organizacja sieci w biurze

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
coodaq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-03, 22:07

organizacja sieci w biurze

Post autor: coodaq »

Cześć,

Mam problem z organizacją sieci w biurze. Jestem skazany na internet mobilny z orange. Mam huawei airbox 2 plus od orange (model: e5577Cs-321).

W biurze pracują 3 osoby - każdy na Dellu Latitude serii e.

Chciałbym żeby z każdego laptopa dało się obsłużyć zdalnie 2 drukarki tj. xerox workcentre 3220 i etykieciarkę zebra lp 2844.
Ponadto musi działać VOiP - mam brmakę voip ze słuchawką marki philips

Wiem, że wymagania mam duże, ale może podsuniecie pomysł jak to ogarnąć. Myślałem o jakimś routerze, do którego wepnę po usb tego huaweia jako wan, a po lanie puszczę sygnał do VOIPa i drukarki, a etykieciarkę najwyżej wepnę do, któregoś komputera i z windowsa zrobię z niej sieciową.
Idealne rozwiązanie byłoby takie jakby te sprzęty spięte były tylko z routerem.

Dzięki!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: organizacja sieci w biurze

Post autor: ja.michal »

Router, na którym pójdzie OpenWRT i tyle.

Pierwsze co mi przychodzi na szybko do głowy to TP-LINK TL-WR1043ND w wersji co najmniej v2. Wprawdzie USB 2.0 ma za małą wydajność do modemów LTE, ale E5577Cs-321 ma własną baterię więc nie powinno być problemów.

To tak na szybko, koledzy bardziej są zorientowani w obecnie dostępnych routerach. Inna opcja, nieco bardziej kosztowna to zwyczajnie zmienić sprzęt na wszystko w jednym i coś nowszego np. Huawei E5186.
ODPOWIEDZ