Pytanie - internet w domku 1 rodzinnym

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Delalek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-17, 14:37

Pytanie - internet w domku 1 rodzinnym

Post autor: Delalek »

Hej ,witam , jestem tu nowy I mam bardzo uboga wiedze .. I licze bardzo na Wasza pomoc.
Zmieniam dostawce internetu ( obecnie ADSL z TP SA) na swiatlowod od lokalnego providera.
Swiatlowod I puszka beda wychodzic na 1 wszym pietrze I tam tez bedzie stal ruter ... tu sie rodza pytania:
1) firma dostarcza ruter ( nie znam jeszcze nazwy ) 2,4 gHz jakie rutery polecacie
2) chce odbierac sygnal w piwnincy mam tam " swoja nore z konsola" I czy 2,4 sytarczy czy moze przerzucic na 5 gHz jezeli tak to jaki ruter ( obecnie mam w piwicy b slaby sygnal - u gory gruba antenna a na dole mala zbierajaca)

Jaki pisalem wiedze mam b uboga wiec pomozcie... jezeli opis jest nie wystarczajacy powiedzcie co dodac
z gory wielkie dzieki! :hurra:
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: Pytanie - internet w domku 1 rodzinnym

Post autor: CzechuXX »

5 tym bardziej nie przejdzie.
Musisz przenieść sygnał w inny sposób niż radiowo. Albo pociągniesz kabel lan i drugi router albo zamiast kabla użyjesz Power line i sygnał poleci przewodami 230v.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
ODPOWIEDZ