Streaming TV po Wi-Fi

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
natrix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-26, 14:02

Streaming TV po Wi-Fi

Post autor: natrix »

Witam, mam tuner DVB-T podłączony do laptopa i chciałbym przesłać sygnał na tablet za pomocą routera Wi-Fi. Próbowałem programem ProgDVB, ale coś nie wychodziło i tablet nie odbierał. Na innym forum dowiedziałem się, że przyczyną może być konfiguracja routera: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3260569.html

Jak mam skonfigurować router i program do wysyłania streamingu, żeby takie połączenie działało właściwie? Router to Nexx WT3020 z OpenWrt Luci.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Streaming TV po Wi-Fi

Post autor: krystianb »

Może poziomu elektrody to ja nie skomentuję. Jakiś czas temu proponowali splitery i kabel tv do wykorzystania w instalacji antenowej gsm. A że 75ohm zamiast 50, to nic przecież 20 lat temu karty sieciowe działały na kablu 75ohm.

Jedyne co na routerze masz do sprawdzenia, to parametr zwany izolacja AP, czasem jest domyślnie włączony.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
natrix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-26, 14:02

Re: Streaming TV po Wi-Fi

Post autor: natrix »

Nie znalazłem izolacji AP w ustawieniach routera. Może nie być tego parametru?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Streaming TV po Wi-Fi

Post autor: krystianb »

Jak nie ma to i funkcji nie powinno być. Sprawdź czy pingi idą w obie strony.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Streaming TV po Wi-Fi

Post autor: ja.michal »

Zobacz jeszcze czy jest włączona funkcja UPnP. Przynajmniej u siebie w routerze mam taką opcję i bez niej mam problem z łączeniem się między komputerami.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Streaming TV po Wi-Fi

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Zobacz jeszcze czy jest włączona funkcja UPnP.
Ale UPNP dotyczy otwierania i przekierowania portów pomiędzy wan i lan. Nie spotkałem się z routerem, który by filtrował komunikacje po sieci lan (*pomijając funkcję izolacji klientów AP).
Za to firewale na komputerach mogą już blokować ruch.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Streaming TV po Wi-Fi

Post autor: crash »

Polecam do tego celu Kodi plus wtyczka NextPvr w Kodi + NextPvr na komputerze który nadaje sygnał. Działa lokalnie w odrębnie własnej sieci wifi.Byle wszystkie urządzenia były w tej samej sieci lokalnej . I najlepiej statyczne IP na komputerze który nadaje sygnał.Dużo w internecie można pokrewnych tematów blackberry pi plus dvb-t.
ODPOWIEDZ