Czy istnieje LTE bez limitu?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kogucik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-21, 11:02

Czy istnieje LTE bez limitu?

Post autor: kogucik »

Witam. W lipcu konczy mi sie umowa z Plusem i jego 'niemilitowanym' LTE, gdzie podczas wykorzystania pakietu internet chodził z predkoscia 0.5 mb/s.

Czy powstały jakieś nowe oferty z innych sieci w których ten internet jest rzeczywiscie nie limitowany? Gdzie podczas pobrania nawet 100gb plikow internet bedzie chodzil z dobra szybkoscia? Slyszalem cos o Playu ale nie znam sie na tym kompletnie, licze na wasza pomoc, pozdrawiam :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy istnieje LTE bez limitu?

Post autor: ja.michal »

Bez limitu danych aktualnie jest każde łącze. ;) Bez limitu prędkości żadne. :)
W Play po pakiecie podstawowym jest dodatkowe 100 GB z pełną prędkością, a potem lejek 1 Mbps. Ewentualnie nie ma pakietu podstawowego tylko "bez limitu" czytaj 100 GB i lejek 1 Mbps. W praktyce jeżeli nie pobiera się dużo w godzinach szczytu to prędkość zasadniczo nie zwalnia, przynajmniej tak raportują koledzy na forum.

Podobnie w przypadku Orange. Limit podstawy + 100 GB z prędkością 5 lub 10 Mbps + lejek 1 Mbps.

W Plusie w LTE bez limitu, ale jaki i kiedy dostaniesz lejek po przekroczeniu pakietu podstawowego tego nie wiadomo.

W T-Mobile jest oferta bez limitu, ale nie wiadomo kiedy dokładnie lejek wskakuje (zagrożenie stabilności sieci), a wynosi on 16 kbps.


Z tego wszystkiego najbardziej klarownie wypada Play i Orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy istnieje LTE bez limitu?

Post autor: matek451 »

A czytałeś chociaż regulamin tego "bez limitu"? Szczerze wątpię. To jakaś plaga z tymi użytkownikami T-Mobile, ślepo wierzą że operator da im internet mobilny bez limitu danych i prędkości, nie dociera do nich, ze w regulaminie jest zapis o lejku 16kb/s w zależności od widzi mi się operatora. Ale tak jest gdy zamiast czytać regulaminy słucha się Kota w reklamach i konsultantów w salonach.
ODPOWIEDZ