił.

Rozmawiałem z nim, mówił, że może to być problem z nadajnikiem. Z routerem nie ma problemu, byłem w plusie i normalnie był podłączony, bez utraty pakietów podczas gdy u mnie w domu wynosiły wtedy 30%. Wróciłem do domu i nagle problem ustąpił tak, jakby zmienił mi się nadajnik, z którego biorę LTE. Ale tak jak mówię, jest to totalnie losowe. Dziś sobota, teoretycznie większe przeciążenie sieci. W praktyce stały ping, zero utraty pakietów. Jakieś pomysły? :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z pakietami pobranymi.

Post autor: ja.michal »

Urok sieci Plusa? ;) Ewentualnie sygnał skacze LTE1800<>LTE800.
DarPrz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-05-06, 17:09

Re: Problem z pakietami pobranymi.

Post autor: DarPrz »

Powiem Ci, że przez te pół roku naprawdę był spokój. Ostatnio zaczęło się coś odwalać takiego. Teraz, godzina 23, w ciągu minuty pakiety od zera do 20%. Oferowali mi wymianę na antenę zewnętrzną, ale czy ja wiem, czy to coś da skoro i tak cały czas mam 73dB?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z pakietami pobranymi.

Post autor: ja.michal »

Reklamy robią swoje, w sieci również grzebią. Sprawdzałeś czy skacze między stacjami lub częstotliwościami?

Jaki SINR max?
DarPrz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-05-06, 17:09

Re: Problem z pakietami pobranymi.

Post autor: DarPrz »

Jeżeli jestem w stanie sprawdzić, czy skacze pomiędzy stacjami to musisz mi napisać jak. Jeżeli chodzi o częstotliwości i SINR to również nie mam pojęcia. To co mam jedynie tu napisane to RSSI, który waha się od -58 do -73.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z pakietami pobranymi.

Post autor: ja.michal »

Widać po CID. Będzie inny co jakiś czas. Jeśli działa ci LTEWatch z tym routerem to jest to pozycja Global Cell-ID.
ODPOWIEDZ